Plugins - W3 Total Cache - Stable (latest release) - en to hr translation catalogue (1385 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The highest rated and most complete WordPress performance plugin. Dramatically improve the speed and user experience of your site. Add browser, page, object and database caching as well as minify and content delivery network (CDN) to WordPress.
hr: Najocjenjeniji i najkompletniji WordPress dodatak za performanse. Dramatično poboljšajte brzinu i korisničko iskustvo vaše web-stranice. Dodajte predmemoriju za preglednike, stranice, objekte i baze podataka, kao i minifikaciju i mrežu za dostavljanje sadržaja (CDN) WordPressu.

en: You are no longer linking to us. Please support us in other ways instead.
hr: Više ne dijelite poveznicu do nas. Molimo vas da nas podržite na drugi način.

en: Thank you for linking to us!
hr: Hvala što ste postavili poveznicu do nas!

en: Spread The Word
hr: Prošitite glas

en: Premium Services
hr: Premium servisi

en: Linux Server Optimization & Plugin Configuration %s
hr: Linux poslužitelj optimizacija i Konfiguracija dodatka %s

en: Theme Performance Optimization & Plugin Configuration %s
hr: Optimizacija performansi teme i Konfiguracija dodatka %s

en: Professional Plugin Configuration %s
hr: Profesionalna konfiguracija dodatka %s

en: Less than 15 Minute Phone Support Response %s
hr: Podrška telefonom za manje od 15 minuta %s

en: Less than 15 Minute Email Support Response %s
hr: Podrška e-poštom za manje od 15 minuta %s

en: Page Speed Report
hr: Izvještaj brzine stranice

en: News
hr: Vijesti

en: view visualizations
hr: pogledaj vizualizacije

en: Forums
hr: Forumi

en: Varnish servers:
hr: Varnish poslužitelji:

en: Enable varnish cache purging
hr: Omogući čišćenje varnish predmemorije

en: Topic <acronym title="Identification">ID</acronym>:
hr: <acronym title="Identification">ID</acronym> teme:

en: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> secret:
hr: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> tajna:

en: SNS region:
hr: SNS regija:

en: Manage the cache purge queue via <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym>
hr: Upravljajte redom čekanja čišćenja predmemorije putem <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym>

en: Referrer groups
hr: Referentne grupe

en: Handle <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> mime type
hr: Obraditi <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> mime tip

en: Specify page headers:
hr: Navedite zaglavlja stranice:

en: Non-trailing slash pages:
hr: Stranice bez prateće kose crte:

en: Cache exception list:
hr: Lista izuzetaka predmemorije:

en: Rejected cookies:
hr: Odbijeni kolačići (cookies):

en: Accepted query strings:
hr: Prihvaćeni upitni nizovi:

en: Comment cookie lifetime:
hr: Vrijeme trajanja "kolačića" komentara:

en:  Disable caching of HEAD <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> requests
hr: Onemogući predmemoriranje HEAD <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> zahtjeva

en: Disable UTF-8 blog charset support
hr: Onemogući podršku za UTF-8 blog znakove

en: Enable compatibility mode
hr: Uključiti kompatibilni režim rada

en: Purge sitemaps:
hr: Pročistiti mape stranica:

en: Additional pages:
hr: Dodatne stranice:

en: Purge Limit:
hr: Limit pročišćavanja:

en: Specify the feed types to purge:
hr: Navedite vrste izvora podataka koje treba pročistiti:

en: Yearly archive pages
hr: Stranice godišnje arhive

en: Monthly archive pages
hr: Stranice mjesečne arhive

en: Daily archive pages
hr: Stranice dnevne arhive

en: Post terms feeds
hr: Kanal pojmova objava

en: Post author feed
hr: Kanal autora objava

en: Post comments feed
hr: Kanal komentara objave

en: Post terms pages
hr: Stranice pojmova objava

en: Post author pages
hr: Stranice autora objava

en: Post comments pages
hr: Stranice s komentarima objava

en: Blog feed
hr: Blog kanal

en: Post page
hr: Stranica objave

en: Posts page
hr: Stranica objava

en: Front page
hr: Početna stranica

en: Preload the post cache upon publish events.
hr: Učitaj unaprijed predmemoriju objave prilikom objavljivanja.

en: Sitemap <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>:
hr: <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym> mape stranica:

en: Pages per interval:
hr: Stranica po intervalu:

en: Update interval:
hr: Interval obnove:

en: Automatically prime the page cache
hr: Automatski pripremiti predmemoriju stranice

en: Don't cache pages for following user roles
hr: Ne predmemorirati stranice za sljedeće korisničke uloge

en: Don't cache pages for logged in users
hr: Ne predmemorirati stranice za prijavljene korisnike

en: Cache requests only for %s site address
hr: Predmemorirati zahtjeve samo za adresu %s web-stranice

en: Cache 404 (not found) pages
hr: Predmemorirati 404 (nije pronađeno) stranice

en: Cache <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>s with query string variables
hr: Predmemorirati <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym> -je s varijablama upitnog niza (query string)

en: Cache <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> (<acronym title="HyperText Transfer Protocol over SSL">https</acronym>) requests
hr: Predmemorirati <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> (<acronym title="HyperText Transfer Protocol over SSL">https</acronym>) zahtjeve

en: Cache feeds: site, categories, tags, comments
hr: Predmemoriranje kanala: web-stranica, kategorija, oznaka, komentara

en: Don't cache front page
hr: Ne predmemorirati početnu stranicu

en: Cache posts page
hr: Predmemoriraj stranicu objava

en: Cache front page
hr: Predmemoriraj početnu stranicu

en: Page cache:
hr: Predmemorija stranica:

en: Page cache method:
hr: Metoda predmemoriranja stranica:

en: Flush all cache on post, comment etc changes.
hr: Isprazniti svu predmemoriju pri izmjenama objava, komentara itd.

en: Non-persistent groups:
hr: Kratkotrajne grupe:

en: Global groups:
hr: Globalne grupe:

en: Default lifetime of cache objects:
hr: Izvorno trajanje objekata predmemorije:

en: Object Cache:
hr: Objektna predmemorija:

en: Object Cache Method:
hr: Metoda predmemoriranja objekata:

en: Enable XMIT
hr: Uključi XMIT

en: Use PHP function to set application name:
hr: Upotrijebiti PHP funkciju za podešavanje imena aplikacije:

en: Include network sites stats in network:
hr: Uključiti statistike mrežnih web-stranica u mrežu:

en: Prefix network sites:
hr: Prefiks mrežnih web-stranica:

en: Include <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> in compressed or cached pages
hr: Uključiti <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> u komprimirane ili predmemorirane stranice

en: Select user roles that <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> should be enabled for:
hr: Odaberite korisničke uloge za koje bi trebao biti omogućen <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym>:

en: Use <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> only for following user roles
hr: Upotrijebite <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> samo za sljedeće korisničke uloge

en: Cache time:
hr: Vrijeme predmemoriranja:

en: Use above application name and ID for all sites in network:
hr: Koristiti gornji naziv aplikacije i ID za sve web-stranice u mreži:

en: User Agent groups
hr: Grupe korisničkih agenata

en: User Agents:
hr: Korisnički agenti:

en: Disable all the built-in micro optimizations
hr: Isključiti sve ugrađene mikro optimizacije

en: Preserve unnecessary semicolons
hr: Sačuvati znakove točke i zareza, koji nisu neophodni

en: Minify only, do not obfuscate local symbols
hr: Samo smanjiti, ne pomiješati lokalne simbole

en: Line break after:
hr: Prelomiti red poslije:

en: Line break removal (not safe, not applied when combine only is active)
hr: Uklanjanje prijeloma redova (nije sigurno, ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Wrap after:
hr: Prelomiti poslije:

en: Hide comments
hr: Sakrij komentare

en: Clean
hr: Očistiti

en: Line break removal
hr: Uklanjanje prijeloma redova

en: Regroup selectors:
hr: Pregrupirati selektore:

en: Case for properties:
hr: Veličina slova za svojstva:

en: Optimize shorthands:
hr: Optimizirati kratice

en: Compression:
hr: Kompresija:

en: Add timestamp
hr: Dodati vremensku oznaku (timestamp)

en: Preserve CSS
hr: Sačuvati CSS

en: Discard invalid properties
hr: Odbaciti nevažeća svojstva

en: Sort Selectors (caution)
hr: Poredati selektore (oprez)

en: Sort Properties
hr: Poredaj svojstva

en: Remove last ;
hr: Ukloniti posljednje ;

en: Lowercase selectors
hr: Selektori malih slova

en: Compress font-weight
hr: Komprimirati debljinu slova

en: Compress colors
hr: Komprimirati boje

en: Remove unnecessary backslashes
hr: Ukloniti kose crte koje nisu neophodne

en: Line break removal (not applied when combine only is active)
hr: Uklanjanje prijeloma redova (ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Preserved comment removal (not applied when combine only is active)
hr: Uklanjanje sačuvanog komentara (ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Compilation level:
hr: Nivo kompiliranja:

en: Pretty print
hr: Lijepi ispis

en: Include external files/libaries:
hr: Uključiti vanjske  datoteke/biblioteke:

en: Never minify the following CSS files:
hr: Nikada ne minificirati sljedeće CSS datoteke:

en: Never minify the following JS files:
hr: Nikada ne minificirati sljedeće JS datoteke:

en: Never minify the following pages:
hr: Nikada ne minificirati sljedeće stranice:

en: Update external files every:
hr: Ažurirati vanjske datoteke svakih:

en: Filename length:
hr: Duljina imena datoteke:

en: Disable minify automatic file name length test
hr: Onemogući test automatskog smanjivanja duljine imena datoteke

en: @import handling:
hr: @import obrada:

en: Before <span class="html-tag">&lt;/body&gt;</span>
hr: Prije <span class="html-tag">&lt;/body&gt;</span> elementa

en: After <span class="html-tag">&lt;body&gt;</span>
hr: Poslije <span class="html-tag">&lt;body&gt;</span> elementa

en: Combine only
hr: Samo kombinirati

en: Embed type:
hr: Vrsta ugradnje:

en: Ignored comment stems:
hr: Ignorirani korjeni komentara:

en: Don't minify feeds
hr: Ne minificirati kanale (feeds)

en: Inline <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minification
hr: Minificiranje linijskog <acronym title="JavaScript">JS</acronym> -a

en: Inline <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minification
hr: Minificiranje linijskog <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> -a

en: Minify error notification:
hr: Smanjiti obavijesti o greškama:

en: Disable minify for logged in users
hr: Isključiti minifikaciju za prijavljene korisnike

en: Rewrite <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> structure
hr: Prepravite <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> strukturu

en: Minify mode:
hr: Režim minifikacije:

en: <acronym title="Cascading Style Sheets">CSS</acronym> minifier:
hr: <acronym title="Cascading Style Sheets">CSS</acronym> minifikacija:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minifier:
hr: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minifikacija:

en: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minifier:
hr: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minifikacija:

en: Minify:
hr: Minificiranje:

en: Minify cache method:
hr: Minifikacijska metoda predmemorije:

en: License
hr: Licenca

en: Verify rewrite rules
hr: Provjeriti pravila prepravljanja

en: Nginx server configuration file path
hr: Putanja konfiguracijske datoteke Nginx poslužitelja

en: Hide performance settings
hr: Sakrij postavke performansi

en: Use single network configuration file for all sites.
hr: Koristiti jednu mrežnu konfiguracijsku datoteku za sve web-stranice.

en: Page Speed <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Key:
hr: Page Speed <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ:

en: Enable Google Page Speed dashboard widget
hr: Uključiti widget Google Page Speed kontrolne ploče

en: Manual fragment groups:
hr: Manualne grupe fragmenata:

en: Default lifetime of cached fragments:
hr: Izvorno vrijeme trajanja predmemoriranih fragmenata:

en: Fragment Cache:
hr: Predmemorija fragmenata:

en: Fragment Cache Method:
hr: Metoda Fragmentirana predmemorija

en: Reject query words:
hr: Odbaciti riječi upita:

en: Ignored query stems:
hr: Ignorirana stabla upita:

en: Never cache the following pages:
hr: Nikada ne predmemorirati sljedeće stranice:

en: Garbage collection interval:
hr: Interval sakupljanja smeća:

en: Maximum lifetime of cache objects:
hr: Maksimalno trajanje objekata predmemorije:

en: Don't cache queries for logged in users
hr: Ne predmemorirati upite za prijavljene korisnike

en: Database Cache:
hr: Predmemorija baze podataka:

en: Database Cache Method:
hr: Metoda predmemoriranja baze podataka:

en: Rejected files:
hr: Odbijene datoteke:

en: Rejected user agents:
hr: Odbijeni korisnički agenti:

en: Custom file list:
hr: Korisnička lista datoteka:

en: File types to import:
hr: Vrste datoteka za uvoz:

en: Theme file types to upload:
hr: Vrste datoteka teme za prijenos:

en: wp-includes file types to upload:
hr: wp-includes vrste datoteka za prijenos:

en: Re-transfer cycle limit:
hr: Ograničenje ciklusa ponovnog prijenosa:

en: Re-transfer cycle interval:
hr: Interval ciklusa ponovnog prijenosa:

en: Auto upload interval:
hr: Interval automatskog prijenosa:

en: Export changed files automatically
hr: Automatski izvesti izmijenjene datoteke

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> on the following pages:
hr: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> na sljedećim stranicama:

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> for the following roles
hr: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> za sljedeće uloge

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> on <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> pages
hr: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> na <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> stranicama

en: Add canonical header
hr: Dodati kanoničko zaglavlje

en: Enable mirroring of pages
hr: Uključiti preslikavanje stranica

en: Import external media library attachments
hr: Uvoz eksternih priloga medijske biblioteke

en: Force over-writing of existing files
hr: Forsirati prebrisavanje postojećih datoteka

en: Host custom files
hr: Smještaj prilagođenih datoteka

en: Host minified <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files
hr: Smještaj smanjenih <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka

en: Host theme files
hr: Smještaj datoteka teme

en: Host wp-includes/ files
hr: Smještaj wp-includes/ datoteka

en: Host attachments
hr: Smještaj privitaka

en: <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> Type:
hr: <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> vrsta:

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) compression</label>
hr: Omogućiti <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) kompresiju</label>

en: Disable cookies for static files
hr: Isključiti "kolačiće" (cookies) za statičke datoteke

en: Set entity tag (ETag)
hr: Postavi entity tag (ETag)

en: Cache Control policy:
hr: Odredbe kontrole predmemorije:

en: Expires header lifetime:
hr: Trajanje isteka zaglavlja:

en: 404 error exception list:
hr: Lista izuzetaka za grešku 404:

en: Do not process 404 errors for static objects with WordPress
hr: Ne obrađivati greške 404 za statičke objekte s WordPressom

en: Prevent caching exception list:
hr: Lista izuzetaka predmemorije:

en: Browser Cache:
hr: Predmemorija preglednika:

en: Please enter FTP details <a href="#ftp_upload_form">below</a> to remove the disabled modules.
hr: Unesite FTP detalje <a href="#ftp_upload_form">ispod</a>, kako bi uklonili isključene module.

en: View technical information
hr: Pregled tehničkih informacija

en: <strong>W3 Total Cache Error:</strong> The plugin tried to edit, %s, but failed.
    								Files and directories cannot be modified. Please review your
    								<a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">
    								file permissions</a>. A common cause is %s and %s having different ownership or permissions.
    								%s %s
hr: <strong>W3 Total Cache greška:</strong> Dodatak je pokušao urediti, %s, ali nije uspio.
    								Datoteke i mape ne mogu se izmijeniti. Stoga pregledajte svoje
    								<a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">
    								dozvole za datoteke</a>. Obično je uzrok to što %s i %s imaju različito vlasništvo ili dozvole.
    								%s %s

en: <li>The files and directories have different ownership, they should have the same ownership.
    								 </li>
hr: <li>Datoteke i mape imaju različito vlasništvo, trebaju imati isto vlasništvo.
    								 </li>

en: Owner of current file: %s
hr: Vlasnik trenutne datoteke: %s

en: Directory: <strong>%s</strong> %s File owner: %s
hr: Mapa: <strong>%s</strong> %s Vlasnik datoteke: %s

en: File: <strong>%s</strong> %s File owner: %s
hr: Datoteka: <strong>%s</strong> %s Vlasnik datoteke: %s

en: Directory permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    											<strong>755</strong>.
hr: Dozvole za mapu su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    											<strong>755</strong>.

en: File permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    											<strong>644</strong>.
hr: Dozvole za datoteku su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    											<strong>644</strong>.

en: File permissions are <strong>%s</strong>
hr: Dozvole za datoteke su <strong>%s</strong>

en: File permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    					<strong>644</strong>.
hr: Dozvole za datoteke su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    					<strong>644</strong>.

en: disable
hr: onemogući

en: deploy
hr: postaviti

en: Preview mode is active: Changed settings will not take effect until preview mode is %s or %s.
hr: Režim pretregleda je aktivan: Promijenjene postavke neće neće postati aktivne dok je režim pretpregleda %s ili %s.

en:  <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">Specify it here</a>.
hr:  <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">Navedite ovdje</a>.

en: A configuration issue prevents <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> from working:
hr: Problem sa konfiguracijom sprječava rad <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a:

en: You need to select / create a pull zone.
hr: Trebate odabrati / kreirate zonu povlačenja.

en: The <strong>"Authorization key"</strong> is not correct.
hr: <strong>"Autorizacijski ključ"</strong> nije ispravan.

en: The <strong>%s</strong> field(s) cannot be empty.
hr: <strong>%s</strong> polje ne može biti prazno.

en: Replace default hostname with
hr: Zamjena izvornog host imena s

en: The <strong>"Replace default hostname with"</strong> field cannot be empty.
hr: Polje <strong>"Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne može biti prazno.

en: The <strong>"Account name", "Account key" and "Container"</strong> fields cannot be empty.
hr: Polja <strong>"Ime računa (Account name)", "Ključ računa (Account key)" i "Kontejner (Container)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Username", "API key", "Container" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
hr: Polja <strong>"Korisničko ime (Username)", "API ključ (API key)", "Kontejner (Container)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Access key", "Secret key" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
hr: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Access key", "Secret key", "Bucket" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
hr: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)", "Buket - jedinica memorije (Bucket)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Access key", "Secret key" and "Bucket"</strong> fields cannot be empty.
hr: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)" i "Bucket"</strong>ne mogu biti prazna.

en: A configuration issue prevents <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> from working:
                                                The <strong>"Replace default hostname with"</strong>
                                                field cannot be empty. Enter <acronym
                                                title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
                                                provider hostname <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">here</a>.
                                                <em>(This is the hostname used in order to view objects
                                                in a browser.)</em>
hr: Problem sa konfiguracijom sprječava rad <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a:
                                                Polje <strong>"Zamjena izvornog host imena s"</strong>
                                                ne može biti prazno. Unesite ime hosta <acronym
                                                title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
                                                -a <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">ovdje</a>.
                                                <em>(Ovo je ime hosta koje se koristi kako bi se prikazali objekti 
                                                u pregledniku.)</em>

en: update the path
hr: ažuriraj putanju

en: The uploads path found in the database (%s) is inconsistent with the actual path. Please manually adjust the upload path either in miscellaneous settings or if not using a custom path %s automatically to resolve the issue.
hr: Putanja prijenosa, pronađena u bazi podataka (%s) se ne slaže s stvarnom putanjom. Manuslno podesite putanju prijenosa, ili, ako ne koristite prilagođenu putanju, %s automatski, kako bi otklonili problem.

en: The uploads directory is not available. Default WordPress directories will be created: <strong>%s</strong>.
hr: Mapa prijenosa nije dostupan. Biti će kreirani izvorne WordPress mape: <strong>%s</strong>.

en: The required directives for fancy permalinks could not be detected, please confirm they are available: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks#Creating_and_editing_.28.htaccess.29">Creating and editing</a> %s
hr: Potrebne direktive za lijepe stalne veze nisu pronađene, potvrdite da su dostupne: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks#Creating_and_editing_.28.htaccess.29">Kreiranje i uređivanje (Creating and editing)</a> %s

en: <strong>%s</strong> permissions were changed during the setup process.
                                            Permissions are currently %s.<br />To restore permissions run
                                            <strong>chmod %s %s</strong>. %s
hr: <strong>%s</strong> dozvole su promenjene tokom procesa instalacije.
                                            Dozvole su trenutno %s.<br />Kako bi vratili dozvole pokrenite
                                            <strong>chmod %s %s</strong>. %s

en: <strong>%s</strong> is write-able. When finished installing the plugin,
                                            change the permissions back to the default: <strong>chmod 755 %s</strong>.
                                            Permissions are currently %s. %s
hr: <strong>%s</strong> je upisiv. Kada se završi instaliranje dodatka,
                                            promjenite dozvole i vratite ih na izvorne: <strong>chmod 755 %s</strong>.
                                            Dozvole su trenutno %s. %s

en: Either the PHP configuration, web server configuration or a script in the WordPress installation has <strong>zlib.output_compression</strong> enabled.<br />Please locate and disable this setting to ensure proper HTTP compression behavior. %s
hr: PHP konfiguracija, konfiguracija web poslužitelja ili neka skripta u WordPress instalaciji, imaju uključenu <strong>zlib.output_compression</strong> (zlib izlaznu kompresiju).<br />Pronađite i isključite ovu postavku, kako bi osigurali pravilno ponašanje HTTP kompresije. %s

en: Unfortunately the PHP installation is incomplete, the <strong>zlib module is missing</strong>. This is a core PHP module. Notify the server administrator. %s
hr: Nažalost, PHP instalacija je nepotpuna, <strong>zlib modul nedostaje</strong>. Ovo je osnovni PHP modul. Obavijestite o tome administratora poslužitelja. %s

en: The <strong>CURL PHP</strong> extension is not available. Please install it to enable S3 or CloudFront functionality. %s
hr: <strong>CURL PHP</strong> ekstenzija nije dostupna. Instalirajte je, kako bi omogućili S3 ili CloudFront funkcionalnost. %s

en: </ul><p>This message will automatically disappear once the issue is resolved.
hr: </ul><p>Ova poruka automatski će nestati kada problem bude uklonjen.

en: The following memcached servers are not responding or not running:</p><ul>
hr: Sljedeći memcached poslužitelji ne odgovaraju, ili ne funkcioniraju:</p><ul>

en: Object Cache: %s.
hr: Objektna predmemorija: %s.

en: Database Cache: %s.
hr: Predmemorija baze podataka: %s.

en: Minify: %s.
hr: Minifikacija: %s.

en: Page Cache: %s.
hr: Predmemorija stranice: %s.

en: Application monitoring has detected that your page load time is
                                                           higher than 300ms. It is recommended that you enable the following
                                                           features: %s %s
hr: Praćenjem aplikacije je detektirano je da je vrijeme učitavanja vaše web-stranice
                                                           veće od 300ms. Preporučljivo je da uključite sljedeće
                                                           opcije: %s %s

en: Browser Cache and use compression
hr: Predmemorija preglednika i korištenje kompresije

en: Encountered issue with CDN: %s.
hr: Primijećen je problem s CDN-om: %s.

en: Install page
hr: Instalacijska stranica

en: Encountered issue with CDN: %s. See %s for instructions of creating correct table.
hr: Primijećen je problem s CDN-om: %s. Proučite %s za instrukcije o kreiranju ispravne tablice.

en: unsuccessful transfer queue
hr: red čekanja neuspjelih prijenosa

en: The %s has unresolved errors. Empty the queue to restore normal operation.
hr: %s ima neriješene greške. Ispraznite listu čekanja da vratite normalno funkcioniranje.

en: Make sure to whitelist your servers IPs. Follow the instructions on %s. The IP for this server is %s. %s
hr: Uvjerite se da ste stavili IP adresu vašeg poslužitelja na bijelu listu. Pratite upute na %s. IP adresa ovog poslužitelja je %s. %s

en: export the media library
hr: izvezi medijsku zbirku

en: Settings that affect Browser Cache settings for files hosted by the CDN have been changed. To apply the new settings %s and %s. %s
hr: Promijenjene su postavke koja utječu na postavke predmemorije preglednika (Browser Cache), za datoteke smještene na CDN-u. Za primjenu novih postavki %s i %s. %s

en: Make sure to %s and upload the %s, files to the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> to ensure proper operation. %s
hr: Provjerite da %s i prenesete %s datoteke na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>, kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: Upgraded WordPress? Please %s files now to ensure proper operation. %s
hr: Nadogradili ste WordPress? Odmah, %s datoteke kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: upload active theme files
hr: prenesi aktivne datoteke teme

en: The active theme has changed, please %s now to ensure proper operation. %s
hr: Aktivna tema je promijenjena, odmah %s kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: Fragment caching is disabled
hr: Fragmentno predmemoriranje je isključeno

en: The directory w3tc can be deleted. %s: %s. However, <em>do not remove the w3tc-config directory</em>. %s
hr: Mapa w3tc može se obrisati. %s: %s. Međutim, <em>ne uklanjajte mapu w3tc-config</em>. %s

en: Empty the minify cache
hr: Isprazniti minify predmemoriju

en: Recently an error occurred while creating the CSS / JS minify cache: %s. %s
hr: Nedavno je došlo do greške u toku kreiranja CSS / JS minify predmemorije: %s. %s

en: Empty the object cache
hr: Isprazniti objektnu predmemoriju

en: The setting change(s) made either invalidate the cached data or modify the behavior of the site. %s now to provide a consistent user experience.
hr: Napravljena(e) izmijena(e) postavki, ili poništava(ju) predmemorirane podatke, ili mijenja(ju) ponašanje web-stranice. %s odmah, kako bi osigurali konzistentan korisnički doživljaj.

en:  and
hr: i

en: One or more plugins have been activated or deactivated, please %s. %s
hr: Jedan ili više dodataka je aktivirano, ili deaktivirano, %s. %s

en: minify settings
hr: minify postavke

en: check the %s to maintain the desired user experience
hr: provjeravajte %s da održite željeni korisnički doživljaj

en: empty the page cache
hr: isprazniti predmemoriju stranice

en: Required files and directories have been automatically created
hr: Tražene datoteke i mape su automatski kreirane

en: Extension has been successfully activated.
hr: Ekstenzija je uspješno aktivirana.

en: Pull Zone was automatically created.
hr: Zona povlačenja je automatski kreirana.

en: Edge mode has been disabled.
hr: Edge režim je isključen.

en: Edge mode has been enabled.
hr: Edge režim je uključen.

en: Site has been subscribed.
hr: Web-stranica je pretplaćena.

en: The add-in has been removed.
hr: Add-in je uklonjen.

en: New relic settings have been updated.
hr: New relic postavke su ažurirane.

en: Page successfully purged.
hr: Stranica je uspješno pročišćena.

en: Post successfully purged.
hr: Objava je uspješno pročišćena.

en: Attachment successfully purged.
hr: Privitak je uspješno pročišćen.

en: Preview settings successfully deployed. Preview mode remains enabled until it's disabled. Continue testing new settings or disable preview mode if done.
hr: Postavke pretpregleda su uspješno postavljena. Režim pretpregleda ostaje uključen, dok se ne isključi. Nastavite sa testiranjem novih postavki, ili isključite režim pretpregleda, ako ste završili.

en: Preview mode was successfully disabled
hr: Režim pretpregleda je uspješno isključen.

en: Preview mode was successfully enabled
hr: Režim pretpregleda je uspješno isključen.

en: Settings successfully restored.
hr: Postavke su uspješno vraćene.

en: Settings successfully imported.
hr: Postavke su uspješno uvežene.

en: The support request has been successfully sent.
hr: Zahtjev za podršku je uspješno poslan.

en: CDN was successfully purged.
hr: CDN je uspješno pročišćen.

en: Varnish servers successfully purged.
hr: Vanish poslužitelji su uspješno pročišćeni.

en: Media Query string has been successfully updated.
hr: Medijski upitni niz je uspješno ažuriran.

en: Minify cache successfully emptied.
hr: Minify predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Fragment cache successfully emptied.
hr: Fragmentna predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Object cache successfully emptied.
hr: Objektna predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Database cache successfully emptied.
hr: Predmemorija baze podataka je uspješno ispražnjena.

en: Page cache successfully emptied.
hr: Predmemorija stranice je uspješno ispražnjena.

en: Disk cache(s) successfully emptied.
hr: Predmemorija(e) diska je(su) uspješno ispražnjena.

en: APC system cache successfully emptied
hr: APC sistemska predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Opcode cache(s) successfully emptied.
hr: Opcode predmemorija(e) je(su) uspješno ispražnjena.

en: Memcached cache(s) successfully emptied.
hr: Memcached predmemorija(e) je(su) uspješno ispražnjena(e).

en: All caches successfully emptied.
hr: Sve predmemorije su uspješno ispražnjene.

en: Plugin configuration successfully updated.
hr: Konfiguracija dodatka je uspješno ažurirana.

en: Pull Zone could not be automatically created.
hr: Nije moguće automatski kreirati Zonu povlačenja.

en: <strong>%swp-config.php</strong> could not be written, please edit config and add:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', false);</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.
hr: u <strong>%swp-config.php</strong> nije moguće pisati, uredite config i dodajte:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', false);</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.

en: <strong>%swp-config.php</strong> could not be written, please edit config and add:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', '%s');</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.
hr: u <strong>%swp-config.php</strong> nije moguće pisati, uredite config i dodajte:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', '%s');</strong> pre <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.

en: Unable to purge page.
hr: Nije moguće pročistiti stranicu.

en: Unable to purge post.
hr: Nije moguće pročistiti objavu.

en: Unable to purge attachment.
hr: Nije moguće pročistiti privitak.

en: Default settings could not be restored. Please run <strong>chmod 777 %s</strong> to make the configuration file write-able, then try again.
hr: Nije moguće vratiti izvorne postavke. Pokrenite <strong>chmod 777 %s</strong> kako bi omogućili upis u konfiguracijsku datoteku, a zatim pokušajte ponovo.

en: Configuration file could not be imported.
hr: Konfiguracijska datoteka se nije mogla uvesti.

en: Unable to upload config file.
hr: Nije moguće prenijeti konfiguracijsku datoteku.

en: Please select config file.
hr: Odaberite konfiguracijsku datoteku.

en: Unable to send the support request.
hr: Nije moguće poslati zahtjev za podršku.

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password for the <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> account.
hr: Unesite <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinku za <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> račun.

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> login for the server. Create a temporary one just for this support case if needed.
hr: Unesite korisničko ime za <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> poslužitelj. Kreirajte jedan privremeni račun samo za ovaj slučaj podrške, ako je potrebno.

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host for the site.
hr: Unesite <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host za web-stranicu.t.

en: Please enter WP Admin password, be sure it's spelled correctly.
hr: Unesite WP administratorsku lozinku, provjerite jeste li ispravno unijeli sva slova.

en: Please enter an administrator login. Create a temporary one just for this support case if needed.
hr: Unesite administratorsko korisničko ime. Kreirajte jedan privremeni račun samo za ovaj slučaj podrške, ako je potrebno.

en: Please describe the issue in the issue description field.
hr: Opišite problem u polju za opis problema (issue description).

en: Please enter subject in the subject field.
hr: Unesite naslov u polje za naslov (subject).

en: Please enter your phone in the phone field.
hr: Unesite vaš broj telefona u polje za telefon (phone).

en: Please enter valid email address in the E-Mail field.
hr: Unesite vaš adresu e-pošte u polje za e-poštu.

en: Please enter your name in the Name field
hr: Unesite vaše ime u polje za ime (Name)

en: Please enter the address of the site in the site <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> field.
hr: Unesite adresu web-stranice u polje <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> web-stranice.

en: Please select request type.
hr: Odaberite tip zahtjeva.

en: Fancy permalinks are disabled. Please %s it first, then re-attempt to enabling the 'Do not process 404 errors for static objects with WordPress'.
hr: Lijepe stalne veze su isključene. %s ih prvo, a zatim pokušajte ponovo uključiti 'Ne obrađivati 404 greške za statičke objekte s WordPress-om (Do not process 404 errors for static objects with WordPress)'.

en: Fancy permalinks are disabled. Please %s it first, then re-attempt to enabling enhanced disk mode.
hr: Lijepe stalne veze su isključene. %s ih prvo, a zatim pokušajte ponovo uključiti režim poboljšanog diska (enhanced disk mode).

en: Empty Caches
hr: Isprazniti predmemorije

en: SSH / FTP login
hr: SSH / FTP prijava

en: Application Monitoring using New Relic%s
hr: Nadgledanje aplikacije, koristeći New Relic%s

en: Content Delivery Network via %s%s
hr: Mreža za dostavu sadržaja preko %s%s

en: Fragment Caching %d/%d fragments using %s%s
hr: Fragmentno predmemoriranje %d/%d fragmenata, koristeći %s%s

en: Object Caching %d/%d objects using %s%s
hr: Objektno predmemoriranje %d/%d objekata, koristeći %s%s

en: Database Caching using %s%s
hr: Predmemoriranje baze podataka, koristeći %s%s

en: Database Caching %d/%d queries in %.3f seconds using %s%s
hr: Predmemoriranje baze podataka %d/%d upita u %.3f sekundi, koristeći %s%s

en: Page Caching using %s%s
hr: Predmemoriranje stranica, koristeći %s%s

en: Minified using %s%s
hr: Minificiranje korištenjem %s%s

en: <span style="color: red; background: none;">Support</span>
hr: <span style="color: red; background: none;">Podrška</span>

en: Unsuccessful file transfers
hr: Neuspješni prijenosi datoteka

en: Purge CDN Completely
hr: Pročistiti CDN u potpunosti

en: Purge CDN
hr: Pročistiti CDN

en: Purge Varnish Cache
hr: Pročistiti Varnish predmemoriju

en: Empty Fragment Cache
hr: Isprazniti fragmentnu predmemoriju

en: Empty Object Cache
hr: Isprazniti objektnu predmemoriju

en: Empty Database Cache
hr: Isprazniti predmemoriju baze podataka

en: Empty Minify Cache
hr: Isprazniti Minify predmemoriju

en: Empty Page Cache
hr: Isprazniti predmemoriju stranice

en: Empty Modules
hr: Isprazniti Module

en: Empty All Caches
hr: Isprazniti sve predmemorije

en: Update Media Query String
hr: Ažurirati medijski upitni niz

en: Empty Memcached Cache(s)
hr: Isprazniti Memcached predmemoriju(e)

en: Empty Opcode Cache
hr: Isprazniti Opcode predmemoriju

en: Empty Disc Cache(s)
hr: Isprazniti Disk predmemoriju(e)

en: Purge From Cache
hr: Pročistiti iz predmemorije

en: Click Here
hr: Klikni ovdje

en: <p>You can now keep W3 Total Cache up-to-date without having to worry about new features breaking your website. There will be more releases with bug fixes, security fixes and settings updates. </p>
            <p>Also, you can now try out our new features as soon as they're ready. %s to enable "edge mode" and unlock pre-release features. %s</p>
hr: <p>Od sada možete držati W3 Total Cache ažurnim bez brige o novim mogućnostima koje bi mogle prouzročiti probleme vaše web-stranice. Biti će više izdanja s popravcima grešaka, sigurnosnih popravaka i ažuriranja postavki. </p>
            <p>Također, sada možete isprobati nove mogućnosti čim postanu dostupne. %s kako bi uključili "edge mode" i otključali mogućnosti pred-izdanja. %s</p>

en: Please review the <a href="%s">settings</a>.
hr: Pregledajte <a href="%s">postavke</a>.

en: New Relic is not running correctly. The plugin has detected the following issues:
hr: New Relic ne radi ispravno. Dodatak je detektirao sljedeće probleme:

en: logged in role is rejected
hr: prijavljena uloga je odbijena

en: DONOTAUTORUM constant is defined
hr: Definirana je konstanta DONOTAUTORUM

en: DOING_AJAX constant is defined
hr: Definirana je konstanta DOING_AJAX

en: Minify Auto encountered an error. The filename length value is most likely too high for
                                your host. It is currently %d. The plugin is trying to solve the issue for you:
                                <span id="minify_auto_test_loading">(solving ...)</span>.
hr: Minify Auto je naišao na grešku. Vrijednost dužine imena datoteke je vjerojatno prevelika za
                                vaš hosting. Ona je trenutno %d. Dodatak pokušava riješiti ovaj problem umjesto vas:
                                <span id="minify_auto_test_loading">(riješavanje ...)</span>.

en: Extensions
hr: Ekstenzije

en: Remove
hr: Ukloni

en: Replace
hr: Zamjeni

en: Append
hr: Pridodati

en: Apply all changes
hr: Primjeni sve promjene

en: Purge from CDN
hr: Pročistiti s CDN-a

en: Upgrading database
hr: Nadogradnja baze podataka

en: Edit file <strong>%s</strong> and add the following rules above the WordPress
                                        directives:
hr: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i dodajte sljedeća pravila iznad WordPress
                                        direktiva:

en: Edit file <strong>%s</strong> and replace all lines between and including
                                        <strong>%s</strong> and <strong>%s</strong> markers with:
hr: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i zamijenite sve linije između markera 
                                        <strong>%s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i markere s:

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including
                                    <strong>%s</strong> and <strong>%s</strong> markers.
hr: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera 
                                    <strong>%s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i same markere.

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including <strong>
                                    %s</strong> and <strong>%s</strong> markers.
hr: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera <strong>
                                    %s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i same markere.

en: The Object Cache add-in file object-cache.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        Remove it or disable Object Caching. %s
hr: Add-in datoteka object-cache.php Objektne predmemorije nije W3 Total Cache drop-in.
                        Uklonite ju ili onemogućite Objektno predmemoriranje. %s

en: DONOTCACHEOBJECT constant is defined
hr: Definirana je konstanta DONOTCACHEOBJECT

en: Object caching is disabled
hr: Objektno predmemoriranje je isključeno.

en: API Key is invalid.
hr: API ključ je nevažeći.

en: Configured license key does not match license key(s) in account: <br />%s <br />%s
hr: Konfigurirani licencni ključ ne odgovara licencnom(im) ključu(evima) u računu: <br />%s <br />%s

en: License key could not be detected.
hr: Nije moguće detektirati Licencni ključ.

en: Application ID is not configured. Enter/Select application name.
hr: ID aplikacije nije konfiguriran. Unesite/odaberite ime aplikacije.

en: Account ID is not configured.
hr: ID računa nije konfiguriran.

en: API Key is not configured.
hr: API ključ nije konfiguriran.

en: PHP agent is not enabled.
hr: PHP agent nije omogućen.

en: PHP module is not enabled.
hr: PHP modul nije omogućen.

en: Web Server
hr: Web poslužitelj

en: Not Supported. (%s %s See %s page.)
hr: Nije podržano. (%s %s Proučite %s stranicu.)

en: Operating System
hr: Operacijski sustav

en: Not supported: %s. Supported versions are %s.
hr: Nije podržano: %s. Podržane inačice su %s.

en: PHP version
hr: PHP inačica

en: Supported
hr: Podržano

en: Performance
hr: Performanse

en: About
hr: Informacije

en: Install
hr: Instalacija

en: <span style="color: red;">Support</span>
hr: <span style="color: red;">Podrška</span>

en: Support
hr: Podrška

en: FAQ
hr: ČPP

en: Content Delivery Network
hr: Mreža za dostavu sadržaja

en: Referrer Groups
hr: Grupe referenata

en: User Agent Groups
hr: Grupe korisničkih agenata

en: General Settings
hr: Općenite postavke

en: The W3 Total Cache license key is activated for this site.
hr: W3 Total Cache licencni ključ je aktiviran za ovu web-stranicu.

en: The W3 Total Cache license key is deactivated for this site.
hr: W3 Total Cache licencni ključ je deaktiviran za ovu web-stranicu.

en: check again
hr: provjerite ponovno

en: The W3 Total Cache license key can't be verified.
hr: Nije moguće provjeriti W3 Total Cache licencni ključ.

en: The W3 Total Cache license key is not active for this site.
hr: W3 Total Cache licencni ključ nije aktiviran za ovu web-stranicu.

en: The W3 Total Cache license key is not active.
hr: W3 Total Cache licencni ključ nije aktiviran.

en: Please enter it again.
hr: Ponovno unesite.

en: The W3 Total Cache license key you entered is not valid.
hr: W3 Total Cache licencni ključ koji ste unijeli nije ispravan.

en: Renew
hr: Obnovi

en: The W3 Total Cache license key has expired. Please renew it: %s
hr: W3 Total Cache licencni ključ je istekao. Obnovite ga :%s

en: Yes, remove it for me
hr: Da, ukloni to za mene

en: The Page Cache add-in file advanced-cache.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        It should be removed. %s
hr: Add-in datoteka advanced-cache.php Predmemorije stranice nije W3 Total Cache drop-in.
                        Treba ju uklonit. %s

en: Purge from cache
hr: Pročistiti iz predmemorije

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %s requires MySQL 4.1.2 or higher
hr: <strong>GREŠKA</strong>: WordPress %s zahtjeva MySQL 4.1.2 ili noviju inačicu

en: Remove it for me
hr: Ukloni to za mene

en: The Database add-in file db.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        Remove it or disable Database Caching. %s
hr: Add-in datoteka db.php Baze podataka nije W3 Total Cache drop-in.
                        Uklonite ju ili onemogućite Predmemoriranje baze podataka. %s

en: User is logged in
hr: Korisnik je prijavljen

en: Query is rejected
hr: Upit je odbijen

en: Short init
hr: Kratka inicijalizacija

en: XMLRPC request
hr: XMLRPC zahtjev

en: Application request
hr: Zahtjev aplikacije

en: Doing cron
hr: Obavalja se cron

en: Cookie is rejected
hr: Kolačić je odbijen

en: Request URI is rejected
hr: URI zahtjeva je odbijen

en: Doing AJAX
hr: Obavlja se AJAX

en: DONOTCACHEDB constant is defined
hr: DONOTCACHEDB konstanta je definirana

en: Database caching is disabled
hr: Predmemoriranje baze podataka je isključeno

en: Request-wide
hr: Širina zahtjeva

en: PageCache Garbage cleanup triggered successfully.
hr: PageCache sakupljanje smeća je uspješno pokrenuto.

en: PageCache Garbage cleanup did not start with error %s
hr: PageCache sakupljanje smeća nije pokrenuto s greškom %s.

en: Files deleted successfully.
hr: Datoteke su uspješno obrisane.

en: Files did not successfully delete with message:
hr: Datoteke su uspješno obrisane, uz poruku:

en: Files did not successfully delete with error %s
hr: Datoteke nisu uspješno obrisane, uz grešku %s

en:  is not supported. Change to SNS or local to delete APC files
hr: nije podržano. Promijenite na SNS,ili lokal, kako bi obrisali APC datoteke.

en: Files reloaded successfully.
hr: Datoteke su uspješno ponovo učitane.

en: Files did not successfully reload with message:
hr: Datoteke nisu uspješno ponovo učitane, uz poruku:

en: Files did not successfully reload with error %s
hr: Datoteke nisu uspješno ponovo učitane, uz grešku %s

en:  is not supported. Change to SNS or local to reload APC files
hr: nije podržano. Promijenite na SNS, ili lokalno, kako bi ponovo učitali APC datoteke.

en: Files purged successfully.
hr: Datoteke su uspješno pročišćene.

en: Files did not successfully purge with error %s
hr: Datoteke nisu uspješno pročišćene, uz grešku %s

en: The query string was updated successfully.
hr: Upitni niz je uspješno ažuriran.

en: updating the query string failed. with error %s
hr: ažuriranje upitnog niza nije uspjelo. Uz grešku %s

en: The page cache is flushed successfully.
hr: Predmemorija stranice je uspješno očišćena.

en: Flushing the page cache failed.
hr: Čišćenje predmemorije stranice nije uspjelo.

en: There is no post with this permalink.
hr: Ne postoji objava s ovom stalnom vezom.

en: This is not a valid post id.
hr: Ovo nije važeći id objave.

en: The page is flushed from cache successfully.
hr: Stranica je uspješno očišćena iz predmemorija.

en: Flushing the page from cache failed.
hr: Čišćenje stranice iz predmemorije nije uspjelo.

en: The object cache is flushed successfully.
hr: Objektna predmemorija je uspješno očišćena.

en: Flushing the object cache failed.
hr: Čišćenje objektne predmemorije nije uspjelo.

en: The minify cache is flushed successfully.
hr: Minify predmemorija je uspješno očišćena.

en: Flushing the minify cache failed.
hr: Čišćenje minify predmemorije nije uspjelo.

en: The DB cache is flushed successfully.
hr: DB predmemorija je uspješno očišćena.

en: Flushing the DB cache failed.
hr: Čišćenje DB predmemorije nije uspjelo.

en: CDN module: Required Database SQL
hr: CDN modul: Potrebni SQL baze podataka (Required Database SQL)

en: No zones match custom domain.
hr: Ni jedna zona ne odgovara prilagođenoj domeni.

en: Failure to pull zone:
hr: Nije uspjelo povlačenje zone:

en: Failed with error code %s. Please check your alias, consumer key, and private key.
hr: Nije uspjelo, uz kod greške %s. Provjerite vaš alijas, korisnički ključ, i privatni ključ.

en: No registered CNAMEs match %s.
hr: Ni jedan registrirani CNAME ne odgovara %s.

en: Failed with error code
hr: Nije uspjelo, uz kod greške

en: Failed with error code %s Please check your alias, consumer key, and private key.
hr: Nije uspjelo, uz kod greške %s Provjerite vaš alijas, korisnički ključ, i privatni ključ.

en: No zones match site: %s or %s.
hr: Ni jedna zona ne odgovara web-stranici: %s ili %s.

en: No zones match site: %s.
hr: Ni jedna zona ne odgovara web-stranici: %s.

en: Malformed Authorization Key.
hr: Loše formiran autorizacijski ključ.

en: Empty Authorization Key.
hr: Obrisati autorizacijski ključ.

en: Server Error
hr: Greška poslužitelja

en: Invalid Request
hr: Nevažeći zahtjev

en: Invalid Request URI
hr: Nevažeći URI zahtjeva

en: Authentication Failure or Insufficient Access Rights
hr: Autorizacija nije uspješna, ili su pristupna prava nedovoljna

en: Invalid Request Parameter
hr: Nevažeći parametar zahtjeva

en: Empty token.
hr: Obrisati token.

en: Empty account #.
hr: Obrisati račun #.

en: Empty zones list.
hr: Isprazniti listu zona.

en: Unable to purge (%s).
hr: Pročišćavanje nije moguće (%s).

en: Invalid response.
hr: Nevažeći odgovor.

en: Constructor error (%s).
hr: Greška konstruktora (%s).

en: Empty password.
hr: Obrisati lozinku.

en: Empty username.
hr: Obrisati korisničko ime.

en: Network Deactivate
hr: Mrežno deaktiviranje

en: Deactivate this plugin
hr: Deaktiviraj ovaj dodatak

en: The following plugins are not compatible with W3 Total Cache and will cause unintended results:
hr: Sljedeći dodaci nisu kompatibilni s W3 Total Cache-om i izazvati će neželjene posljedice:

en: Invalid engine.
hr: Nevažeći mehanizam.

en: Empty JAR file path.
hr: Prazna putanja JAR datoteke.

en: Empty JAVA executable path.
hr: Prazna putanja JAVA izvršne datoteke.

en: Test failed.
hr: Test nije uspio.

en: Test passed.
hr: Test uspješno završen.

en: Linux Server Optimization & Plugin Configuration: Starting @ $200 USD
hr: Optimizacija Linux poslužitelja i konfiguriranje dodatka: Počevši od $200 USD

en: Theme Performance Optimization & Plugin Configuration: Starting @ $150 USD
hr: Optimizacija performansi teme i konfiguriranje dodatka: Počevši od $150 USD

en: Professional Plugin Configuration: Starting @ $100 USD
hr: Profesionalno konfiguriranje dodatka: Počevši od $100 USD

en: Less than 15 Minute Phone Support Response (M-F 9AM - 5PM EDT): $150 USD
hr: Telefonski odgovor podrške za manje od 15 minuta (M-F 9AM - 5PM EDT): $150 USD

en: Less than 15 Minute Email Support Response (M-F 9AM - 5PM EDT): $75 USD
hr: Odgovor podrške e-poštom za manje od 15 minuta (M-F 9AM - 5PM EDT): $75 USD

en: Suggest a New Feature
hr: Predložite novu mogućnost

en: Submit a Bug Report
hr: Pošaljite izveštaj o grešci

en: Added by W3 Total Cache
hr: Dodao W3 Total Cache

en: You do not have the rights to perform this action.
hr: Nemate potrebne dozvole za izvođenje ove akcije.

en: Database Cluster configuration file has been successfully saved
hr: Konfiguracijska datoteka klastera baza podataka je uspješno snimljena.

en: Content-Disposition: attachment; filename=%s.php
hr: Dispozicija sadržaja: attachment; filename=%s.php

en: %s is not supported for Pull Zone
                selection.
hr: %s nije podržan za odabir
                u Zoni povlačenja.

en: The provided zone id was not connected to the provided authorization key.
hr: ID navedene zone nije spojen s autorizacijskim ključem pružatelja usluga.

en: The provided authorization key is
                                 not in the correct format: %s.
hr: Navedeni autorizacijski ključ nije
                                 u ispravnom formatu: %s.

en: An authorization key was not provided.
hr: Autorizacijski ključ nije naveden.

en: AP-SouthEast (Singapore)
hr: AP-SouthEast (Singapur)

en: US-West (Northern California)
hr: US-West (Sjeverna California)

en: Created successfully.
hr: Uspješno kreirano.

en: Incorrect type.
hr: Pogrešna vrsta.

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Test passed
hr: Test uspješno završen

en: Incorrect engine.
hr: Pogrešan mehanizam.

en: Empty files list.
hr: Prazna lista datoteka.

en: Content Delivery Network (CDN): Purge Tool
hr: Mreža za dostavu sadržaja (CDN): Alat za pročišćavanje

en: Custom files export
hr: Izvoz prilagođenih datoteka

en: Minify files export
hr: Izvoz minify datoteka

en: Theme files export
hr: Izvoz datoteka teme

en: Includes files export
hr: Izvoz includes datoteka

en: Modify attachment URLs
hr: Izmijeniti URL-e privitaka

en: Media Library import
hr: Uvoz medijske zbirke

en: Media Library export
hr: Izvoz medijske zbirke

en: Unsuccessful file transfer queue.
hr: Lista čekanja za neuspjele prijenose datoteka.

en: Number of processed queue items: %d
hr: Broj obrađenih stavki s liste čekanja: %d

en: Queue successfully emptied.
hr: Lista čekanja je uspješno ispražnjena.

en: File successfully deleted from the queue.
hr: Datoteka je uspješno obrisana s liste čekanja.

en: action %s does not exist for %s
hr: akcija %s ne postoji za %s

en: %s is not an correct action.
hr: %s nije ispravna akcija.

en: Database
hr: Baza podataka

en: Web Transaction
hr: Web transakcija

en: Page load time
hr: Vreme učitavanja stranice

en: Invalid API key or Account ID
hr: Nevažeći API ključ, ili ID računa

en: unknown
hr: nepoznato

en: Fraud
hr: Zloupotreba

en: Suspended
hr: Suspendirano

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Active
hr: Aktivno

en: Pending
hr: Čeka odobrenje

en: Zone for %s was created by W3 Total Cache
hr: Zonu za %s je kreirao W3 Total Cache

en: Performance Optimization %s by W3 EDGE
hr: W3 EDGE optimizacija performansi %s

en: Or manually place a link, here is the code:
hr: Ili manualno postavite poveznicu, ovdje se nalazi kod:

en: select one
hr: odaberite jedno

en: Link:
hr: Poveznica:

en: Rate:
hr: Ocjena:

en: We're working to make WordPress better. Please support us, here's how:
hr: Radimo na tome da WordPress učinimo boljim. Podržite nas, evo kako:

en: Upgrade your New Relic account to enable more metrics.
hr: Nadogradite svoj New Relic račun, kako bi omogućili više metrika.

en: Subscription level:
hr: Nivo pretplate:

en: Database times
hr: Vremena baze podataka

en: Web Transaction times
hr: Vremena web transakcija

en: Data not available to this subscription level.
hr: Podaci nisu dostupni na ovom nivou pretplate.

en: Not enough data
hr: Nema dovoljno podataka

en: Page load times
hr: Vremena učitavanja stranice

en: Top 5 slowest times
hr: 5 najsporijih vremena

en: Average times
hr: Prosječna vremena

en: You have not configured API key and Account Id.
hr: Niste konfigurirali API ključ i ID računa.

en: Once you've signed up or if you're an existing NetDNA customer, to enable CDN:
hr: Kada se prijavite, ili ako ste postojeći NetDNA korisnik, za uključivanje CDN-a:

en: NetDNA encountered an error trying to retrieve data, make sure your host support cURL and outgoing requests: %s
hr: NetDNA se suočio s greškom pri dohvaćanju podataka, provjerite da vaš host podržava cURL i odlazne zahtjeve: %s

en: You have no zone connected with this site. Click button to create a default zone.
hr: Nemate zona povezanih s ovom web-stranicom. Kliknite dugme kako bi kreirali zadanu zonu.

en: Once you've signed up or if you're an existing MaxCDN customer, to enable CDN:
hr: Kada se prijavite, ili ako ste već postojeći MaxCDN korisnik, za uključivanje CDN-a:

en: Current customers
hr: Trenutni klijenti

en: 100% Money Back Guarantee (30 Days)
hr: 100% garancija povrata novca (30 dana)

en: MaxCDN is a service that lets you speed up your site even more with W3 Total Cache.
hr: MaxCDN je servis koji vam omogućuje da svoju web-stranicu ubrzate čak i više nego s W3 Total Cache.

en: New customers
hr: Novi klijenti

en: Add the MaxCDN content delivery network to increase website speeds dramatically in just a few minutes!
hr: Dodajte MaxCDN mrežu za dostavu sadržaja kako bi dramatično povećali brzinu web-stranice u samo nekoliko minuta!

en: MaxCDN encountered an error trying to retrieve data, make sure your host support cURL and outgoing requests: %s
hr: MaxCDN je zadesila greška pri dohvaćanju podataka, pobrinite se da vaš host podržava cURL i odlazne zahtjeve: %s

en: Hits
hr: Pogodci

en: File
hr: Datoteka

en: Content Breakdown
hr: Prekid u sadržaju

en: Requests
hr: Zahtjevi

en: <span>Cache Misses (non-cache hits):</span> %d (%d%%)
hr: <span>Promašaji predmemorije (pogodci mimo predmemorije):</span> %d (%d%%)

en: <span>Cache Hits:</span> %d (%d%%)
hr: <span>Pogodci predmemorije:</span> %d (%d%%)

en: <span>Transferred:</span> %s
hr: <span>Preneseno:</span> %s

en: Reports - 30 days
hr: Izvještaji - 30 dana

en: Reports
hr: Izvještaji

en: Manage
hr: Upravljanje

en: Content Zone: %s
hr: Zona sadržaja: %s

en: This widget requires JavaScript.
hr: Ovaj widget zahtjeva JavaScript.

en: Loading&#8230;
hr: Učitavanje&#8230;

en: Refresh Analysis
hr: Osvježiti analizu

en: Unable to fetch Page Speed results.
hr: Nije moguće preuzeti Page Speed rezultate (brzine stranice).

en: Resolution:
hr: Rezolucija:

en: Refresh analysis
hr: Osvježiti analizu

en: Collapse all
hr: Skupiti sve

en: Expand all
hr: Proširiti sve

en: Page Speed Score:
hr: Rezultat provjere brzine stranice:

en: e.g.: domain.com
hr: npr.: domena.com

en: Domains to rename:
hr: Domena za preimenovanje:

en: This tool allows you to modify the URL of Media Library attachments. Use it if the "WordPress address (<acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>)" value has been changed in the past.
hr: Ovaj alat vam omogućuje izmjenu URL-a privitaka Medijske zbirke. Upotrijebite ga ako se vrijednost "WordPress adresa (<acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>)" mijenjala u prošlosti.

en: Purge queue is empty
hr: Lista čekanja za pročišćavanje je prazna

en: Empty purge queue
hr: Isprazniti listu čekanja za pročišćavanje

en: Delete queue is empty
hr: Lista čekanja za brisanje je prazna

en: Empty delete queue
hr: Isprazniti listu čekanja za brisanje

en: Upload queue is empty
hr: Lista čekanja za prijenos je prazna

en: Process CDN queue now
hr: Obraditi CDN listu čekanja odmah

en: Empty upload queue
hr: Isprazniti listu čekanja za prijenos

en: Date
hr: Datum

en: Last Error
hr: Posljednja greška

en: Remote Path
hr: Udaljena putanja

en: Local Path
hr: Lokalna putanja

en: Purge queue
hr: Lista čekanja za pročišćavanje

en: Delete queue
hr: Lista čekanja za brisanje

en: Upload queue
hr: Lista čekanja za prijenos

en: This tool lists the pending file uploads and deletions.
hr: Ovaj alat prikazuje listu prijenosa i brisanja datoteka, koja su na čekanju.

en: Files to purge:
hr: Datoteke za pročišćavanje:

en: the specific file with its extension, with the specific parameters.
hr: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, s određenim parametrima.

en: the specific file with its extension, with all variation of parameters.
hr: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, i sa svim varijantama parametara.

en: the specific file with its extension, and without parameters.
hr: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, i bez parametara.

en: the specific file (when the file does not have an extension), and without parameters.
hr: određena datoteka (kada datoteka nema ekstenziju), i bez parametara.

en: all files in the directory whose extension is "jpg".
hr: sve datoteke u mapi, čija ekstenzija je "jpg".

en: all files in the directory with no extension, with all parameter variations.
hr: sve datoteke u mapi, bez ekstenzije, sa svim varijacijama parametara.

en: the directory itself (only when accessed directly without any file).
hr: sama mapa (samo kada mu se pristupa direktno, bez ikakve datoteke).

en: Remove objects from the CDN by specifying the relative path on individual lines below and clicking the "Purge" button when done. For example:
hr: Uklonite objekte s CDN-a navođenjem relativne putanje u pojedinačnim redovima, ispod, i klikom na dugme "Pročistiti", kada ste završili. Na primjer:

en: Add the following directives to your .htaccess file or if there are several hundred they should be added directly to your configuration file:
hr: Dodaj sljedeće direktive u vašu .htaccess datoteku, ili, ako ih ima nekoliko stotina, treba ih dodati direktno u vaš konfiguracijsku datoteku:

en: Create a list of redirects to <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> (hostname specified in hostname field #1.)
hr: Kreiranje liste preusmjeravanja prema <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u (host ime je navedeno u hostname polju #1.)

en: Create a list of permanent (301) redirects for use in your site's .htaccess file
hr: Kreirati listu stalnih (301) preusmjeravanja, za korištenje u .htaccess datoteci vaše web-stranice

en: Total posts:
hr: Ukupno objava:

en: This tool will copy post or page attachments into the Media Library allowing WordPress to work as intended.
hr: Ovaj alat će kopirati privitke iz objava, ili stranica, u medijsku zbirku, omogućujući WordPressu da radi kako treba.

en: Total media library attachments:
hr: Ukupno priloga za medijsku zbirku:

en: Last response:
hr: Posljednji odziv:

en: Time elapsed:
hr: Proteklo vrijeme:

en: Processed:
hr: Obrađeno:

en: Total files:
hr: Ukupno datoteka:

en: This tool will upload files of the selected type to content delivery network provider.
hr: Ovaj alat će prenijeti datoteke izabrane vrste pružatelju mreže za dostavu sadržaja.

en: Request premium services, suggest a feature or submit a bug using the form below:
hr: Zatražite premium usluge, predložite značajku, ili pošaljite informaciju o programskoj grešci, koristeći donju formu:

en: -- Choose Type --
hr: -- Izaberite vrstu --

en: Choose Request Type
hr: Izaberite vrstu zahtjeva

en: Buy now
hr: Kupi odmah

en: Price: %.2f USD
hr: Cijena: %.2f USD

en: Make Payment
hr: Izvršite plaćanje

en: Submit request
hr: Pošaljite zahtjev

en: Please add the domain w3-edge.com to your <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Whitelist" target="_blank">email whitelist</a> as soon as possible.
hr: Dodajte domen w3-edge.com u vašu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Whitelist" target="_blank">bijelu listu e-pošte</a>, što prije.

en: Instead of providing your primary administrative or <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> accounts, create a new administrator account that can be disabled when the support case is closed.
hr: Umjesto davanja vaših primarnih administratorskih ili <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> računa, kreirajte novi administratorski račun koji se može isključiti po završavanju konkretne podrške.

en: All submitted data will not be saved and is used solely for the purposes your support request. You will not be added to a mailing list, solicited without your permission, nor will your site be administered after this support case is closed.
hr: Ništa od podataka koje šaljete neće biti sačuvano, i koristiti će se isključivo u svrhu vašeg zahtjeva za podršku. Nećete biti dodati na listu za slanje e-pošte, kontaktirani bez vašeg odobrenja, niti će vaša web-stranica biti administrirana poslije zaključivanja ovog slučaja podrške.

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin password:
hr: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska lozinka:

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin login:
hr: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska prijava:

en: Yes, please notify me.
hr: Da, obavijestite me.

en: Would you like to be notified when products are announced and updated?
hr: Želite li biti obaviješteni kada se objave novi, ili ažuriraju postojeći proizvodi?

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password:
hr: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinka:

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> login:
hr: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> prijava:

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host:
hr: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> hosting poslužitelj:

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin password:</label>
hr: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska lozinka:</label>

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin login:</label>
hr: <acronym title="WordPress">WP</acronym>administratorska prijava:</label>

en: Forum Topic URL:
hr: URL teme na forumu:

en: Phone:
hr: Telefon:

en: Additional Information
hr: Dodatne informacije

en: Attach more files
hr: Pridodajte više datoteka:

en: Attach file:
hr: Pridodati datoteku:

en: Attach template:
hr: Pridodati predložak:

en: Issue description:
hr: Opis problema:

en: Subject:
hr: Predmet:

en: E-Mail:
hr: E-pošta:

en: Blog <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym>:
hr: <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> bloga:

en: Request type:
hr: Vrsta zahtjeva:

en: Required Information
hr: Potrebne informacije

en: No groups added. All referrers recieve the same page and minify cache results.
hr: Ni jedna grupa nije dodana. Svi referenti dobivaju istu stranicu i rezultate minify predmemorije.

en: Specify the referrers for this group. Remember to escape special characters like spaces, dots or dashes with a backslash. Regular expressions are also supported.
hr: Navedite referente za ovu grupu. Ne zaboravite izbaciti specijalne znakove, kao što su razmaci, točke ili crtice sa kosom crtom. Regularni izrazi su također podržani.

en: Referrers:
hr: Referenti:

en: A 302 redirect is used to send this group of referrers to another hostname (domain).
hr: 302 preusmjeravanje se koristi za slanje ove grupe referenata drugom host imenu (domeni).

en: Assign this group of referrers to a specific theme. Selecting "Pass-through" allows any plugin(s) (e.g. referrer plugins) to properly handle requests for these referrers. If the "redirect users to" field is not empty, this setting is ignored.
hr: Dodijelite ovu grupu referenata određenoj temi. Biranje opcije "Proslijediti (Pass-through)" omogućuje bilo kojem dodatku (npr. referent dodacima) da pravilno obrade zahtjeve za ove referente. Ako polje "preusmjeriti korisnike na (redirect users to)" nije prazno, ova postavka se ignorira.

en: -- Pass-through --
hr: -- Proslijediti --

en: Delete group
hr: Obrisati grupu

en: of referrers by specifying names in the referrers field. Assign a set of referrers to use a specific theme, redirect them to another domain, create referrer groups to ensure that a unique cache is created for each referrer group. Drag and drop groups into order (if needed) to determine their priority (top -&gt; down).
hr: referenata navođenjem imena u polju referenti (refferrers ). Dodijelite setu referenata korištenje određene teme, preusmjerite ih na drugu domenu, kreirajte grupe referenata kako bi osigurali da se jedinstvena predmemorija napravi za svaku grupu referanata. Poredajte grupe po redoslijedu (ako je potrebno) kako bi odredili njihov prioritet (gore -&gt; dolje).

en: Referrer group support is always <span class="w3tc-enabled">enabled
hr: Podrška za grupu referenata je uvijek <span class="w3tc-enabled">uključena

en: Specify fragment groups that should be managed by W3 Total Cache. Enter one action per line comma delimited, e.g. (group, action1, action2). Include the prefix used for a transient by a theme or plugin.
hr: Navedite grupe fragmenata kojima bi trebao upravljati W3 Total Cache. Unesite jednu akciju po retku odvojene zarezom, npr. (grupa, akcija1, akcija2). Navedite i prefiks koji tema ili dodataka koriste za transient.

en: No site-wide groups have been registered.
hr: Nema registriranih grupa na razini cijele web-stranice.

en: The site-wide groups above will be purged upon setting changes.
hr: Gore navedene grupe na razini cijele web-stranice biti će pročišćene pri promjeni postavki.

en: Registered site-wide fragment groups:
hr: Registrirane grupe fragmenata na razini cijele web-stranice:

en: No groups have been registered.
hr: Nema registriranih grupa.

en: The groups above will be flushed upon setting changes.
hr: Gore navedene grupe biti će pročišćene pri promjeni postavki.

en: Registered fragment groups:
hr: Registrirane grupe fragmenata:

en: Overview
hr: Pregled

en: if needed.
hr: ako je potrebno.

en: Empty the entire cache
hr: Isprazniti cijelu predmemoriju

en: Fragment caching via %s is currently %s.
hr: Fragmentno predmemoriranje preko %s je trenutno %s.

en: The <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> of page cache files is set via the "Expires header lifetime" field in the "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
hr: <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> datoteka predmemorije stranice se podešava preko polja "Istek vremena trajanja zaglavlja (Expires header lifetime)" u "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" sekciji na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika</a>.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
hr: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" sekciji na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednik</a>.

en: Return correct Content-Type header for XML files. Slows down cache engine.
hr: Vraćanje ispravnog Content-type zaglavlja za XML datoteke. Usporava mehanizam za predmemoriju.

en: Specify additional page headers to cache.
hr: Navedite dodatna zaglavlja stranice za predmemoriju.

en: Cache the specified pages even if they don't have tailing slash.
hr: Predmemorirati navedene stranice čak i ako nemaju prateću kosu crtu.

en: Cache the specified pages / directories even if listed in the "never cache the following pages" field. Supports regular expression (See <a href="%s">FAQ</a>)
hr: Predmemorirati navedene stranice / mape, čak i ako su navedeni u polju "nikada ne predmemorirati sljedeće stranice (never cache the following pages)". Podržani su regularni izrazi (Pogledajte <a href="%s">stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a>)

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>)
hr: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržani su regularni izrazi (Pogledajte <a href="%s">stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a>)

en: Never cache pages that use the specified cookies.
hr: Nikada ne predmemorirati stranice koje koriste navedene "kolačiće".

en: Never send cache pages for these user agents.
hr: Nikada ne slati predmemorirane stranice za ove korisničke agente.

en: Always cache URLs with these query strings.
hr: Uvijek predmemorirati URL-e s ovim upitnim nizovima.

en: Significantly reduce the default <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> for comment cookies to reduce the number of authenticated user traffic. Enter -1 to revert to default <acronym title="Time to Live">TTL</acronym>.
hr: Značajno se smanjuje izvorni <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> za "kolačiće" komentara, kako bi se smanjio promet od autoriziranih korisnika. Unesite -1 za povrataka na izvorni <acronym title="Time to Live">TTL</acronym>.

en: If disabled, HEAD requests can often be cached resulting in "empty pages" being returned for subsequent requests for a <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>.
hr: Ako je isključeno, HEAD zahtjevi često mogu biti predmemorirani što rezultira s vraćanjem "praznih stranica" za naknadne zahtjeve <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-a.

en: Reject HEAD requests:
hr: Odbij HEAD zahtjeve:

en: Resolve issues incorrect odd character encoding that may appear in cached pages.
hr: Riješi probleme neispravnih prikaza znakova koji se mogu pojaviti na predmemoriranim stranicama.

en: Charset:
hr: Kodna tablica:

en: Decreases performance by ~20% at scale in exchange for increasing interoperability with more hosting environments and WordPress idiosyncrasies. This option should be enabled for most sites
hr: Performanse se smanjuju razmjerno za ~20% u zamjenu za povećanje interoperatibilnosti s većim brojem hosting okruženja i WordPress sklopova. Ova opcija bi trebala biti uključena za većinu web-stranica

en: Compatibility mode
hr: Kompatibilni režim

en: Enables support for WordPress functionality in fragment caching for the page caching engine. Use of this feature may increase response times.
hr: Omogućuje podršku za WordPress funkcionalnost u fragmentnom predmemoriranju za mehanizam predmemorije stranica. Korištenje ove mogućnosti može povećati vrijeme odziva.

en: Late initialization:
hr: Kasna inicijalizacija:

en: Specify a regular expression that matches your sitemaps.
hr: Navedite regularni izraz koji odgovara vašim mapama stranica.

en: Specify additional pages to purge. Including parent page in path. Ex: parent/posts.
hr: Navedite dodatne stranice koje treba pročistiti. Uključujući matičnu stranicu u putanji. Primjer: matično/objave.

en: Specify number of pages that lists posts (archive etc) that should be purged on post updates etc, i.e example.com/ ... example.com/page/5. <br />0 means all pages that lists posts are purged, i.e example.com/page/2 ... .
hr: Navedite broj stranica, koje prikazuju liste objava (arhiva itd.), a koje treba pročistiti pri ažuriranju objava itd., npr. example.com/ ... example.com/page/5. <br />0 znači da se pročišćavaju sve stranice koje prikazuju liste objava, npr. example.com/page/2 ... .

en: Specify the pages and feeds to purge when posts are created, edited, or comments posted. The defaults are recommended because additional options may reduce server performance:
hr: Navedite stranice i kanale koje treba pročistiti kada su objave kreirane, uređene ili kad se objave komentari. Preporučuju se izvorne postavke jer dodatne opcije mogu smanjiti performanse poslužitelja.

en: Purge Policy:
hr: Način pročišćavanja:

en: A <a href="http://www.xml-sitemaps.com/validate-xml-sitemap.html" target="_blank">compliant</a> sitemap can be used to specify the pages to maintain in the primed cache. Pages will be cached according to the priorities specified in the <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> file. Due to its completeness and integrations, <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/" target="_blank">WordPress SEO</a> is recommended for use with this feature.
hr: <a href="http://www.xml-sitemaps.com/validate-xml-sitemap.html" target="_blank">Standardizirana</a> mapa stranica može se upotrijebiti za navođenje stranica koje će se održavati u pripremljenoj predmemoriji. Stranice će se predmemorirati prema prioritetima navedenim u <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> datoteci. Zbog svoje potpunosti i integracija, <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/" target="_blank">WordPress SEO</a> preporučuje se za korištenje s ovom značajkom.

en: Limit the number of pages to create per batch. Fewer pages may be better for under-powered servers.
hr: Ograničavanje broja stranica koje će se kreirati po paketu. Manji broj stranica može biti bolji za poslužitelje manje snage.

en: The number of seconds to wait before creating another set of cached pages.
hr: Broj sekundi koje treba pričekati prije kreiranja drugog seta predmemoriranih stranica.

en: Select user roles that should not receive cached pages:
hr: Odaberite korisničke uloge koje ne trebaju dobiti predmemorirane stranice:

en: Unauthenticated users may view a cached version of the last authenticated user's view of a given page. Disabling this option is not recommended.
hr: Neautorizirani korisnici mogu vidjeti predmemoriranu inačicu pregleda date stranice od posljednjeg autoriziranog korisnika. Isključivanje ove opcije se ne preporučuje.

en: Cache only requests with the same <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym> as the site's <a href="options-general.php">site address</a>.
hr: Predmemorirati samo zahtjeve s istim <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-om kao što je <a href="options-general.php">adresa web-stranice</a>.

en: Reduce server load by caching 404 pages. If the disk enhanced method of disk caching is used, 404 pages will be returned with a 200 response code. Use at your own risk.
hr: Smanjiti opterećenje poslužitelja predmemoriranjem 404 stranica. Ako se koristi disk i poboljšana metoda disk predmemoriranja, 404 stranice će se vraćati s odzivnim kodom 200. Ovo koristite na osobni rizik.

en: Search result (and similar) pages will be cached if enabled.
hr: Ako se omogući, stranice s rezultatima pretrage (i slične) će se predmemorirati.

en: Cache <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> requests (uniquely) for improved performance.
hr: Predmemorirati <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> zahtjeve (jedinstveno), za bolje performanse.

en: Even if using a feed proxy service (like <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FeedBurner" target="_blank">FeedBurner</a>), enabling this option is still recommended.
hr: Čak i ako koristite proxy servis (poput <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FeedBurner" target="_blank">FeedBurner</a>), uključivanje ove opcije se i dalje preporučuje.

en: By default the front page is cached when using static front page in reading settings.
hr: Po izvornim postavkama, prva stranica se predmemorira kada se koristi statička prva stranica u postavkama čitanja.

en: For many blogs this is your most visited page, it is recommended that you cache it.
hr: Za mnoge blogove, ovo je vaša najposjećenija stranica, preporučljivo je da je predmemorirate.

en: To rebuild the page cache use the %s operation
hr: Za ponovu izradu predmemorije stranice upotrijebite %s operaciju

en: Page caching via %1$s is currently %2$s
hr: Predmemoriranje stranica preko %1$s je trenutno %2$s

en: Enabling this option will increase load on server on certain actions but will guarantee that
                        the Object Cache is always clean and contains latest changes. <em>Enable if you are experiencing issues
                         with options displaying wrong value/state (checkboxes etc).</em>
hr: Uključivanje ove opcije povećati će opterećenje poslužitelja kod nekih akcija, ali će osigurati da
                        Objektna predmemorija uvijek bude čista i sadrži najnovije izmijene. <em>Uključite ako imate problema
                         s opcijama koje prikazuju pogrešnu vrijednost/stanje (okvir za označavanje itd.).</em>

en: Groups that should not be cached.
hr: Grupe koje ne treba predmemorirati.

en: Groups shared amongst sites in network mode.
hr: Grupe koje se dijele između web-stranica u mrežnom režimu.

en: Object caching via %1$s is currently %2$s
hr: Objektno predmemoriranje preko %1$s je trenutno %2$s

en: Enable this to dynamically set proper application name. (See New Relic <a href="https://newrelic.com/docs/php/per-directory-settings">Per-directory settings</a> for other methods.
hr: Omogućite ovo kako bi dinamički postavili pravilno ime aplikacije.(Pogledajte New Relic <a href="https://newrelic.com/docs/php/per-directory-settings">Postavke po mapama (Per-directory settings)</a>, za druge metode.

en: This is required when using New Relic on a network install to set the proper names for sites.
hr: Ovo je potrebno kada se New Relic koristi na mrežnoj instalaciji, kako bi se ispravno podesila imena za web-stranice.

en: This means that the data collected for sites in the network will be included in the main network sites data on New Relic.
hr: Ovo znači da će podaci sakupljeni za ove web-stranice u mreži, biti uključeni u glavne podatke o web-stranicama mreže, na New Relicu.

en: This enables inclusion of <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> when using Page Cache together with Browser Cache gzip or when using Page Cache with Disc: Enhanced
hr: Ovo omogućava uključivanje <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym>a onda kada se predmemorija stranice (Page Cache) koristi zajedno s gzip-om predmemorije preglednika (Browser Cache gzip), ili kada se predmemorija stranice (Page Cache) koristi s Disk: poboljšano (Disc: Enhanced)

en: Behavior Settings
hr: Postavke ponašanja

en: How many minutes data retrieved from New Relic should be stored. Minimum is 1 minute.
hr: Koliko minuta se trebaju čuvati podaci dobiveni od New Relica. Minimum je 1 minuta.

en: Dashboard Settings
hr: Postavke kontrolne ploče

en: Application settings are only visible when New Relic is enabled
hr: Postavke aplikacije su vidljive samo kada je New Relic uključen

en: Application settings could not be retrieved. New Relic may not be properly configured, <a href="%s">review the settings</a>.
hr: Nije moguće vratiti postavke aplikacije. New Relic možda nije pravilno konfiguriran, <a href="%s">pogledajte postavke</a>.

en: Application Settings
hr: Postavke aplikacije

en: Monitoring via New Relic is currently
hr: Praćenje preko New Relica je trenutno

en: Per the above, make sure that visitors are notified about the cookie as per any regulations in your market.
hr: Vezano za gore navedeno, provjerite jesu li posjetioci upozoreni o "kolačiću", u skladu sa svim propisima na vašem tržištu.

en: Enabling even a single user agent group will set a cookie called "w3tc_referrer." It is used to ensure a consistent user experience across page views. Make sure any reverse proxy servers etc respect this cookie for proper operation.
hr: Uključivanje čak i grupe sa jednim korisničkim agentom, postaviti će "kolačić" nazvan "w3tc_referrer." On se koristi kako bi se osigurao dosljedan korisnički doživljaj kroz pregled cijele web-stranice. Provjerite da li svi reverse proxy poslužitelji, itd. poštuju ovaj "kolačić", za pravilno funkcioniranje.

en: No groups added. All user agents recieve the same page and minify cache results.
hr: Ni jedna grupa nije dodana. Svi korisnički agenti dobivaju istu stranicu i umanjuju se rezultati predmemorije.

en: Specify the user agents for this group. Remember to escape special characters like spaces, dots or dashes with a backslash. Regular expressions are also supported.
hr: Navedite korisničke agente za ovu grupu. Zapamtite izbaciti posebne znakove, kao što su razmaci, točke ili crtice sa kosom crtom. Regularni izrazi su također podržani.

en: User agents:
hr: Korisnički agenti:

en: A 302 redirect is used to send this group of users to another hostname (domain); recommended if a 3rd party service provides a mobile version of your site.
hr: 302 preusmjeravanje se koristi kako bi se ova grupa korisnika poslala drugom host imenu (domeni); ovo se preporučuje ako servis treće strane poslužuju mobilnu inačicu vaše web-stranice.

en: Redirect users to:
hr: Preusmjeriti korisnike na:

en: Assign this group of user agents to a specific theme. Selecting "Pass-through" allows any plugin(s) (e.g. mobile plugins) to properly handle requests for these user agents. If the "redirect users to" field is not empty, this setting is ignored.
hr: Dodijelite ovu grupu agenata određenoj temi. Biranje opcije "Proslijediti (Pass-through)" omogućuje bilo ko(ji)m dodatku(cima) (npr. mobilni dodaci) da pravilno obrade zahtjeve za ove korisničke agente. Ako polje "preusmjeriti korisnike na (redirect users to)" nije prazno, ova postavka se ignorira.

en: Enabled:
hr: Uključeno:

en: Group name:
hr: Ime grupe:

en: of user agents by specifying names in the user agents field. Assign a set of user agents to use a specific theme, redirect them to another domain or if an existing mobile plugin is active, create user agent groups to ensure that a unique cache is created for each user agent group. Drag and drop groups into order (if needed) to determine their priority (top -&gt; down).
hr: korisničkih agenata, navodeći imena u polju Korisnički agenti (user agents). Dodijelite skup korisničkih agenata određenoj temi, preusmjerite ih na drugu domenu, ili ako je postojeći mobilni dodatak aktivan, napravite grupe korisničkih agenata, kako bi osigurali da se jedinstvena predmemorija kreira za svaku od grupa korisničkih agenata. Složite s povuci i ispusti, grupe po redoslijedu (ako je potrebno), kako bi im odredili prioritet (gore -&gt; dolje).

en: Create a group
hr: Kreirati grupu

en: User agent group support is always <span class="w3tc-enabled">enabled</span>.
hr: Podrška grupe korisničkog agenta je uvijek <span class="w3tc-enabled">uključena</span>.

en: The <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> of page cache files is set via the "Expires header lifetime" field in the "Cascading Style Sheets &amp; JavaScript" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
hr: <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> predmemorija stranice se postavlja putem polja "Istek trajanje zaglavlja isteka (Expires header lifetime)" u sekciji "Kaskadne liste stilova i JavaScript (Cascading Style Sheets &amp; JavaScript)" na kartici sa postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "Cascading Style Sheets &amp; JavaScript" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
hr: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u sekciji "Kaskadne liste stilova i JavaScript (Cascading Style Sheets &amp; JavaScript)" na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>.

en: Specify external files/libraries that should be combined.
hr: Navedite vanjske datoteke/biblioteke koje se trebaju kombinirati.

en: Specify user agents that will never receive minified content.
hr: Navedite korisničke agente koji nikada neće dobiti minificirani sadržaj.

en: Always ignore the specified CSS files.
hr: Uvijek ignorirati navedene CSS datoteke.

en: Always ignore the specified JS files.
hr: Uvijek ignorirati navedene JS datoteke.

en: Always ignore the specified pages / directories.
hr: Uvijek ignorirati navedene stranice / mape.

en: Specify the interval between download and update of external files in the minify cache. Hint: 6 hours is 21600 seconds. 12 hours is 43200 seconds. 24 hours is 86400 seconds.
hr: Navedite interval između preuzimanja i ažuriranja vanjskih datoteka u minify predmemoriji. Natuknica: 6 sati je 21600 sekundi. 12 sati je 43200 sekundi. 24 sata je 86400 sekundi.

en: Change this value to decrease or determine the number of minified files that are generated.
                    The more <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> / <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files you have the more files will be generated because their file names are combined in
                    the final <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> of the minified file name. File name length is only applicable when minify is in auto mode and file name length testing is enabled. The maximum file name length value is 246.
hr: Promijenite ovu vrijednost kako bi smanjili ili utvrdili broj minificiranih datoteka koje su generirane.
                    Što više <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> / <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka imate, više će datoteka biti generirano jer su njihovi nazivi kombinirani u
                    konačnom <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym>-u minificirane datoteke. Duljina imena datoteke je primjenjiva samo kada je minifikacija u auto režimu, i kada je uključeno testiranje duljine imena. Maksimalna vrijednost duljine imena je 246.

en: Do not automatically attempt to determine the optimal file name length minify files created in auto mode.
hr: Nemoj automatski pokušavati odrediti optimalnu duljinu imena datoteke minificiranih datoteka kreiranih u auto režimu.

en: Add a style sheet
hr: Dodati stilski predložak

en: No <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> files added
hr: Ni jedna <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> datoteka nije dodana

en: Files are minified by template. First select the theme to manage, then add style sheets used in all templates to the "All Templates" group. Use the menu above to manage style sheets unique to a specific template. If necessary drag &amp; drop to resolve dependency issues (due to incorrect order).
hr: Datoteke se smanjuju po predlošku. Prvo odaberite temu za upravljanje, zatim dodajte skripte koje se koriste u svim predlošcima u grupu "Svi predlošci". Koristite gornji izbornik kako bi organizirali skripte jedinstvene za određeni predložak. Ako je neophodno, povucite i ispustite (drag &amp; drop) kako bi riješili pitanja zavisnosti (zbog nepravilnog redoslijeda).

en: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> file management:
hr: Upravljanje <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> datotekama:

en: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minify settings:
hr: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minify postavke:

en: Add a script
hr: Dodati skriptu

en: No <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files added
hr: Ni jedna <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka nije dodana

en: Files are minified by template. First select the theme to manage, then add scripts used in all templates to the "All Templates" group. Use the menu above to manage scripts unique to a specific template. If necessary drag &amp; drop to resolve dependency issues (due to incorrect order).
hr: Datoteke se minificiraju po predlošku. Prvo odaberite temu za upravljanje, zatim dodajte skripte koje se koriste u svim predlošcima u grupu "Svi predlošci". Koristite gornji izbornik kako bi organizirali skripte jedinstvene za određeni predložak. Ako je neophodno, povucite i ispustite (drag &amp; drop) kako bi riješili pitanja zavisnosti (zbog nepravilnog redoslijeda).

en: Theme:
hr: Tema:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> file management:
hr: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> upravljanje datotekama:

en: Non-blocking using "asyncsrc"
hr: Ne-blokirajuće koristeći "asyncsrc"

en: Non-blocking using "extsrc"
hr: Ne-blokirajuće koristeći "extsrc"

en: Non-blocking using "defer"
hr: Ne-blokirajuće koristeći "defer"

en: Non-blocking using "async"
hr: Ne-blokirajuće koristeći "async"

en: Non-blocking using JS
hr: Ne-blokirajuće koristeći JS

en: Default (blocking)
hr: Izvorno (blokirajuće)

en: Before <span class="html-tag">&lt;/head&gt;
hr: Prije <span class="html-tag">&lt;/head&gt; elementa

en: Operations in areas:
hr: Operacije u području:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minify settings:
hr: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> postavke minifikacije:

en: Do not remove comments that contain these terms.
hr: Ne uklanjati komentare koji sadrže ove pojmove.

en: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minify settings:
hr: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> postavke minifikacije:

en: Notify when minify cache creation errors occur.
hr: Obavijestiti kada se pojavi greška kreiranja minificirane predmemorije.

en: Both Admin &amp; Email Notification
hr: Obje obavijesti, administratorske i e-poštom

en: Email Notification
hr: Obavijesti e-poštom

en: Admin Notification
hr: Administratorske obavijesti

en: Authenticated users will not receive minified pages if this option is enabled.
hr: Autorizirani korisnici neće dobivati minificirane stranice, ako je ova opcija uključena.

en: If disabled, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> embeddings will use GET variables instead of "fancy" links.
hr: Ako je isključeno, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> ugrađivanja koristiti će GET varijable umjesto "lijepih" poveznica.

en: %s to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache.
hr: %s kako bi izmjene postojećih datoteka učinili vidljivim za posjetioce s pripremljenom predmemorijom.

en: wizard.
hr: čarobnjak.

en: help
hr: pomoć

en: Get minify hints using the
hr: Dobijte savijete o minifikaciji koristeći

en: To rebuild the minify cache use the %s operation.
hr: Za ponovo kreiranje minificirane predmemorije, upotrijebite %s operaciju.

en: Minify via %s is currently %s.
hr: Minificiranje putem %s je trenutno %s.

en: symbols (set to 0 to disable)
hr: simboli (za isključivanje postaviti na vrijednost 0)

en: Path to JAR file:
hr: Putanja do JAR datoteke:

en: Path to JAVA executable:
hr: Putanja do JAVA izvršne datoteke:

en: Test YUI Compressor
hr: Testirati YUI Compressor

en: Merge selectors with the same properties (fast)
hr: Spojiti selektore s istim svojstvima (brzo)

en: Only seperate selectors (split at ,)
hr: Samo razdvojiti selektore (razdvojiti s ,)

en: Do not change anything
hr: Ne mijenjati ništa

en: Uppercase
hr: Velika slova

en: Lowercase
hr: Mala slova

en: None
hr: Nijedno

en: All optimisations
hr: Sve optimizacije

en: Safe optimisations
hr: Sigurne optimizacije

en: Don't optimise
hr: Ne optimizirati

en: Low (higher readability)
hr: Niže (bolja čitljivost)

en: Standard (balance between readability and size)
hr: Standardno (balans između čitljivosti i veličine)

en: High (moderate readability, smaller size)
hr: Visok nivo (srednja čitljivost, manja veličina)

en: Highest (no readability, smallest size)
hr: Najviši nivo (nečitljivo, najmanja veličina)

en: Test Closure Compiler
hr: Testirati Closure Compiler

en: Advanced optimizations
hr: Napredne optimizacije

en: Simple optimizations
hr: Jednostavne optimizacije

en: Whitespace only
hr: Samo prazan prostor

en: Some yum or mirrors may not have the necessary packages, in such cases you may have to do a manual installation.
hr: Neki yumovi, ili zrcalni poslužitelji možda nemaju neophodne pakete, u tom slučaju morati ćete napraviti manualnu instalaciju.

en: Consider using memcached for objects that must persist across web server restarts or that you wish to share amongst your pool of servers (or cluster), e.g.: database objects or page cache.
hr: Razmislite o korištenju memcacheda za objekte koji moraju odoliti ponovnim pokretanjima poslužitelja, ili koje želite dijeliti između poslužitelja iz vaše grupe (ili klastera), npr. objekti baze podataka, ili predmemorija stranica.

en: Restarting the web server will empty the opcode cache, which means it will have to be rebuilt over time and your site's performance will suffer during this period. Still, an opcode cache should be installed in any case to maximize WordPress performance.
hr: Ponovno pokretanje web poslužitelja isprazniti će opcode predmemoriju, što znači da će on morati ponovo kreirati tokom vremena i performanse vaše web-stranice će opadati u toku tog perioda. Ipak, opcode predmemorija u svakom slučaju treba se instalira da maksimizira performanse WordPressa.

en: In the case where Apache is not used, the .htaccess file located in the root directory of the WordPress installation, wp-content/w3tc/pgcache/.htaccess and wp-content/w3tc/min/.htaccess contain directives that must be manually created for your web server software.
hr: U slučaju kada se ne koristi Apache, datoteka .htaccess, smještena u osnovnoj mapi WordPress instalacije, wp-content/w3tc/pgcache/.htaccess i wp-content/w3tc/min/.htaccess sadrži direktive koje se moraju manualno napraviti za softver vašeg web poslužitelja.

en: Best compatibility with <a href="http://www.iis.net/" target="_blank">IIS</a> is realized via <a href="http://www.microsoft.com/web/webmatrix/" target="_blank">WebMatrix</a>, which also includes the supported <a href="http://www.iis.net/download/wincacheforphp" target="_blank">WinCache</a> opcode cache.
hr: Najbolja kompatibilnost s <a href="http://www.iis.net/" target="_blank">IIS</a>-om se postiže preko <a href="http://www.microsoft.com/web/webmatrix/" target="_blank">WebMatrixa</a>, koji također uključuje podržanu <a href="http://www.iis.net/download/wincacheforphp" target="_blank">WinCache</a> opcode predmemoriju.

en: The provided instructions are for 32-bit CentOS, however we can provide others based on <a href="mailto:wordpressexperts@w3-edge.com">your requests</a>.
hr: Date instrukcije su za 32-bitni CentOS, međutim možemo pružiti i druge, prema <a href="mailto:wordpressexperts@w3-edge.com">vašim zahtjevima</a>.

en: You're done! eAccelerator should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
hr: Završili ste! eAccelerator bi sada bi trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, sve je podešeno:

en: If using <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> v5+, download the <a href="http://eaccelerator.net/" target="_blank">lastest compatible version</a> and extract. Remember v0.9.5.3 is the last version that supports user objects, later versions only support opcode caching.
hr: Ako koristite <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> v5+, preuzmite <a href="http://eaccelerator.net/" target="_blank">posljednju kompatibilnu inačicu</a> i raspakirajte ju. Zapamtite da je v0.9.5.3 posljednja inačica koja podržava korisničke objekte, kasnije inačice podržavaju samo opcode predmemoriranje.

en: <strong>eAccelerator Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
hr: <strong>eAccelerator instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: You're done! XCache should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
hr: Završili ste! XCache bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, sve je podešeno:

en: You can also use the eaccelerator.ini file we prepared for you:
hr: Također možete upotrijebiti eaccelerator.ini datoteku koju smo pripremili za vas:

en: The result should be similar to:
hr: Rezultat bi trebao biti sličan ovome:

en: Use the output from #2 to modify the --with-php-config flag in the following compile command:
hr: Upotrijebite output od #2 da izmijenite --with-php-config indikator u sljedećoj kompilirajućoj naredbi:

en: Note the path returned for the following command:
hr: Zabilježite putanju koju bude vratila sljedeća komanda:

en: Download the <a href="http://xcache.lighttpd.net/wiki/ReleaseArchive" target="_blank">latest compatible version</a> and extract:
hr: Preuzmite <a href="http://xcache.lighttpd.net/wiki/ReleaseArchive" target="_blank">posljednju kompatibilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: <strong>XCache Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
hr: <strong>XCache instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: You're done! <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
hr: Završili ste! <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, podesili ste sve:

en: Restart apache when ready:
hr: Ponovno pokrenite apache kada budete spremni:

en: You can also use the apc.ini file we prepared for you:
hr: Također možete upotrijebiti apc.ini datoteku koji smo pripremili za vas:

en: Installing shared extensions: %s
hr: Instaliranje dijeljenih ekstenzija: %s

en: Use the output from #2 to modify the --with-apxs and --with-php-config flags in the following compile command:
hr: Upotrijebite output od #2 da izmijenite --with-apxs i --with-php-config indikatore u sljedećoj kompilirajućoj naredbi:

en: Note the paths returned for the following commands:
hr: Obratite pažnju na putanje vraćene za sljedeće komande:

en: Or via compilation. Download the <a href="http://pecl.php.net/package/APC" target="_blank">latest stable version</a> and extract:
hr: Ili putem kompajliranja. Preuzmite <a href="http://pecl.php.net/package/APC" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: Install <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> using the <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> command (and skip to #5 if successful):
hr: Instalirajte <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> koristeći <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> naredbu (i pređite na #5, ako bude uspješno):

en: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Alternative PHP Cache (<acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym>) Installation (Recommended):</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
hr: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Alternativna PHP predmemorija (Alternative PHP Cache) (<acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym>) Instalacija (Preporučeno):</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: You're done! Memcache should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
hr: Završili ste! Memcache bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati išta, sve ste podesili:

en: Finally restart apache:
hr: Na kraju ponovno pokrenite apache:

en: You can also use the memcache.ini file we prepared for you:
hr: Također možete upotrijebiti memcache.ini datoteku, koji smo pripremili za vas:

en: Now we start to compile:
hr: Sada počinjemo kompilirati:

en: Or via compilation. Download the <a href="http://pecl.php.net/package/memcache" target="_blank">latest stable version</a> and extract:
hr: Ili putem kompiliranja. Preuzmite <a href="http://pecl.php.net/package/memcache" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: Either use <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> (and skip to #4 if successful):
hr: Ili upotrijebite <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> (i pređite na #4, ako bude uspješno):

en: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Memcache Module Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
hr: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Instalacija memcache modula:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: And finally, let's start memcached:
hr: I na kraju, pokrenimo memcached:

en: Make sure memcached is starts automatically on server boot:
hr: Provjerite jeli se memcached pokreće automatski pri podizanju sistema na poslužitelju:

en: Now find the <a href="http://memcached.org/" target="_blank">latest stable memcached</a>, download and extract:
hr: Sada pronađite <a href="http://memcached.org/" target="_blank">posljednji stabilni memcached</a>, preuzmite i raspakirajte:

en: Configure your server for the new install:
hr: Konfigurirajte vaš poslužitelj za novu instalaciju:

en: If so you can:
hr: Ako je tako, možete:

en: Libraries have been installed in: %s
hr: Zbirke su instalirane u: %s

en: In the output you should see:
hr: Na outputu treba vidjeti:

en: Let's compile:
hr: Sad kompiliramo:

en: If this succeeds skip to #5. If this fails, then let's compile. Download and extract the <a href="http://www.monkey.org/~provos/libevent/" target="_blank">latest stable version</a>:
hr: Ako ovo uspije, pređite na #5. Ako ne uspije, onda kompiliramo. Preuzmite i raspakirajte <a href="http://www.monkey.org/~provos/libevent/" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a>:

en: Try to install with yum:
hr: Pokušajte instalirati s yum-om:

en: Memcached (Daemon) Installation:</strong><br /><em>Time required: 2 minutes</em>
hr: Memcached (Daemon) instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 2 minute</em>

en: Make sure PCRE is fully installed:
hr: Provjerite jeli PCRE u potpunosti instaliran:

en: Make sure ZLIB is fully installed:
hr: Provjerite jeli ZLIB u potpunosti instaliran:

en: Make sure GCC is up-to-date:
hr: Provjerite jeli GCC u potpunosti instaliran:

en: Install apxs with the following command:
hr: Instalirajte apxs pomoću sljedeće naredbe:

en: Install the <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> Development package:
hr: Instalirajte <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> razvojni paket:

en: Install <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym>:
hr: Instalirajte <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym>:

en: <a href="http://www.google.com/search?q=installing%20yum&amp;output=search&amp;tbs=qdr:y&amp;tbo=1" target="_blank">Install yum</a> if you don't already have it. Then, if you like, you can update all of your installed software, but do so only if you have the experience and time to double check configurations afterwards:
hr: <a href="http://www.google.com/search?q=installing%20yum&amp;output=search&amp;tbs=qdr:y&amp;tbo=1" target="_blank">Instalirajte yum</a>, ako ga još nemate. Zatim, ako želite, možete ažurirati sav svoj instalirani softver, ali to uradite samo ako imate iskustva i vremena da poslije svega dva puta provjerite konfiguracije:

en: <strong>Server Preparation:</strong><br /><em>Time required: ~1 minute</em>
hr: <strong>Priprema poslužitelja:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: ~1 minuta</em>

en: Software Installation for Dedicated / Virtual Dedicated / Multiple Servers (Optional)
hr: Instalacija softvera za Namjenske / Virtualne namjenske / Višestruke poslužitelje (opcionalno)

en: Other
hr: Drugo

en: Rewrite rules
hr: Pravila prepravljanja

en: Check out the <acronym title="Frequently Asked Questions">FAQ</acronym> for more details on <a href="admin.php?page=w3tc_faq">usage</a>
hr: Pogledajte <acronym title="Frequently Asked Questions">Stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</acronym> za više detalja o <a href="admin.php?page=w3tc_faq">korištenju</a>

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_mobile">User Agent Groups</a>" tab, specify any user agents, like mobile phones if a mobile theme is used.
hr: <em>Opcionalno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_mobile">Grupe korisničkih agenata (User Agent Groups)</a>", navedite bilo koje korisničke agente, poput mobilnih telefona - ako se koristi mobilna tema.

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_objectcache">Object Cache</a>" tab the recommended settings are preset. If using a shared hosting account use the "disk" method with caution, the response time of the disk may not be fast enough, so this option is disabled by default. Test this option with and without database cache to ensure that it provides a performance increase.
hr: <em>Opcionalno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_objectcache">Objektna predmemorija (Object Cache)</a>" unaprijed su postavljene preporučene postavke. Ako koristite shared hosting, upotrijebite "disk" metodu s oprezom; u bilo kojem od ovih slučajeva vrijeme odziva diska može biti nedovoljno brzo, tako da je ova opcija izvorno isključena. Provjerite ovu opciju s i bez predmemorija baze podataka, kako bi bili sigurni da ona daje poboljšanje performanse.

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_dbcache">Database Cache</a>" tab the recommended settings are preset. If using a shared hosting account use the "disk" method with caution; in either of these cases the response time of the disk may not be fast enough, so this option is disabled by default.
hr: <em>Opcionalno:</em> Na kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_dbcache">Predmemorija baze podataka (Database Cache)</a>" unaprijed su postavljene preporučene postavke. Ako koristite shared hosting, upotrijebite "disk" metodu s oprezom; u bilo kom od ovih slučajeva vrijeme odziva diska može biti nedovoljno brzo, tako da je ova opcija izvorno isključena.

en: <em>Recommended:</em> If you already have a content delivery network (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) provider, proceed to the "<a href="admin.php?page=w3tc_cdn">Content Delivery Network</a>" tab and populate the fields and set your preferences. If you do not use the Media Library, you will need to import your images etc into the default locations. Use the Media Library Import Tool on the "Content Delivery Network" tab to perform this task. If you do not have a <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> provider, you can still improve your site's performance using the "Self-hosted" method. On your own server, create a subdomain and matching <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone record; e.g. static.domain.com and configure <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> options on the "Content Delivery Network" tab accordingly. Be sure to <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> upload the appropriate files, using the available upload buttons.
hr: <em>Preporučeno:</em> Ako već imate pružatelja mreže za dostavu sadržaja (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>), idite na karticu "<a href="admin.php?page=w3tc_cdn">Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)</a>" i popunite polja i postavite vaše postavke. Ako ne koristite medijsku biblioteku, trebati ćete uvesti svoje slike itd. na zadane lokacije. Upotrijebite Alat za uvoz, medijske biblioteke (Media Library Import Tool), na kartici "Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)" za ovaj zadatak. Ako nemate <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> pružatelja usluge, i dalje možete unaprijediti performanse vaše web-stranice koristeći "Samostalno hostani (Self-hosted)" metodu. Na svom poslužitelju kreirajte pod-domenu i odgovarajući zapis <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zone; npr. static.domain.com i konfigurirajte, u skladu s tim, <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> opcije na kartici "Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)". Budite sigurni da ste prenijeli preko <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>-a odgovarajuće datoteke, koristeći raspoloživu dugmad za prijenos.

en: <em>Recommended:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a>" tab, <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression is enabled by default. Make sure to enable other options to suit your goals.
hr: <em>Preporučeno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>" <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresija je izvorno uključena. Pobrinite  se uključiti druge opcije, koje odgovaraju vašim potrebama.

en: <em>Recommended:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_minify">Minify</a>" tab all of the recommended settings are preset. Use the help button to simplify discovery of your <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files and groups. Pay close attention to the method and location of your <acronym title="JavaScript">JS</acronym> group embeddings. See the plugin's <a href="admin.php?page=w3tc_faq">FAQ</a> for more information on usage.
hr: <em>Preporučeno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_minify">Minify</a>" sva preporučene postavke su unaprijed postavljene. Upotrijebite dugme help kako bi pojednostavili pronalaženje vaših <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka i grupa. Posebnu pažnju obratite na lokaciju vaših <acronym title="JavaScript">JS</acronym> grupnih ugrađivanja. Pogledajte <a href="admin.php?page=w3tc_faq">Stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a> dodatka za više informacija o korištenju.

en: 1. The "Compatibility Mode" option found in the advanced section of the "<a href="admin.php?page=w3tc_pgcache">Page Cache Settings</a>" tab will enable functionality that optimizes the interoperablity of caching with WordPress, is disabled by default, but highly recommended. Years of testing in hundreds of thousands of installations have helped us learn how to make caching behave well with WordPress. The tradeoff is that disk enhanced page cache performance under load tests will be decreased by ~20% at scale.
hr: 1. Opcija "Kompatibilni režim (Compatibility Mode)" koja se nalazi u naprednoj (advanced) sekciji kartice "<a href="admin.php?page=w3tc_pgcache">Postavke predmemorije stranice (Page Cache Settings)</a>", i koja će omogućiti funkcionalnost za optimizaciju interoperatibilnosti predmemorije s WordPressom, izvorno je isključena, ali je jako preporučljivo njeno korištenje. Godine testiranja i stotine tisuća instalacija pomogle su nam naučiti kako da ponošanje predmemoriranja dobro uskladimo s WordPressom. Nedostatak je što će performanse poboljšane disk predmemorije stranica u testovima opterećenja biti smanjene za ~20% razmjerno.

en: On the "<a href="admin.php?page=w3tc_general">General</a>" tab and select your caching methods for page, database and minify. In most cases, "disk enhanced" mode for page cache, "disk" mode for minify and "disk" mode for database caching are "good" settings.
hr: Idite na karticu "<a href="admin.php?page=w3tc_general">Opće</a>" i izaberite vaše metode predmemoriranja za stranicu, bazu podataka i minificiranje. U većini slučajeva "dobre" su postavke režima "poboljšani disk (disk enhanced)" za predmemoriju stranice, režim "disk" za minifikaciju i režim  "disk" za predmemoriranje baze podataka.

en: Set the permissions of wp-content/ back to 755, e.g.:
hr: Postavite dozvole za wp-content/ ponovo na 755, npr.:

en: Revert all settings to the defaults. Any settings staged in preview mode will not be modified.
hr: Vraćanje svih postavki na izvorne. Sve postavke, postavljene u režimu prethodnog pregleda, neće biti izmijenjene.

en: Restore Default Settings
hr: Vratiti izvorne postavke

en: Reset configuration:
hr: Ponovno postavljenje konfiguracije:

en: Download the active settings file.
hr: Preuzimanje datoteke s aktivnim postavkama.

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Export configuration:
hr: Izvoz konfiguracije:

en: Upload and replace the active settings file.
hr: Prijenos i zamjena datoteka s aktivnim postavkama.

en: Upload
hr: Prijenos

en: Import configuration:
hr: Uvoz konfiguracije:

en: If selected, detailed caching information will be appear at the end of each page in a <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> comment. View a page's source code to review.
hr: Ako je izabrano, detaljne informacije o predmemoriranju pojaviti će se na kraju svake stranice, u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> komentaru. Pogledajte izvorni kod stranice kako bi ih vidjeli.

en: Debug Mode:
hr: Režim za otklanjanje programskih grešaka:

en: Detailed information about each cache will be appended in (publicly available) <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> comments in the page's source code. Performance in this mode will not be optimal, use sparingly and disable when not in use.
hr: Detaljne informacije o svakom kešu biti će pridodate u (javno dostupnim) <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> komentarima, u izvornom kodu stranice. U ovom režimu performanse neće biti optimalne, koristite umjereno i isključite kada se ne koristi.

en: Enable this to try out new functionality under development. Might cause issues on some sites. If you have issues and can't access wp-admin, remove "define('W3TC_EDGE_MODE', true);" from your wp-config.php file and edge mode features will be disabled.
hr: Uključite ovo za isprobavanje novih funkcionalnosti koje se još razvijaju. Mogu prouzrokovati probleme na nekim web-stranicama. Ako imate problema i ne možete pristupiti wp-admin, uklonite "define('W3TC_EDGE_MODE', true);" iz vaše wp-config.php datoteke i mogućnosti edge režima biti će onemogućene.

en: Disable Edge mode
hr: Isključi Edge režim

en: Enable Edge mode
hr: Uključi Edge režim

en: Try this option if your hosting environment uses a network based file system for a possible performance improvement.
hr: Probajte ovu opciju ako vaše hosting okruženje koristi mrežno zasnovan datotečni sistem za moguće unapređenje performansi.

en: Optimize disk enhanced page and minify disk caching for <acronym title="Network File System">NFS</acronym>
hr: Optimizirati disk poboljšanu stranicu i smanjiti disk predmemoriju za <acronym title="Network File System">NFS</acronym>

en: Not recommended for <acronym title="Network File System">NFS</acronym> systems.
hr: Ne preporučuje se za <acronym title="Network File System">NFS</acronym> sisteme.

en: Enable file locking
hr: Uključiti zaključavanje datoteka

en: Notify of server configuration errors, if this option is disabled, the server configuration for active settings can be found on the <a href="admin.php?page=w3tc_install">install</a> tab.
hr: Obavještavanje o greškama konfiguracije poslužitelja, ako je ova opcija isključena, konfiguracija poslužitelja za aktivne postavke može se pronaći u kartici <a href="admin.php?page=w3tc_install">instaliranje</a>.

en: If empty the default path will be used..
hr: Ako je polje prazno, koristiti će se izvorno zadana putanja..

en: Prevent sites from independently managing their performance settings.
hr: Spriječiti web-stranice da nezavisno upravljaju postavkama svojih performansi.

en: Only one configuration file for whole network will be created and used. Recommended if all sites have the same configuration.
hr: Kreirati će se i koristiti samo jedan konfiguracijska datoteka za cijelu mrežu. Ovo se preporučuje ako sve web-stranice imaju istu konfiguraciju.

en: To acquire an <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key, visit the <a href="https://code.google.com/apis/console" target="_blank"><acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>s Console</a>. Go to the Project Home tab, activate the Page Speed Online <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>, and accept the Terms of Service.
                        Then go to the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access tab. The <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key is in the Simple <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access section.
hr: Da dobijete <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ, posjetite <a href="https://code.google.com/apis/console" target="_blank"><acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> konzolu</a>. Idite na karticu Project Home, aktivirajte Page Speed Online <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>, i prihvatite uslove korištenja.
                        Zatim idite na <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access karticu. <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ se nalazi u Simple <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access sekciji.

en: Display Google Page Speed results on the WordPress dashboard.
hr: Prikazati Google Page Speed rezultate na WordPress Nadzornoj ploči.

en: upgrading
hr: nadograđivanje

en: Please enter the license key provided you received after %s.
hr: Unesite licencni ključ koji ste dobili nakon %s.

en: Verify license key
hr: Provjera licencnog ključa

en: Note: Changing application name may create a new application in New Relic if no application with that name already exists.
hr: Napomena: Mijenjanjem naziva aplikacije može se kreirati nova aplikacija u New Relicu, ako ne postoji aplikacija s takvim nazivom.

en: -- Select Application --
hr: -- Odabire aplikacije --

en: Select from the following list:
hr: Izaberite sa sljedeće liste:

en: Enter application name below:
hr: Ispod unesite naziv aplikacije:

en: Obtain application ID via:
hr: Dobiti ID aplikacije preko:

en: Application name:
hr: Naziv aplikacije:

en: Verify %s
hr: Provjeriti %s

en: The network administrator has not provided the API Key.
hr: Mrežni administrator nije unio API ključ.

en: Sign up for a (free) account
hr: Prijavite se za (besplatan) račun

en: 
                    New Relic may not be installed on this server. %s. Visit %s for installation instructions.
hr: 
                    Možda New Relic nije instaliran na ovom poslužitelju. %s. Posjetite %s za instalacijske instrukcije.

en: Subscribe to the <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym> topic.
hr: Prijavite se na <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym> temu.

en: Topic:
hr: Tema:

en: Specify the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> secret.
hr: Navedite <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> tajni ključ.

en: Specify the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Key.
hr: Navedite <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ.

en: Specify the Amazon SNS service endpoint hostname. If empty, then default "sns.us-east-1.amazonaws.com" will be used.
hr: Navedite Amazon SNS service host ime krajnje točke. Ako se polje ostavi prazno, koristiti će se izvorno "sns.us-east-1.amazonaws.com".

en: Specify the IP addresses of your varnish instances above. The <acronym title="Varnish Configuration Language">VCL</acronym>'s <acronym title="Access Control List">ACL</acronym> must allow this request.
hr: Navedite IP adrese vaših varnish instanci, iznad. <acronym title="Varnish Configuration Language">VCL</acronym>-ov <acronym title="Access Control List">ACL</acronym> mora dozvoliti ovaj zahtjev.

en: Purge policies are set on the <a href="%s">Page Cache settings</a> page.
hr: Politike pročišćavanja su postavljene na stranici <a href="%s">Postavke predmemorije stranice</a>.

en: Reverse Proxy
hr: Reversni proxy

en: Select the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> type you wish to use.
hr: Odaberite vrstu <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a koji želite koristiti.

en: Self-hosted / File Transfer Protocol Upload
hr: Samostalno hostani / File Transfer Protocol prijenos

en: Generic Mirror
hr: Generička kopija

en: Theme files, media library attachments, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files etc will appear to load instantly for site visitors.
hr: Datoteke teme, privitci medijske zbirke, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteke, itd., posjetiteljima web-stranice izgledati će kao da se učitavaju istog trena.

en: If you do not have a <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> provider try MaxCDN. <a href="%s" target="_blank">Sign up and save 25&#37;</a>.
hr: Ako nemate pružatelja <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> usluga, pokušajte s MaxCDN. <a href="%s" target="_blank">Pretplatite se i uštedite 25&#37;</a>.

en: Host static files with your content delivery network provider to reduce page load time.
hr: Smjestite statičke datoteke kod vašeg CDN (mreža za dostavu sadržaja) pružatelja usluga, kako bi smanjili vrijeme učitavanja stranica.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression and add headers to reduce server load and decrease file load time.
hr: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju i dodajte zaglavlja, kako bi smanjili opterećenje poslužitelja i vrijeme učitavanja datoteka.

en: Reduce server load and decrease response time by using the cache available in site visitor's web browser.
hr: Smanjite opterećenje poslužitelja i vrijeme odziva, koristeći raspoloživu predmemoriju u web pregledniku posjetitelja web-stranice.

en: Shared Server:
hr: Dijeljeni poslužitelj:

en: Object caching greatly increases performance for highly dynamic sites that use the <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Object_Cache" target="_blank">Object Cache <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym></a>.
hr: Predmemoriranje objekata u velikoj mjeri poboljšava performanse za visoko dinamične web-stranice koje koriste <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Object_Cache" target="_blank">Object Cache <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym></a>.

en: Enable object caching to further reduce execution time for common operations.
hr: Uključite predmemoriranje objekata kako bi još više  smanjili vrijeme izvršenja uobičajenih operacija.

en: Caching database objects decreases the response time of your site. Best used if object caching is not possible.
hr: Predmemoriranje objekata baze podataka smanjuje vrijeme odziva vaše web-stranice. Najbolje je da se koristi ako nije moguće predmemoriranje objekata.

en: Enable database caching to reduce post, page and feed creation time.
hr: Uključite predmemoriranje baze podataka kako bi smanjili vrijeme kreiranja objava, stranica i kanal.

en: JSMin (default)
hr: JSMin (izvorno)

en: Default
hr: Standardno

en: Shared Server (disk is best):
hr: Dijeljeni poslužitelj (najbolji je disk):

en: Select manual mode to use fields on the minify settings tab to specify files to be minified, otherwise files will be minified automatically.
hr: Odaberite manualni režim kako bi upotrijebili polja na kartici s postavkama minifikacije za određivanje datoteka koje treba smanjiti, u suprotnom će datoteke biti smanjene automatski.

en: Manual
hr: Manualno

en: Minification can decrease file size of <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> and feeds respectively by ~10% on average.
hr: Minifikacija može smanjiti veličinu datoteka <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>-a i kanala za otprilike ~10% u prosjeku.

en: Minify is disabled because CloudFlare minification is enabled.
hr: Minify smanjivanje je isključeno, pošto je uključeno CloudFlare smanjivanje.

en: Reduce load time by decreasing the size and number of <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files. Automatically remove unncessary data from <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>, feed, page and post <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
hr: Smanjivanje vremena učitavanja smanjivanjem veličine i broja <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka. Automatsko uklanjanje nepotrebnih podataka iz <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>-a, i <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, kanala, stranica i objava.

en: Minify
hr: Minificiranje

en: Empty cache
hr: Isprazniti predmemoriju

en: Multiple Servers:
hr: Višestruki poslužitelji:

en: Opcode: Alternative PHP Cache (APC)
hr: Opcode: Alternativna PHP predmemorija (APC)

en: Dedicated / Virtual Server:
hr: Namjenski / Virtualni poslužitelj:

en: Disk: Enhanced
hr: Disk: Poboljšani

en: Disk: Basic
hr: Disk: Osnovni

en: Shared Server (disk enhanced is best):
hr: Dijeljeni poslužitelj (najbolji je disk poboljšani):

en: Caching pages will reduce the response time of your site and increase the scale of your web server.
hr: Predmemorirana stranica smanjiti će vrijeme odziva vaše web-stranice i povećati opseg vašeg web poslužitelja.

en: Enable page caching to decrease the response time of the site.
hr: Uključite predmemoriranje stranica kako bi se smanjilo vrijeme odziva web-stranice.

en: Use preview mode to test configuration scenarios prior to releasing them (deploy) on the actual site. Preview mode remains active even after deploying settings until the feature is disabled.
hr: Upotrijebite pretpregled kako bi provjerili konfiguracijske scenarije prije nego ih objavite (postavite) na stvarnu web-stranicu. Pretpregled ostaje aktivan čak i nakon postavljanja postavki, sve dok se značajka ne isključi.

en: To preview any changed settings (without deploying): %s
hr: Za pretpregled promijenjenih postavki (bez objave): %s

en: Deploy
hr: Postaviti

en: Disable
hr: Isključiti

en: Toggle all caching types on or off (at once)
hr: Uključiti ili isključiti sve vrste predmemorije (odjednom)

en: Table of Contents
hr: Sadržaj

en: Extension support is always %s
hr: Podrška ekstenzija je uvijek %s

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Save network settings
hr: Spremi mrežne postavke

en: Apply the %s settings to the entire network.
hr: Primjeni %s postavke na cijelu mrežu.

en: Visit extension site
hr: Posjeti web-stranicu ekstenzije

en: Visit author homepage
hr: Posjeti web-stranicu autora

en: By %s
hr: Autor %s

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: Requirements: %s
hr: Zahtjevi: %s

en: Disabled: Unsupported
hr: Onemogućeno: Nije podržano

en: Activate this extension
hr: Aktiviraj ekstenziju

en: Deactivate this extension
hr: Deaktiviraj ekstenziju

en: Select %s
hr: Odaberi %s

en: Description
hr: Opis

en: Extension
hr: Ekstenzija

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: %s extension | %s extensions
hr[0]: %s ekstenzija
hr[1]: %s ekstenzije
hr[2]: %s ekstenzija

en: Apply
hr: Primijeni

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Bulk Actions
hr: Grupne radnje

en: Save configuration file
hr: Spremi konfiguracijsku datoteku

en: Note: Changes will have immediate effect on your database configuration. If the application stops working creating the settings file, edit or remove this configuration file manually at <strong>/wp-content/db-cluster-config.php</strong>.
hr: Napomena: Izmjene će se odmah odraziti na konfiguraciju vaše baze podataka. Ako aplikacija prestane s radom dok se kreira datoteka s postavkama, ručno uredite ili uklonite ovu konfiguracijsku datoteku u <strong>/wp-content/db-cluster-config.php</strong>.

en: Database Cluster Configuration File
hr: Konfiguracijska datoteka klastera baza podataka

en: here
hr: ovdje

en: Please enter the license key you received after successful checkout %s.
hr: Unesite licencni ključ koji ste dobili nakon uspješne kupnje %s.

en: upgrade
hr: nadogradnja

en: Do not cache queries that contain these words or regular expressions.
hr: Ne predmemorirati upite koji sadrže ove riječi ili regularne izraze.

en: Do not cache queries that contain these terms. Any entered prefix (set in wp-config.php) will be replaced with current database prefix (default: wp_). Query stems can be identified using debug mode.
hr: Ne predmemorirati upite koji sadrže ove pojmove. Bilo koji unijeti prefiks (postavljen u wp-config.php) biti će zamijenjen prefiksom trenutno korištene baze podataka (izvorno je: wp_). Stabla upita mogu se identificirati korištenjem režima za otklanjanje programskih grešaka.

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>).
hr: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržava regularne izraze (Pogledajte <a href="%s">FAQ</a>).

en: If caching to disk, specify how frequently expired cache data is removed. For busy sites, a lower value is best.
hr: Ako se koristi predmemorija na disku, navedite koliko često se uklanjaju istekli podaci. Za web-stranice s velikim prometom najbolja je manja vrijednost.

en: Determines the natural expiration time of unchanged cache items. The higher the value, the larger the cache.
hr: Određuje prirodno vrijeme isteka neizmijenjenih elemenata predmemorije. Što je veća vrijednost, veća je predmemorija.

en: Multiple servers may be used and seperated by a comma; e.g. 192.168.1.100:11211, domain.com:22122
hr: Može se koristiti više poslužitelja, razdvojenih zapetom; npr. 192.168.1.100:11211, domain.com:22122

en: Test
hr: Testirati

en: Enabling this option is recommended to maintain default WordPress behavior.
hr: Uključivanje ove opcije je preporučeno, kako bi se održalo izvorno WordPress ponašanje.

en: operation.
hr: operaciju.

en: empty cache
hr: isprazniti predmemoriju

en: To rebuild the database cache use the
hr: Za ponovnu izgradnju predmemorije baze podataka, upotrijebite

en: Database caching via %s is currently %s.
hr: Predmemoriranje baze podataka, preko %s je trenutno %s.

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: update Media Query String
hr: ažurirati medijski upitni string

en: purge CDN completely
hr: očistiti CDN u potpunosti

en: empty only the disk cache(s)
hr: isprazniti samo predmemoriju(e) diska

en: empty only the APC system cache
hr: isprazniti samo APC sistemsku predmemoriju

en: empty only the opcode cache
hr: isprazniti samo opcode predmemoriju

en: or
hr: ili

en: empty only the memcached cache(s)
hr: isprazniti samo memcached predmemorije

en: at once or
hr: odjednom ili

en: empty all caches
hr: isprazniti sve predmemorije

en: compatibility check
hr: provjera kompatibilnosti

en: The plugin is currently <span class="w3tc-%s">%s</span> in <strong>%s%s</strong> mode.
hr: Dodatak je trenutno <span class="w3tc-%s">%s</span> u <strong>%s%s</strong> režimu.

en: Request professional <a href="admin.php?page=w3tc_support" style="color: red;"><strong>support</strong></a> or troubleshoot issues using the common questions below:
hr: Zatražite profesionalnu <a href="admin.php?page=w3tc_support" style="color: red;"><strong>podršku</strong></a>, ili otklonite probleme, koristeći uobičajena pitanja, ispod.

en: Jump to:
hr: Skoči na:

en: Manage Referrer Groups
hr: Upravljanje grupama referenata

en: Manage User Agent Groups
hr: Upravljanje grupama korisničkih agenata

en: Media
hr: Mediji

en: Jump to:
hr: Preći na:

en: Note(s)
hr: Napomena(e)

en: Purge Policy
hr: Politika pročišćavanja

en: Cache Preload
hr: Učitavanje predmemorije unaprijed

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Import / Export Settings
hr: Uvoz / izvoz postavki

en: Debug
hr: Ispravljanje grešaka

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Licensing
hr: Licenciranje

en: Monitoring
hr: Nadziranje

en: Browser Cache
hr: Predmemorija preglednika

en: Fragment Cache
hr: Fragmentna predmemorija

en: Object Cache
hr: Objektna predmemorija

en: Database Cache
hr: Predmemorija baze podataka

en: Page Cache
hr: Predmemorija stranice

en: If permission allow this can be done using the <a href="#ftp_upload_form">FTP form</a> below.
hr: Ako dozvola to omogućava, ovo se može napraviti koristeći donju <a href="#ftp_upload_form">FTP formu</a>.

en: If permission allow this can be done automatically, by clicking here:
hr: Ako dozvola to omogućava, ovo se može automatski obaviti, kliknuvši ovdje:

en: The following configuration changes are needed to ensure optimal performance:
hr: Sljedeće izmijene konfiguracije su potrebne kako bi se osigurale optimalne performanse:

en: W3 Total Cache <span>by W3 EDGE <sup>&reg;</sup></span>
hr: W3 Total Cache <span>od W3 EDGE <sup>&reg;</sup> -a</span>

en: If using Amazon Web Services or Self-Hosted <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> types, enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "Media &amp; Other Files" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
hr: Ako koristite Amazon Web Services ili samostalno hostane <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> tipove, uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u sekciji "Medijske i druge datoteke", u kartici <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika</a>.

en: You can use placeholders {wp_content_dir}, {plugins_dir}, {uploads_dir} instead of writing folder paths (wp-content, wp-content/plugins, wp-content/uploads).
hr: Možete koristiti zamijene (placeholders) {wp_content_dir}, {plugins_dir}, {uploads_dir} umjesto pisanja putanja mapa (wp-content, wp-content/plugins, wp-content/uploads).

en: Note(s):
hr: Napomena(e):

en: If using subdomain for <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> functionality, this setting helps prevent new users from sending cookies in requests to the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> subdomain.
hr: Ako se za <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> funkcionalnost koristi pod-domena, ova postavka pomaže u sprječavanju da novi korisnici šalju "kolačiće" u zahtjevima prema <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> pod-domeni.

en: Set cookie domain to &quot;%s&quot
hr: Postavi kolačiće domene na &quot;%s&quot

en: Specify the path of files that should not use the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Navedite putanju datoteka koji ne trebaju koristiti <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.

en: Specify user agents that should not access files hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Navedite korisničke agente koji ne bi trebali pristupati datotekama smještenim na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: To upload files in blogs.dir for current blog write wp-content/&lt;currentblog&gt;/.
hr: Za prijenos datoteka u blogs.dir za trenutni blog, napišite wp-content/&lt;currentblog&gt;/.

en: Specify any files outside of theme or other common directories to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Navedite bilo koje datoteke, izvan teme ili zajedničkih mapa, za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Automatically import files hosted with 3rd parties of these types (if used in your posts / pages) to your media library.
hr: Automatski uvesti datoteke ovih tipova, hostane od trećih strana (ako se koriste u vašim objavama), u vašu medijsku zbirku.

en: Specify the file types in the active theme to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Navedite vrste datoteka u aktivnoj temi za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Specify the file types within the WordPress core to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Navedite vrste datoteka u WordPress jezgri za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Number of files processed per upload attempt.
hr: Broj obrađenih datoteka po pokušaju prijenosa.

en: The number of seconds to wait before upload attempt.
hr: Broj sekundi koje treba sačekati prije pokušaja prijenosa.

en: Specify the interval between upload of changed files.
hr: Navedite interval između prijenosa izmijenjenih datoteka.

en: Automatically attempt to find and upload changed files.
hr: Automatski pokušati nalaženje i prijenos izmijenjenih datoteka.

en: If <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> is enabled (and not using the origin pull method), your minified files will be automatically uploaded.
hr: Ako je <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> uključen (i ne koristi režim povlačenja porijekla - origin pull method), vaši minificirane datoteke biti će automatski prenijete.

en: Automatically upload minify files
hr: Automatski prenesi minificirane datoteke

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expression (See <a href="%s">FAQ</a>
hr: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržava regularne izraze (Pogledaj <a href="%s">FAQ</a>

en: Select user roles that will use the origin server exclusively:
hr: Odaberite korisničke uloge koje će isključivo koristiti poslužitelj porijekla:

en: Advanced
hr: Napredno

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Adds canonical <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> header to assets files.
hr: Dodavanje kanoničkog <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> zaglavlja assets datotekama.

en: Enabling this option allows the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> to handle requests for unauthenticated pages thereby reducing the traffic load on the origin server(s). Purge policies are set on the <a href="%s">Page Cache settings</a> tab.
hr: Uključivanje ove opcije omogućava <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> -u da obradi zahtjeve za neprovjerene stranice, čime se smanjuje prometno opterećenje na poslužitelju(ima) porijekla. Politike pročišćavanja se podešavaju u kartici <a href="%s">Postavke predmemorije stranice</a>.

en: Download attachments hosted elsewhere into your media library and deliver them via <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Preuzmite u vašu medijsku zbirku privitke koji su hostani drugdje, i isporučite ih preko <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a.

en: If modified files are not always detected and replaced, use this option to over-write them.
hr: Ako se izmijenjene datoteke ne detektiraju i ne zamjenjuju uvijek, upotrijebite ovu opciju kako bi ih prepisali.

en: Upload custom files
hr: Prenesi prilagođene datoteke

en: If checked, any file names or paths specified in the "custom file list" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>)
hr: Ako je označeno, sve datoteke ili putanje navedene u "lista prilagođenih datoteka" polju ispod, biti će hostane s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.Podržava regularne izraze (Pogledaj <a href="%s">FAQ</a>)

en: Upload minify files
hr: Prijenos minificiranih datoteka

en: If checked, minified <acronym>CSS</acronym> and <acronym>JS</acronym> files will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Ako je označeno, minificirane <acronym>CSS</acronym> i <acronym>JS</acronym> datoteke biti će hostane sa <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: Upload theme files
hr: Prijenos datoteka teme

en: If checked, all theme file types specified in the "theme file types to upload" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Ako je označeno, sve vrste datoteka teme, navedeni u donjem polju "datoteke teme za prijenos", biti će hostane s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: Upload includes files
hr: Prijenos includes datoteka

en: If checked, WordPress static core file types specified in the "wp-includes file types to upload" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Ako je označeno, WordPress statičke osnovne vrste datoteka, navedene u donjem polju "wp-includes vrste datoteka za prijenos", biti će hostani s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: Upload attachments
hr: Prijenos privitaka

en: If checked, all attachments will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
hr: Ako je označeno, svi privitci biti će hostani s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache.
hr: da se postojeće izmijene datoteka učine vidljivim za posjetitelje s pripremljenom  predmemorijom.

en: Update media query string
hr: Ažurirati media upitni niz

en: if the domain name of your site has ever changed.
hr: ako se ime domene vaše web-stranice ikada mjenjalo.

en: objects from the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> if needed.
hr: objekti iz <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a, ako je potrebno.

en: Purge
hr: Očistiti

en: if some objects appear to be missing.
hr: ako se pokaže da neki objekti nedostaju.

en: unsuccessful file transfers
hr: neuspješni prijenosi datoteka

en: importing attachments into the Media Library
hr: uvoz privitaka u Medijsku zbirku

en: Prepare the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> by:
hr: Pripremiti <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> po:

en: Content Delivery Network support via %1$s is currently %2$s.
hr: Content Delivery Network (mreža za dostavljanje sadržaja) podrška preko %1$s je trenutno %2$s.

en: Test S3 upload
hr: Testirati S3 prijenos

en: If you have already added a <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonS3/latest/DeveloperGuide/VirtualHosting.html#VirtualHostingCustomURLs" target="_blank">CNAME</a> to your <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone, enter it here.
hr: Ako ste već dodali <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonS3/latest/DeveloperGuide/VirtualHosting.html#VirtualHostingCustomURLs" target="_blank">CNAME</a> u vašu <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zonu, unesite ga ovdje.

en: Test Cloud Files upload
hr: Testirati Cloud prijenos datoteka

en: Enter the hostname provided by Rackspace Cloud Files, this value will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
hr: Unesite host ime dobiveno preko Rackspace Cloud Files, ova vrijednost će zamijeniti vaše host ime u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Location:
hr: Lokacija:

en: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key:
hr: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ:

en: Test NetDNA
hr: Testirati NetDNA

en: Are you a new customer? Click the Create Account button to receive a discount on a new MaxCDN account.
hr: Jeste li novi korisnik? Kliknite dugme "Kreiraj račun" kako bi dobili popust na novi MaxCDN korisnički račun.

en: Create Account
hr: Kreiraj račun

en: Test Mirror
hr: Testiraj zrcalni poslužitelj

en: Test MaxCDN
hr: Testiraj MaxCDN

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support
hr: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška

en: Select the pull zone to use with this site.
hr: Odabrati zonu povlačenja za korištenje s ovom web-stranicom.

en: Use Zone
hr: Koristiti zonu

en: Select pull zone:
hr: Odabir zone povlačenja:

en: You have no zone connected with this site. Click button to create a default zone automatically.
hr: Nemate spojenu ni jednu zonu s ovom web-stranicom. Kliknite dugme kako bi automatski kreirali zadanu zonu.

en: Create Default Zone
hr: Kreiraj zadanu zonu

en: Create zone:
hr: Kreiraj zonu:

en: Consists of alias+key+secret . Example: bluewidgets+asd897asd98a7sd+798a7sd9 . If you use "Authorize" its already formatted correctly.
hr: Sastoji se od alijas + ključ + tajni kod. Primjer: bluewidgets+asd897asd98a7sd+798a7sd9 . Ako koristite "Autorizirati" onda je već pravilno formatirano.

en: Validate
hr: Potvrditi

en: Authorization key
hr: Autorizacijski ključ

en: Click the Authorize button above, log in, paste the key below and save settings.
hr: Kliknite na gornje dugme Autorizirati, prijavite se, zalijepite ključ ispod i spremite postavke.

en: Authorize
hr: Autoriziraj

en: Specify account credentials:
hr: Navedite vjerodajnice računa:

en: Click the Create Pull Zone button above and create a pull zone manually for this site.
hr: Kliknite iznad na dugme Kreiraj zonu povlačenja, i manualno kreirajte zonu povlačenja za ovu web-stranicu.

en: Create new pull zone
hr: Kreirati novu zonu povlačenja

en: Create pull zone
hr: Kreirati zonu povlačenja

en: Create new pull zone:
hr: Kreirati novu zonu povlačenja:

en: Create pull zone:
hr: Kreirati zonu povlačenja:

en: MaxCDN is a service that lets you speed up your site even more with W3 Total Cache. 100% Money Back Guarantee (30 Days)!
hr: MaxCDN je servis koji vam omogućuje ubrzavanje vaše web-stranice čak i više s W3 Total Cache. 100% povrat novca (30 dana)!

en: Sign Up Now and Save 25%
hr: Registrirajte se sad i uštedite 25%

en: Create account:
hr: Kreiraj račun:

en: Test FTP server
hr: Testirati FTP poslužitelj

en: Enter the hostname or CNAME(s) of your <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> server configured above, these values will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
hr: Unesite host ime ili CNAME(-ove) vašeg <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> poslužitelja, konfiguriranog iznad; ove vrijednosti će zamijeniti vaše host ime u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Specify the directory where files must be uploaded to be accessible in a web browser (the document root).
hr: Navedite mape u kojim datoteke moraju biti prenesene kako bi bile dostupni u web pregledniku (osnovna mapa dokumenta).

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> path:
hr: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> putanja:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password:
hr: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinka:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> username:
hr: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> korisničko ime:

en: Specify the server's address, e.g.: "ftp.domain.com". Try "127.0.0.1" if using a sub-domain on the same server as your site.
hr: Navedite adresu poslužitelja, npr."ftp.domain.com". Pokušajte "127.0.0.1", ako koristite pod-domenu na istom poslužitelju gdje je vaša web-stranica.

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> hostname:
hr: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> ime hosta:

en: Enable this option only if there are connectivity issues, otherwise it's not recommended.
hr: Uključite ovu opciju samo ako imate probleme s povezivanjem, u drugim slučajevima to nije preporučljivo.

en: Use passive <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> mode
hr: Koristiti pasivni <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> režim

en: Test EdgeCast
hr: Testirati EdgeCast

en: Test Cotendo
hr: Testirati Cotendo

en: Zones to purge:
hr: Zone za pročišćavanje:

en: Add CNAME
hr: Dodati CNAME

en: Delete
hr: Izbriši

en: (reserved for JS before </body>)
hr: (rezervirano za JS prije </body> elementa)

en: (reserved for JS after <body>)
hr: (rezervirano za JS poslije <body> elementa)

en: (reserved for JS in <head>)
hr: (rezervirano za JS u <head> elementu)

en: (reserved for CSS)
hr: (rezervirano za CSS)

en: Test CloudFront distribution
hr: Testirati CloudFront distribuciju

en: Create distribution
hr: Kreirati distribuciju

en: Origin:
hr: Porijeklo:

en: Test S3 upload &amp; CloudFront distribution
hr: Testirati S3 prijenos ii CloudFront distribuciju

en: If you have already added a <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonCloudFront/latest/DeveloperGuide/index.html?CNAMEs.html" target="_blank">CNAME</a> to your <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone, enter it here.
hr: Ako ste već dodali <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonCloudFront/latest/DeveloperGuide/index.html?CNAMEs.html" target="_blank">CNAME</a> u vašu <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zonu, unesite ga ovdje.

en: Create bucket &amp; distribution
hr: Kreirati "buket" (jedinicu memorije) i distribuciju

en: Bucket:
hr: "Buket" (jedinica memorije):

en: Secret key:
hr: Tajni ključ:

en: Access key ID:
hr: ID pristupnog ključa:

en: We recommend that you use <a href="http://docs.amazonwebservices.com/IAM/latest/UserGuide/AccessPolicyLanguage_KeyConcepts.html" target="_blank"><acronym title="AWS Identity and Access Management">IAM</acronym></a> to create a new policy for <acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> services that have limited permissions. A helpful tool: <a href="http://awspolicygen.s3.amazonaws.com/policygen.html" target="_blank"><acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> Policy Generator</a>
hr: Preporučujemo korištenje <a href="http://docs.amazonwebservices.com/IAM/latest/UserGuide/AccessPolicyLanguage_KeyConcepts.html" target="_blank"><acronym title="AWS Identity and Access Management">IAM</acronym></a> za kreiranje nove politike za <acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> servise koji imaju ograničene dozvole. Koristan alat: <a href="http://awspolicygen.s3.amazonaws.com/policygen.html" target="_blank"><acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> Policy Generator</a>

en: Test Microsoft Azure Storage upload
hr: Testirati Microsoft Azure Storage prijenos

en: or CNAME:
hr: ili CNAME:

en: Create container
hr: Kreirati kontejner

en: Container:
hr: Kontejner:

en: Account key:
hr: Ključ računa:

en: Account name:
hr: Ime računa:

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support:
hr: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška:

en: Account #:
hr: Račun #:

en: Test akamai
hr: Testirati akamai

en: Enter the hostname provided by your <acronym>CDN</acronym> provider, this value will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
hr: Unesite host ime koje vam je dao vaš <acronym>CDN</acronym> pružatelj usluga, ova vrijednost će zamijeniti host ime vaše web-stranice u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Replace site's hostname with:
hr: Zamijeniti host ime web-stranice s:

en: Some <acronym>CDN</acronym> providers may or may not support <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym>, contact your vendor for more information.
hr: Neki <acronym>CDN</acronym> pružatelj usluga mogu podržavati, ili ne podržavati <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym>, kontaktirajte vašeg dobavljača za više informacija.

en: Disabled (always use HTTP)
hr: Isključeno (uvijek koristiti HTTP)

en: Enabled (always use SSL)
hr: Uključeno (uvijek koristiti SSL)

en: Auto (determine connection type automatically)
hr: Auto (automatsko određivanje vrste veze)

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support:</label>
hr: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška:</label>

en: Purge action:
hr: Akcija pročišćavanja:

en: Domain to purge:
hr: Domen za pročišćavanje:

en: Specify email addresses for completed removal notifications. One email per line.
hr: Navedite adrese e-pošte za slanje obavijesti o završenom uklanjanju. Jedan adresa e-pošte po redu.

en: Email notification:
hr: Obavijesti e-pošte:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: cache ("public")
hr: predmemorija ("public")

en: Media &amp; Other Files
hr: Medijske i druge datoteke

en: no-cache ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate")
hr: bez predmemoriranja ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate")

en: cache with validation ("public, must-revalidate, proxy-revalidate")
hr: predmemorija s validacijom ("public, must-revalidate, proxy-revalidate")

en: Specify browser cache policy for posts, pages, feeds and text-based files.
hr: Navesti politiku predmemorije preglednika za objave, stranice, izvore podataka i tekstualne datoteke.

en: no-cache ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate"
hr: bez predmemorije ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate"

en: cache without proxy ("private, must-revalidate")
hr: predmemorija bez proxya ("private, must-revalidate")

en: cache with max-age and validation ("max-age=EXPIRES_SECONDS, public, must-revalidate, proxy-revalidate")
hr: predmemorirati s max-age i validacijom ("max-age=EXPIRES_SECONDS, public, must-revalidate, proxy-revalidate")

en: cache with validation ("public, must-revalidate, proxy-revalidate"
hr: predmemorirati s validacijom ("public, must-revalidate, proxy-revalidate"

en: cache with max-age ("public, max-age=EXPIRES_SECONDS")
hr: predmemorirati s max-age ("public, max-age=EXPIRES_SECONDS")

en: seconds
hr: sekundi

en: Specify browser cache policy for Cascading Style Sheets and JavaScript files.
hr: Navesti politiku predmemorije preglednika za CSS i JavaScript datoteke.

en: Never process 404 (not found) events for the specified files.
hr: Nikada se ne obrađuju 404 (nije pronađeno) događaji za navedene datoteke.

en: If enabled - tou may get 404 File Not Found response for some files generated on-the-fly by WordPress plugins. You may add those file URIs to 404 error exception list below to avoid that.
hr: Ako je uključeno - moguće je dobiti kao odgovor 404 Datoteka nije pronađen, za neke datoteke koje je su generirali WordPress dodaci "u-letu". Možete dodati URI-e tih datoteka ispod u listu iznimki kako bi izbjegli ovaj problem.

en: Reduce server load by allowing the web server to handle 404 (not found) errors for static files (images etc).
hr: Smanjivanje opterećenja poslužitelja, omogućavajući web poslužitelju da obradi greške 404 (nije pronađeno) za statičke datoteke (slike itd.).

en: Removes Set-Cookie header for responses.
hr: Uklanja Set-Cookie (podesiti "kolačić") zaglavlje za odgovore.

en: Don't set cookies for static files
hr: Nemoj postaviti kolačiće za statične datoteke

en: Do not add the prevent caching query string to the specified files. Supports regular expressions.
hr: Bez dodavanja spriječavanja predmemoriranja upitnog niza za navedene datoteke. Podržava regularne izraze.

en: Whenever settings are changed, a new query string will be generated and appended to objects allowing the new policy to be applied.
hr: Kad god se izmijene postavke, novi upitni niz će se generirati i pridodati objektima, omogućavajući da se primijeni nova politika.

en: Prevent caching of objects after settings change
hr: Spriječava predmemoriranje objekata nakon izmijene postavki

en: Reduce the download time for text-based files.
hr: Smanjiti vrijeme preuzimanja za tekstualne datoteke.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) compression
hr: Omogućiti <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) kompresiju

en: Set this header to assist in identifying optimized files.
hr: Podesiti ovo zaglavlje kao pomoć u identificiranju optimiziranih datoteka.

en: Set W3 Total Cache header
hr: Podesiti W3 Total Cache zaglavlje

en: Set the Etag header to encourage browser caching of files.
hr: Podesiti Etag zaglavlje kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set entity tag (eTag)
hr: Podesiti oznaku entiteta (eTag)

en: Set pragma and cache-control headers to encourage browser caching of files.
hr: Podesiti zaglavlja pragme i kontrole predmemorije, kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set cache control header
hr: Podesiti zaglavlje kontrole predmemorije

en: Set the expires header to encourage browser caching of files.
hr: Podesiti zaglavlje isteka, kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set expires header
hr: Podesiti zaglavlje isteka

en: Set the Last-Modified header to enable 304 Not Modified response.
hr: Podesiti zaglavlje koje je posljednje izmijenjeno, kako bi se omogućio odgovor 304 Nije izmijenjeno (Not Modified).

en: Set Last-Modified header
hr: Podesiti zaglavlje koje je posljednje izmijenjeno

en: Specify global browser cache policy.
hr: Navesti globalnu politiku preglednika, po pitanju predmemorije.

en: General
hr: Osnovno

en: %sUpdate media query string%s to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache
hr: %sAžurirati medija upitni niz%s kako bi se postojeće izmene datoteka učinile vidljivim za posjetioce s pripremljenom predmemorijom.

en: Browser caching is currently %s.
hr: Predmemorija preglednika  je trenutno %s.

en: Please reach out to all of these people and support their projects if you're so inclined.
hr: Ako ste u mogućnosti javite se svim ovim ljudima i podržite njihove projekte.

en: It's quite difficult to recall all of the innovators that have shared their thoughts, code and experiences in the blogosphere over the years, but here are some names to get you started:
hr: Prilično je teško spomenuti sve inovatore koji su podijelili svoja razmišljanja, kod, i višegodišnja iskustva iz blogosfere, ali evo nekih imena od kojih možete početi:

en: Who do I thank for all of this?
hr: Kome zahvaliti za sve ovo?

en: Your users have less data to download, you can now serve more visitors at once without upgrading your hardware and you don't have to change how you do anything; just set it and forget it.
hr: Vaši korisnici imaju manje podataka za preuzimanje, sada možete posluživati više posjetilaca odjednom, bez unaprjeđenja vašeg hardvera i bez promijene bilo čega u vašem načinu rada; samo podesite i zaboravite na to.

en: Import post attachments directly into the Media Library (and <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>)
hr: Uvoz priloga iz objava direktno u medijsku zbirku (i <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>)

en: JavaScript embedding group and location management
hr: Upravljanje grupiranjem i lokacijama kod JavaScript ugrađivanja

en: Complete header management including <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_ETag">Etags</a>
hr: Potpuno upravljanje zaglavljem, uključujući <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_ETag">Etagove</a>

en: Minification (concatenation and white space removal) of inline, external or 3rd party JavaScript / <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> with automated updates
hr: Minifikacija (spajanje i uklanjanje praznog prostora) linijskog, eksternog, ili JavaScript / <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a trećih strana, s automatiziranim ažuriranjima

en: Minification of posts / pages and feeds
hr: Minifikacija objava / stranica i kanala

en: Caching of search results pages (i.e. <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>s with query string variables) in memory or on disk
hr: Predmemoriranje stranica s rezultatima pretraga (npr. <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>-a s varijablama upitnog niza) u memoriji ili na disku

en: Caching of feeds (site, categories, tags, comments, search results) in memory or on disk
hr: Predmemoriranje kanala (web-stranica, kategorije, oznake, komentari, rezultati pretraga) u memoriji ili na disku

en: Caching of objects in memory or on disk
hr: Predmemoriranje objekata u memoriji ili na disku

en: Caching of database objects in memory or on disk
hr: Predmemoriranje objekata baze podataka u memoriji ili na disku

en: Caching of (minified) <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and JavaScript in memory, on disk or on <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
hr: Predmemoriranje (minificiranog) <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a i JavaScripta u memoriji, na disku ili na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u

en: Caching of pages / posts in memory or on disk or on CDN (mirror only)
hr: Predmemoriranje stranica / objava u memoriji ili na disku ili na CDN-u (samo kopija - mirror)

en: Transparent content delivery network (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) integration with Media Library, theme files and WordPress core
hr: Transparentna integracija mreže za dostavljanje sadržaja (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) s medijskom zbirkom, datoteka teme i WordPress jezgrom

en: Increased web server concurrency and increased scale (easily sustain high traffic spikes)
hr: Povećana konkurentnost web poslužitelja i povećana opseg (lako izdržava "pikove" velikog prometa)

en: Bandwidth savings via Minify and <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression of <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, JavaScript and feeds
hr: Uštede na protoku podataka, putem minificiranja i <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresije <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, JavaScripta i kanala

en: Reduced <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> Transactions, <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> lookups and reduced document load time
hr: Smanjene <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> transakcije, <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> traženja, i smanjeno vrijeme učitavanja dokumenata

en: Optimized progressive render (pages start rendering immediately)
hr: Optimizirano progresivno iscrtavanje (stranice se odmah počinju iscrtavati)

en: Increased visitor time on site
hr: Produženo zadržavanje posjetilaca na web-stranici

en: Improved Google search engine ranking
hr: Poboljčano rangiranje na Google tražilici

en: User experience is an important aspect of every web site and all web sites can benefit from effective caching and file size reduction. We have applied web site optimization methods typically used with high traffic sites and simplified their implementation. Coupling these methods either <a href="http://memcached.org/" target="_blank">memcached</a> and/or opcode caching and the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> of your choosing to provide the following features and benefits:
hr: Korisničko iskustvo je važan aspekt svake web-stranice i sve web-stranice mogu imati koristi od efikasne predmemorije i smanjenja veličine datoteka. Mi smo primijenili metode optimizacije web-stranica koje se obično koriste za web-stranice s velikim prometom, i pojednostavili njihovu implementaciju. Kombiniranjem ovih metoda, bilo <a href="http://memcached.org/" target="_blank">memcached</a> i/ili opcode predmemoriranja i <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a po vašem izboru, kako bi se pružile sljedeće mogućnosti i prednosti:

en: Subscribe to Go Faster Now
hr: Pretplatite se na Go Faster Now

en: Yes, sign me up.
hr: Da, registriraj me.

en: Login & Rate Us
hr: Prijavite se i ocijenite nas

en: Tell Your Friends
hr: Recite svojim prijateljima

en: select location
hr: postavite lokaciju

en: We noticed you've been using W3 Total cache for at least 30 days, please help us improve WordPress:
hr: Primijetili smo da koristite W3 Total cache najmanje 30 dana, hoćete nam pomoći poboljšati WordPress:

en: Support Us, It's Free!
hr: Podržite nas, besplatno je!

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: Network mode:
hr: Mrežni režim:

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: URL rewrite:
hr: Prepravljanje URL-a:

en: Not defined
hr: Nije definirano

en: Defined
hr: Definirano

en: WP_CACHE define:
hr: WP_CACHE definicija:

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Fancy permalinks:
hr: Lijepe stalne veze:

en: Error:
hr: Greška:

en: Write-able
hr: Moguć je upis

en: Not write-able
hr: Nije moguć upis

en: WordPress Resources
hr: WordPress resursi

en: Additional Server Modules
hr: Dodatni moduli poslužitelja

en: (required for disk enhanced Page Cache and Browser Cache)
hr: (potrebno za disk-poboljšanu predmemoriju stranice i predmemoriju preglednika)

en: Not detected
hr: Nije detektirano

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Available
hr: Dostupno

en: zlib output compression:
hr: zlib izlazna kompresija:

en: On:
hr: Na:

en: Open basedir:
hr: Otvoriti basedir:

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: Safe mode:
hr: Sigurnosni režim:

en: (required for NetDNA / MaxCDN <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> purge support)
hr: (potrebno za NetDNA / MaxCDN <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku za brisanje)

en: Installed (mhash)
hr: Instalirano (mhash)

en: Installed (hash)
hr: Instalirano (hash)

en: Hash function:
hr: Heš (hash) funkcija:

en: (required for <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> support)
hr: (potrebno za <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku)

en: Installed (mime_content_type)
hr: Instalirano (mime_content_type)

en: Installed (Fileinfo)
hr: Instalirano (Fileinfo)

en: Mime type detection:
hr: Detekcija mime vrste:

en: (required for HTML Tidy minifier suppport)
hr: (potrebno za podršku za HTML Tidy minifikacije)

en: HTML Tidy extension:
hr: HTML Tidy ekstenzija:

en: Memcache extension:
hr: Memcache ekstenzija:

en: Installed (XCache)
hr: Instalirano (XCache)

en: Installed (eAccelerator)
hr: Instalirano (eAccelerator)

en: Installed (APC)
hr: Instalirano (APC)

en: (required for compression support)
hr: (potrebno za podršku za kompresiju)

en: (required for Amazon S3, Amazon CloudFront, Rackspace CloudFiles support)
hr: (potrebno za Amazon S3, Amazon CloudFront, Rackspace CloudFiles podršku)

en: cURL extension:
hr: cURL ekstenzija:

en: (required for Rackspace Cloud Files support)
hr: (potrebno za Rackspace Cloud Files podršku)

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Installed
hr: Instalirano

en: Multibyte String support:
hr: Podrška za višebajtne nizove:

en: (required for Self-hosted (<acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>) <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> support)
hr: (potrebno za samostalno hostanu (<acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>) <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku)

en: PHP Version:
hr: PHP inačica:

en: Plugin Version:
hr: Inačica dodatka:

en: Server Modules &amp; Resources:
hr: Moduli i resursi poslužitelja:

en: <code>Yes / No</code>: The value was successful detected.
hr: <code>Da / Ne</code>: Vrijednost je uspješno detektirana.

en: <code>Ok</code>: Current value is acceptable.
hr: <code>U redu</code>: Trenutna vrijednost je prihvatljiva.

en: <code>Not detected</code>: May be installed, but cannot be automatically confirmed.
hr: <code>Nije detektirano</code>: Možda je instalirano, ali ne može se automatski potvrditi.

en: <code>Installed</code>: Functionality will work properly.
hr: <code>Instalirano</code>: Funkcionalnost će raditi ispravno.

en: Legend
hr: Natpis

en: Compatibility Test
hr: Test kompatibilnosti

en: Scripts that were not already detected above may require <a href="admin.php?page=w3tc_support&amp;request_type=plugin_config">professional consultation</a> to implement.
hr: Skripte koje nisu već detektirane gore potrebna je moguće <a href="admin.php?page=w3tc_support&amp;request_type=plugin_config">profesionalna konzultacija</a> za implementiranje.

en: Typically minification of advertiser code, analytics/statistics or any other types of tracking code is not recommended.
hr: Obično nije preporučljiva minifikacija koda reklama, analitičkih/statističkih alata, ili bilo kakve druge vrste koda za praćenje.

en: Notes
hr: Napomene

en: Apply &amp; close
hr: Primijeniti i zatvoriti

en: Cascading Style Sheets:
hr: Kaskadne liste stilova:

en: No files found.
hr: Nije pronađena ni jedna datoteka.

en: Check / Uncheck All
hr: Označiti / od-značiti sve

en: Verify URI
hr: Provjeriti URI

en: Embed before &lt;/body&gt;
hr: Ugraditi prije elementa &lt;/body&gt;

en: Embed after &lt;body&gt;
hr: Ugraditi poslije elementa &lt;body&gt;

en: Embed in &lt;head&gt;
hr: Ugraditi u &lt;head&gt;

en: Embed Location:
hr: Ugraditi lokaciju:

en: Template:
hr: Predložak:

en: File URI:
hr: URI datoteke:

en: Add:
hr: Dodati:

en: theme. Select "add" the files you wish to minify, then click "apply &amp; close" to save the settings.
hr: temi. Odaberite "dodati", kako bi minify dodali datoteke koje želite, a zatim kliknite na "primijeniti i zatvoriti", kako bi sačuvali postavke.

en: To get started with minify, we've identified the following external CSS and JS objects in the
hr: Za početak rada s minifyem, identificirali smo sljedeće eksterne CSS i JS objekte u

en: Enable Edge Mode
hr: Uključi Edge Mode

en: Enable "edge mode" to opt-in to pre-release features or simply close this window to opt-in to bug fixes, security fixes and settings updates only.
hr: Uključite "edge mode" kako bi dobili mogućnosti pred-izdanja, ili jednostavno zatvorite ovaj prozor kako bi odabrali mogućnost popravki grešaka, sigurnosnih popravaka i ažuriranja postavki.

en: You can now keep up-to-date on all of the web performance optimization (WPO) techniques that will make your website as fast as possible without having to worry about new features breaking your website when you update!
hr: Sada možete biti u toku sa svim tehnikama optimizacije performansi web-stranice (WPO) koje će učiniti vašu web-stranicu bržom bez potrebe da brinete o novim mogućnostima koje bi mogle uzrokovati probleme pri ažuriranju!

en: Something that describes your zone. Length: 1-255 chars
hr: Nešto što opisuje vašu zonu. Dužina: 1-255 znakova

en: Description:
hr: Opis:

en: Your server's hostname or domain
hr: Host ime ili domena vašeg poslužitelja

en: Origin <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>:
hr: Ishodište <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-a:

en: Pull Zone Name. Length: 3-32 chars; only letters, digits, and dash (-) accepted
hr: Ime zone povlačenja. Dužina: 3-32 znakova; prihvaćaju se samo slova, brojke i crtica (-)

en: Name:
hr: Ime:

en: Create Pull Zone
hr: Kreirati zonu povlačenja

en: Close
hr: Zatvori

en: Create bucket
hr: Kreirati "buket" (jedinicu memorije)

en: Submit
hr: Pošalji

en: Configure
hr: Podesi

en: View all
hr: Pregledati sve

en: All Templates
hr: Svi predlošci

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including <strong>%s</strong>
                and <strong>%s</strong> markers.
hr: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera <strong>%s</strong>
                i <strong>%s</strong>, uključujući i njih.

en: Edit file <strong>%s</strong> and add the following rules
                                    above the WordPress directives:
hr: Uredite datoteka <strong>%s</strong> i dodajte sljedeća pravila
                                    iznad WordPress direktiva:

en: Edit file <strong>%s
                            </strong> and replace all lines between and including <strong>%s</strong> and
                            <strong>%s</strong> markers with:
hr: Uredite datoteku <strong>%s
                            </strong> i zamijenite sve linije između <strong>%s</strong> i
                            <strong>%s</strong> markera (uključujući i njih), s:

en: Hide this message
hr: Sakrij ovu poruku

en: It appears that activating the <a href="%s">%s</a> extension for W3 Total Cache will be helpful for your site. <a class="button" href="%s">Click here</a> to try it. %s
hr: Izgleda da će aktiviranje <a href="%s">%s</a> ekstenzije za W3 Total Cache biti od pomoći za vašu web-stranicu. <a class="button" href="%s">Kliknite ovdje</a> kako bi ju isprobali. %s

en: Click to toggle
hr: Kliknite za prikazati/sakriti

en: Take a minute to update, here's why:
hr: Odvojite minutu za ažuriranje, evo zašto:

en: Cancel
hr: Prekini

en: Update via FTP
hr: Ažurirati putem FTP-a

en: View required changes
hr: Pogledati zahtjevane izmijene

en: <strong>W3 Total Cache Error:</strong>
    		                    Files and directories could not be automatically
    		                    deleted.
    		                    <table>
    		                    <tr>
    		                    <td>Please execute commands manually</td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr>
    		                    <tr>
    		                    <td>or use FTP form to allow
    		                    <strong>W3 Total Cache</strong> make it automatically.
    		                    </td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr></table>
hr: <strong>W3 Total Cache greška:</strong>
    		                    Datoteke i mape nije moguće automatski
    		                    obrisati.
    		                    <table>
    		                    <tr>
    		                    <td>Izvršite naredbe manualno</td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr>
    		                    <tr>
    		                    <td>ili upotrijebite FTP formu kako bi dozvolili 
    		                    <strong>W3 Total Cache</strong>-u da ih izvrši automatski.
    		                    </td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr></table>

en: Execute next commands in a shell:
hr: Izvršite sljedeće naredbu u komandnom okruženju (shell-u):

en: Technical info
hr: Tehničke informacije

en: Create the <strong>%s</strong> file and paste the following text into it:
                        <textarea>%s</textarea> <br />
hr: Kreirajte <strong>%s</strong> datoteku i zalijepite sljedeći tekst u nju:
                        <textarea>%s</textarea> <br />

en: FTP credentials don't allow to delete
hr: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju brisanje

en: FTP credentials don't allow to chmod
hr: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju izvršavanje chmod-a

en: FTP credentials don't allow to delete folder
hr: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju brisanje mape

en: <strong>%s</strong> could not be created, <strong>open_basedir
                        </strong> restriction in effect, please check your php.ini settings:<br />
                        <strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>
hr: <strong>%s</strong> nije moguće kreirati, ograničenje <strong>open_basedir
                        </strong> je na snazi, provjerite vaše php.ini postavke:<br />
                        <strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>

en: <strong>%s</strong> could not be created, please run following command:<br />%s
hr: <strong>%s</strong> nije moguće kreirati, izvršite sljedeću naredbu:<br />%s

en: <strong>%s</strong> could not be read, <strong>open_basedir</strong> restriction in effect,
            please check your php.ini settings:<br /><strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>
hr: <strong>%s</strong> nije moguće pročitati, ograničenje <strong>open_basedir</strong> je na snazi,
            provjerite vaše php.ini postavke:<br /><strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>

en: <strong>%s</strong> could not be read, please run following command:<br />
            <strong style="color: #f00;">chmod 777 %s</strong>
hr: <strong>%s</strong> nije moguće pročitati, izvršite sljedeću naredbu:<br />
            <strong style="color: #f00;">chmod 777 %s</strong>

en: %s<br />then %s.
hr: %s<br />zatim %s.

en: Preview
hr: Pretpregled

en: Stop Previewing
hr: Prekid pretpregleda

en: Configures W3 Total Cache to comply with WordPress SEO requirements automatically.
hr: Konfigurira W3 Total Cache da automatski poštuje WordPress SEO zahtjeve.

en: The WordPress SEO extension is currently %s
hr: WordPress SEO ekstenzije je trenutno %s

en: Select user roles that should not use the fragment cache.
hr: Odaberite korisničke uloge koje ne bi trebale koristiti fragment predmemoriju.

en: Select roles:
hr: Odabir uloga:

en: Select hooks from the list that should not be cached if user belongs to any of the roles selected below.
hr: Odaberite kuke (hooks) iz liste koje ne bi trebale biti predmemorirane ako korisnik pripada bilo kojoj ulozi navedenoj ispod.

en: Select hooks:
hr: Odabir kuka:

en: Disable fragment cache:
hr: Isključi fragment predmemoriju:

en: Caches wp_footer loop.
hr: Predmemorira wp_footer petlju.

en: Caches footer loop.
hr: Predmemorira petlju podnožja (footer).

en: Cache footer:
hr: Predmemorija podnožja:

en: List of pages that should not have sidebar cached. Specify one page / post per line. This area supports regular expressions.
hr: Popis stranica koje ne bi trebali imati predmemoriranu bočnu traku. Navedite jednu stranicu / objavu po retku. Podržava regularne izraze.

en: Exclude pages:
hr: Izuzeti stranice:

en: Caches sidebar loop, the widget area.
hr: Predmemorira bočnu traku, petlju, widget područje.

en: Cache sidebar:
hr: Predmemorija bočne trake:

en: Caches the ping loop, pagination is supported. One per line.
hr: Predmemorira pin petlju, numeriranje stranica je podržano. Jedna stavka po retku.

en: Cache pings:
hr: Predmemorija pingova:

en: Caches the comments loop, pagination is supported.
hr: Predmemorira petlju komentara, numeriranje stranica je podržano.

en: Cache comments:
hr: Predmemorija komentara:

en: List of pages / posts that should not have the single post / post loop cached. Specify one page / post per line. This area supports regular expressions.
hr: Popis stranica / objava koje ne bi trebali imati predmemoriranu samostalnu objavu / petlju objave. Navedite jednu stranicu / objavu po retku. Podržava regularne izraze.

en: Excluded single pages / posts:
hr: Izuzete samostalne stranice / objave:

en: Caches the single post / page loop, pagination is supported.
hr: Predmemorira samostalnu objavu / petlju stranice, numeriranje stranica je podržano.

en: Cache single post / page:
hr: Predmemorija samostalne objave / stranice:

en: Flushes the posts loop cache on post updates. See setting above for affected loops.
hr: Pročišćava predmemoriju petlje objava pri ažuriranju objava. Pogledajte postavke iznad, kako bi znali na koje petlje se odnosi.

en: Flush posts loop:
hr: Pročisti petlju objava:

en: Caches the posts listed on tag, categories, author and other term pages, pagination is supported.
hr: Predmemorira objave izlistane na stranicama oznaka, kategorija, autora i stranicama ostalih pojamova, numeriranje stranica je podržano.

en: Cache author/tag/categories/term post loop:
hr: Predmemorirati autor/oznaka/kategorija/pojam petlju objava:

en: Caches the front page post loop, pagination is supported.
hr: Predmemorirati petlju objava početne stranice, numeriranje stranica je podržano.

en: Cache front page post loop:
hr: Predmemorirati petlju objava početne stranice:

en: Caches secondary navigation filter; per page.
hr: Predmemorira filter sekundarne navigacije; po stranici.

en: Cache secondary navigation:
hr: Predmemorirati filter sekundarne navigacije:

en: Caches the navigation filter; per page.
hr: Predmemorirati filter navigacije; po stranici.

en: Cache primary navigation:
hr: Predmemorirati filter navigacije:

en: Cache header loop. This is the area where the logo is located.
hr: Predmemorirati petlju zaglavlja. To je područje gdje se nalazi logo.

en: Cache header:
hr: Predmemorija zaglavlja:

en: Cache wp_head. This includes the embedded CSS, JS etc.
hr: Predmemorirati wp_head. To uključuje ugrađene CSS, JS itd.

en: Cache wp_head loop:
hr: Predmemorirati wp_head:

en: and caching via <strong>%s</strong>
hr: i predmemorirati putem <strong>%s</strong>

en: disabled
hr: isključeno

en: The Genesis Framework extension is currently %s
hr: Genesis Framework ekstenzija je trenutno %s

en: Specify any additional feed URLs to ping on FeedBurner.
hr: Navedite dodatni URL RSS kanala za pinganje na FeedBurneru.

en: Additional URLs:
hr: Dodatni URL-ovi:

en: Network Admin has no main URL.
hr: Mrežni Admin nema glavni URL.

en: Automatically ping (purge) FeedBurner feeds when pages / posts are modified. Default URL: %s
hr: Automatski pingaj (pročisti) FeedBurner kanale kada su stranice / objave modificirane. Izvorni URL: %s

en: enabled
hr: uključen

en: The FeedBurner extension is currently %s
hr: FeedBurner ekstenzija je trenutno %s

en: CloudFlare plugin detected. We recommend removing the
                plugin as it offers no additional capabilities when W3 Total Cache is installed. This message will disappear
                when CloudFlare is removed.
hr: Detektiran je CloudFlare dodatak. Predlažemo uklanjanje
                dodatka, pošto ne nudi dodatne mogućnosti kada je instaliran W3 Total Cache. Ova poruka će nestati
                kada se CloudFlare ukloni.

en: at once
hr: od jednom

en: empty all caches except CloudFlare
hr: isprazniti sve predmemorije osim CloudFlarea

en: All caches except CloudFlare successfully emptied.
hr: Uspješno su ispražnjene svi predmemorije osim CloudFlare predmemorije.

en: Unable to make CloudFlare API request.
hr: Nije moguće napraviti CloudFlare API zahtjev.

en: CloudFlare protects and accelerates websites. <a href="%s" target="_blank">Sign up now for free</a> to get started,
            	or if you have an account simply log in to obtain your <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> key from the <a target="_blank" href="https://www.cloudflare.com/my-account">account page</a> to enter it on the General Settings box that appears after plugin activation.
            	Contact the CloudFlare <a href="http://www.cloudflare.com/help.html" target="_blank">support team</a> with any questions.
hr: CloudFlare štiti i ubrzava web-stranice. <a href="%s" target="_blank">Besplatno se registrirajte</a> kako bi započeli,
            	ili ako imate račun jednostavno se prijavite kako bi dobili vaš <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> ključ od <a target="_blank" href="https://www.cloudflare.com/my-account">stranice korisničkog računa</a> za unos u okviru u Općim postavkama koje se pojavi nakon aktivacije dodatka.
            	Kontaktirajte CloudFlare <a href="http://www.cloudflare.com/help.html" target="_blank">tim za podršku</a> s bilo kojim pitanjem.

en: Settings
hr: Postavke

en: Account
hr: Račun

en: Analytics
hr: Analitike

en: My Websites
hr: Moje web-stranice

en: Purge cache
hr: Pročistiti predmemoriju

en: Save all settings
hr: Spremi sve postavke

en: Apply the settings above to the entire network.
hr: Primijeniti gornje postavke na cijelu mrežu.

en: Network policy:
hr: Mrežna politika:

en: Will automatically turn off at %s
hr: Automatski će se isključiti u %s

en: Development mode:
hr: Razvojni režim:

en: Minification:
hr: Minifikacija:

en: Security level:
hr: Sigurnosni nivo:

en: find it here
hr: pronađite ga ovdje

en: Enable
hr: Uključi

en: CloudFlare protects and accelerates websites.
hr: CloudFlare štiti i ubrzava web-stranice.

en: Network Performance &amp; Security powered by CloudFlare
hr: Mrežne performanse i sigurnost, pokretani CloudFlareom

en: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IPs</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 6">IP6</abbr> addresses
hr: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IP</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 6">IP6</abbr> adrese

en: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IPs</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 4">IP4</abbr> addresses
hr: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IP</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 4">IP4</abbr> adrese

en: Domain:
hr: Domena:

en: <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> key:
hr: <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> ključ:

en: CloudFlare account email:
hr: CloudFlare račun e-pošte:

en: CloudFlare requires "domain" to be set.
hr: CloudFlare zahtjeva da se postavi "domena".

en: CloudFlare requires "API key" to be set.
hr: CloudFlare zahtjeva da se postavi "API ključ".

en: CloudFlare requires "email" to be set.
hr: CloudFlare zahtjeva da se postavi "adresa e-pošte".
