WPML_EXPORT - en to sv translation catalogue (266 entries)

en:  They were added to the string translation table.
sv:  De lades till i strängöversättningstabellen.

en: %d new translation was added.
sv: %d ny översättning har lagts till.

en: %d new translations were added.
sv: %d nya översättningar har lagts till.

en: %d translation was updated.
sv: %d översättning har uppdaterats.

en: %d translations were updated.
sv: %d översättningar har uppdaterats.

en: %s slugs are set to be translated, but they are missing their translation
sv: %s slugs har ställts in för översättning men de saknar sina översättningar

en: -- Please select --
sv: -- Välj --

en: .po file:
sv: .po-fil:

en: Active
sv: Aktiv

en: Add selected strings
sv: Lägg till valda strängar

en: Add the new translations.
sv: Lägg till de nya översättningarna.

en: All
sv: Alla

en: All Translation Priorities
sv: Alla översättningsprioriteringar

en: All domains
sv: Alla domäner

en: All strings
sv: Alla strängar

en: All strings in %s
sv: Alla strängar i %s

en: Almost all themes and plugins have texts in English. Reducing the check for the string's language simplifies and shortens the string translation process.
sv: Nästan alla teman och insticksprogram har text på engelska. Att reducera kontrollen efter strängens språk förenklar och förkortar strängöversättningsprocessen.

en: Also create translations according to the .po file
sv: Skapa också översättning i enlighet med .po-filen

en: Also include translations
sv: Inkludera även översättningar

en: Also prevent similar messages in the future?
sv: Förhindra också liknande meddelanden i framtiden?

en: Apply
sv: Använd

en: Apply those changes
sv: Tillämpa dessa ändringar

en: Are you sure you want to delete these packages?\nTheir strings and translations will be deleted too.
sv: Är du säker på att du vill ta bort dessa paket?\nDeras strängar och översättningar kommer också att raderas.

en: Are you sure you want to delete these strings?\nTheir translations will be deleted too.
sv: Är du säker på att du vill ta bort dessa strängar?\nDeras översättningar tas också bort.

en: Assume that the original language of all strings is English
sv: Anta att originalspråket för alla strängar är engelska

en: Auto register strings for translation
sv: Registrera strängar för översättning automatiskt.

en: Auto-download WordPress translations
sv: Ladda automatiskt ner WordPress-översättningar

en: Auto-register strings from these text domains
sv: Auto-registrera strängar från dessa textdomäner

en: Automatically add paragraphs
sv: Lägg automatiskt till stycken.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancel and undo changes
sv: Avbryt och ångra ändingar

en: Change the language of selected strings
sv: Byt språk för valda strängar

en: Change translation priority of selected strings
sv: Ändra översättningsprioritet för valda strängar

en: Check other languages
sv: Kontrollera andra språk

en: Choose the fields you'd like to translate and click on the 'Apply' button. Then, use WPML's <a%s>String translation</a> to translate them.
sv: Välj fälten du vill översätta och klicka på 'Använd'. Använd sedan WPML:s <a%s>strängöversättning</a> för att översätta dem.

en: Click to toggle
sv: Klicka för växla

en: Close
sv: Stäng

en: Complete
sv: Färdig

en: Completely translated strings
sv: Fullt översatta strängar

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Contains %s strings
sv: Innehåller %s strängar

en: Context
sv: Sammanhang

en: Convert to multilingual widget
sv: Konvertera till flerspråkig widget.

en: Converting to multilingual widget failed. No sidebar specified.
sv: Konvertering till flerspråkig widget misslyckades. Ingen sidopanel angavs.

en: Current source language
sv: Aktuellt källspråk

en: Default package language
sv: Standard paketspråk

en: Delete Selected Packages
sv: Ta bort valda paket

en: Delete selected strings
sv: Ta bort valda strängar

en: Dismiss all notices
sv: Avfärda alla aviseringar

en: Display %d results per page
sv: Visa %d resultat per sida

en: Display all results
sv: Visa alla resultat

en: Display packages for this kind:
sv: Visa paket för den här typen:

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
sv: Visar %s&#8211;%s av %s

en: Domain
sv: Domän

en: Don't reuse string translation
sv: Återanvänd inte översättningar av strängar

en: Done
sv: Klar

en: Edit
sv: Redigera

en: Error
sv: Fel

en: Error getting the translation file. Please go back and try again.
sv: Fel vid hämtning av översättningsfil. Försök igen senare.

en: Error: no strings selected
sv: Fel: inga strängar valdes

en: Errors: %s
sv: Fel: %s

en: Exact match
sv: Exakt match

en: Existing translation
sv: Befintlig översättare

en: Exit search
sv: Lämna sökning

en: Export selected strings as a WPML config file that can be added to themes or plugins
sv: Exportera valda strängar som en WPML-konfigurationsfil som kan läggas till i teman eller insticksprogram

en: Export strings into .po/.pot file
sv: Exportera strängarna till .po/.pot-fil

en: Failed downloading the language information file.
sv: Kunde inte ladda ner språkinformationsfilen.

en: Failed downloading the language information file. Please go back and try a little later.
sv: Kunde inte ladda ner språkinformationsfilen. Försök igen senare.

en: File upload error
sv: Fel när fil laddades upp

en: Files already scanned.
sv: Filerna är redan skannade.

en: For String Tracking to work, the option
sv: För att strängspårning ska fungera har alternativet

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
sv: Du kan få uppdateringar för WPML-komponenter från ditt %s eller automatiskt efter att du har registrerat WPML.

en: Highlight color for strings
sv: Överstrykningsfärg för strängar

en: Import
sv: Importera

en: Import / export .po
sv: Importera / exportera .po

en: Imported translation
sv: Importerad översättning

en: In progress
sv: Pågår

en: In translation basket
sv: I översättningskorgen

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Include translations
sv: Inkludera översättningar

en: Input
sv: Indata

en: Invalid language: %s
sv: Ogiltigt språk: %s

en: Invalid nonce
sv: Ogiltig nonce

en: Kind
sv: Sort

en: Language of domains
sv: Domänspråk

en: Language of this %s is %s
sv: Språket för %s är %s

en: Languages of domains
sv: Domänspråk

en: Loaded
sv: Laddad

en: Look for translated strings and use their translations for new jobs
sv: Sök efter översatta strängar och använd deras översättningar för nya jobb

[ctx: MO Import blocked 1/4]
en: There is a problem with the String Translation table in your site.
sv: Ett problem har uppstått med strängöversättningstabellen på din webbplats.

[ctx: MO Import blocked 2/4]
en: This problem is not causing a problem running the site right now, but can become a critical issue in the future.
sv: Detta problem orsakar inga problem med att köra webbplatsen just nu, men kan bli ett allvarligt problem i framtiden.

[ctx: MO Import blocked 3/4]
en: WPML support team knows how to fix it.
sv: WPML:s supportteam vet hur man fixar det.

[ctx: MO Import blocked 4/4]
en: Please add a message in the relevant <a href="%s" target="_blank">support thread</a> and we'll fix it for you.
sv: Skriv ett meddelande i den relevanta <a href="%s" target="_blank">supporttråden</a> så fixar vi det åt dig.

[ctx: MO Import blocked short 1/3]
en: WPML cannot replace .mo files because of technical problems in the String Translation table.
sv: WPML kan inte byta ut .mo-filer p.g.a. tekniska problem i strängöversättningstabellen.

[ctx: MO Import blocked short 2/3]
en: WPML support team knows how to fix it.
sv: WPML:s supportteam vet hur man fixar det.

[ctx: MO Import blocked short 3/3]
en: Please add a message in the relevant <a href="%s" target="_blank" >support thread</a> and we'll fix it for you.
sv: Skriv ett meddelande i den relevanta <a href="%s" target="_blank" >supporttråden</a> så fixar vi det åt dig.

en: Missing parameters
sv: Saknade parametrar

en: Missing version number for translation.
sv: Översättningen saknar versionsnummer.

en: More options
sv: Fler alternativ

en: Multibyte String extension
sv: Flerbytesträng-tillägg

en: Multibyte String extension is required for WPML String Translation.
sv: Flerbytesträng-tillägg krävs för WPML strängöversättning.

en: Multilingual Text
sv: Flerspråkig text

en: Multilingual arbitrary text or HTML
sv: Flerspråkig godtycklig text eller HTML

en: Name
sv: Namn

en: Name: %s
sv: Namn: %s

en: Needs update
sv: Behöver uppdateras

en: New translation
sv: Ny översättning

en: New translations (%d)
sv: Nya översättningar (%d)

en: No - keep showing these message
sv: Nej - fortsätt att visa dessa meddelanden

en: No TextDomain
sv: Ingen textdomän

en: No action performed. Please select the strings that you need to update or add.
sv: Ingen åtgärd utförd. Välj de strängar du behöver uppdatera eller lägga till.

en: No options found. Make sure you saved your theme options at least once. <br />Some themes only add these to the wp_options table after the user explicitly saves over the theme defaults
sv: Inga alternativ hittades. Försäkra dig om att du sparat dina temaalternativ åtminstone en gång.<br />Vissa teman lägger bara till dem till wp_options-tabellen då användaren ändrat standardinställningarna.

en: No packages found
sv: Inga paket hittades

en: No records found
sv: Inga uppgifter hittades

en: No string found
sv: Ingen sträng hittades

en: No strings found
sv: Inga strängar hittades

en: No strings selected
sv: Inga strängar valda

en: No updates found.
sv: Inga uppdateringar hittades.

en: Nonce value is invalid
sv: Noncevärde är ogiltigt

en: Not loaded
sv: Ej laddad

en: Not marked as 'complete'. Press 'Save' to enable.
sv: Inte markerad som 'klar'. Tryck på 'spara' för att aktivera.

en: Not translated
sv: Ej översatt

en: Number of strings
sv: Antal strängar

en: Optional
sv: Valfritt

en: Other options:
sv: Andra alternativ:

en: PO export may be glitchy. We are working to fix it.
sv: Export av PO kan krångla. Vi arbetar på att fixa det.

en: Package Management
sv: Pakethantering

en: Packages
sv: Paket

en: Partial translation
sv: Ofullständig översättning

en: Pending %s translation (%d)
sv: Väntar på %s översättning (%d)

en: Performance considerations
sv: Prestandaöverväganden

en: Please activate WPML Multilingual CMS to have WPML String Translation working.
sv: Aktivera WPML Multilingual CMS för att WPML String Translation ska fungera.

en: Please enter a domain!
sv: Ange en domän!

en: Please select at least one document to translate.
sv: Välj åtminstone ett dokument att översätta.

en: Please select at least one language to translate into.
sv: Välj åtminstone ett språk att översätta till.

en: Please select the .po file to upload!
sv: Välj .po-filen som skall laddas upp!

en: Please update all components which you are using.
sv: Uppdatera alla komponenter som du använder.

en: Post "%s" will be ignored for %s, because translation is already in progress.
sv: Inlägg "%s" kommer att ignoreras för %s, eftersom översättning redan görs.

en: Post "%s" will be ignored for %s, because translation is already waiting for translator.
sv: Inlägg "%s" kommer att ignoreras för %s, eftersom översättning redan görs.

en: Proceed
sv: Fortsätt

en: Recreate ST DB cache tables
sv: Återskapa ST DB cache-tabeller

en: Recreate String Translation cache tables when they are missing or are invalid.
sv: Återskapa String Translation cachetabeller när de saknas eller är ogiltiga.

en: Review changes and update
sv: Granska ändringar och uppdatering

en: Save
sv: Spara

en: Save the following to a wpml-config.xml in the root of your theme or plugin.
sv: Spara följande till en wpml-config.xml i roten på ditt tema eller insticksprogram.

en: Scan selected plugins for strings
sv: Skanna valda insticksprogram efter strängar

en: Scan selected themes for strings
sv: Skanna valda teman efter strängar

en: Scan successful! WPML found %s strings.
sv: Skanning genomförd! WPML hittade %s strängar.

en: Scanning file: %s
sv: Söker genom fil: %s

en: Search
sv: Sök

en: Search for:
sv: Sök efter:

en: Search in both the original language and in translations. Searching in translations may take a bit of time.
sv: Sök både i originalspråk och översättningar. Att söka i översättningar kan ta lite tid.

en: Select All
sv: Välj alla

en: Select all
sv: Välj alla

en: Select domain:
sv: Välj domän:

en: Select for which domain to set the language:
sv: Välj vilken domän du vill ställa in språket för:

en: Select strings Translation Priority:
sv: Välj översättningsprioritering för strängar:

en: Select strings within domain:
sv: Välj strängar inom domänen:

en: Select what the strings are for:
sv: Välj vad strängarna tillhör:

en: Select which strings to display:
sv: Välj vilka strängar som skall visas:

en: Send to translation
sv: Skicka för översättning

en: Set different slugs in different languages for %s.
sv: Ställ in olika sluggar för olika språk för %s.

en: Set the source language of these strings to:
sv: Ställ in källspråket för de här strängarna till:

en: Settings saved
sv: Inställningar sparade

en: Showing only strings that contain %s
sv: Visa bara strängar som innehåller %s

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Skipping file: %s
sv: Hoppar över fil: %s

en: Slug translations
sv: Slugg-översättningar

en: Some of the strings selected belong to packages. You can only change the language of these strings if all strings in the packages are selected.
sv: Några av de valda strängarna tillhör paket. Du kan bara byta språk på de här strängarna om alla strängarna i paketen har valts.

en: Some themes and plugins don't properly set the textdomain (second argument) in GetText calls. When you select this option, WPML will assume that the strings found in GetText calls in the PHP files of the theme and plugin should have the textdomain with the theme/plugin's name.
sv: Vissa teman och insticksprogram anger inte textdomäner korrekt (andra argumentet) i GetText-anrop. Nr du väljer detta alternativ kommer WPML anta att strängarna som hittas i GetText-anrop i temats och insticksprogrammets PHP-filer ha en textdomän med temats/insticksprogrammets namn.

en: Some themes and plugins have huge .mo files that take a long time to load. WPML already knows the strings in these files and loads only the necessary strings to display each page.
sv: Vissa teman och insticksprogram har enorma .mo-filer som tar lång tid att ladda. WPML känner redan till dessa filer och laddar endast de filer som behövs för att visa varje sida.

en: String
sv: Sträng

[ctx: String Tracking warning: sentence 1]
en: %s allows you to see where strings come from, so you can translate them accurately.
sv: %s låter dig se var strängar kommer från så att du kan översätta dem korrekt.

[ctx: String Tracking warning: sentence 1, anchor text]
en: String Tracking
sv: Strängspårning

[ctx: String Tracking warning: sentence 2]
en: It needs to parse the PHP source files and the output HTML.
sv: Den måste parsa PHP-källfiler och utgående HTML.

[ctx: String Tracking warning: sentence 3]
en: This feature is CPU-intensive and should only be used while you are developing sites.
sv: Denna funktion är CPU-intensiv och ska endast användas när du utvecklar webbplatser.

[ctx: String Tracking warning: sentence 4]
en: Remember to turn it off before going to production, to avoid performance problems.
sv: Kom ihåg att stänga av den innan du går till produktion för att undvika prestandaproblem.

en: String Translation
sv: Strängöversättning

en: String translation
sv: Strängöversättning

en: Strings from all text domains are excluded
sv: Strängar från alla textdomäner är exkluderade

en: Strings from all text domains will be auto-registered
sv: Alla strängar från textdomäner kommer att auto-registreras

en: Strings in need of translation
sv: Strängar som behöver översättas

en: Strings in the plugins
sv: Strängar i plugins

en: Strings in the themes
sv: Strängar i teman

en: Strings per page:
sv: Strängar per sida:

en: Strings translations updated
sv: Strängöversättningar har uppdaterats

en: Submit
sv: Skicka

en: Success!
sv: Framgång!

en: Textdomain
sv: Textdomän

en: The database has been updated.
sv: Databasen har uppdaterats.

en: The fields with <span%s>red</span> background are text fields and the fields with <span%s>cyan</span> background are numeric.
sv: Fälten med <span%s>röd</span> bakgrund är textfält och fälten med <span%s>cyan</span> bakgrund är numeriska.

en: The following components are not updated:
sv: Följande komponenter har inte uppdaterats:

en: The following files were processed:
sv: Följande filer behandlades:

en: The selected strings can now be translated using the <a%s>string translation</a> screen
sv: De valda strängarna kan nu översättas i <a%s>strängöversättnings</a>fönstret.

en: Theme
sv: Tema

en: There is nothing to be updated or to be added.
sv: Det finns ingenting att uppdatera eller lägga till.

en: There is nothing to translate.
sv: Det finns inget att översätta.

en: These are the strings that we found in your .po file. Please carefully review them. Then, click on the 'add' or 'cancel' buttons at the %sbottom of this screen%s. You can exclude individual strings by clearing the check boxes next to them.
sv: Det här är de strängar vi hittade i din .po-fil. Granska dem noga. Klicka sedan på knapparna 'lägg till' eller 'avbryt' %slängst ner på den här skärmen%s. Du kan utesluta individuella strängar genom att avmarkera rutorna intill dem.

en: This domain currently has the following strings:
sv: Denna domän har för närvarande följande strängar:

en: This table shows all the admin texts that WPML  found.
sv: Tabellen visar alla admin-texter som WPML hittade.

en: This update includes %d new strings and %d updated strings. You can review the strings below. Then, go to the %s and click on the Proceed button.
sv: Den här uppdateringen inkluderar %d nya strängar och %d uppdaterade strängar. Du kan granska strängarna nedan. Gå sedan till %s och klicka på fortsättningsknappen.

en: This update includes %d new strings and %d updated strings. You can review the strings below. Then, go to the <a%s>bottom of this page</a> and click on the Proceed button.
sv: Denna uppdatering inkluderar %d nya strängar och %d uppdaterade strängar. Du kan granska strängarna nedan. Gå sedan <a%s>längst ner på denna sida</a> och klicka på fortsättningsknappen.

en: This version of WPML includes new settings that will help your site run faster. We recommend changing the following settings, which are all available in WPML->Theme and plugins localization:
sv: Denna version av WPML inkluderar nya inställningar som hjälper din webbplats att bli snabbare. Vi rekommenderar att du ändrar följande inställningar som finns tillgängliga i WPML->Lokalisering av teman och insticksprogram:

en: This widget is converted to multilingual
sv: Widgeten har konverterats till flerspråkig.

en: Title:
sv: Titel:

en: Track where strings appear on the site
sv: Följ var strängarna visas på sidan

en: Translate custom post and taxonomy base slugs (via WPML String Translation).
sv: Översätt anpassade inlägg och taxonomibaserade sluggar (via WPML String Translation).

en: Translate strings
sv: Översätt strängar

en: Translate strings in %s
sv: Översätt strängar i %s

en: Translate strings with ST and don't load .mo files
sv: Översätt strängar med ST och ladda inte .mo-filer

en: Translate texts in admin screens &raquo;
sv: Översätt text i adminfönster &raquo;

en: Translating users of types: %s
sv: Översätter användare av typen: %s

en: Translation
sv: Översättning

en: Translation complete
sv: Översättning färdig

en: Translation is complete
sv: Översättningen är färdig

en: Translation is in progress
sv: Översättning pågår

en: Translation memory for strings
sv: Översättningsminne för strängar

en: Translation needed
sv: Översättning behövs

en: Translation needs update
sv: Översättning behöver uppdateras

en: Translation status:
sv: Översättningsstatus:

en: Unable to get filesystem access
sv: Kunde inte få åtkomst till filsystemet

en: Update Now
sv: Uppdatera nu

en: Updated %s translation is available
sv: Uppdaterad %s översättning är tillgänglig

en: Updated translations (%d)
sv: Uppdaterade översättningar (%d)

en: Use my translation
sv: Använd min översättning

en: Use theme or plugin text domains when gettext calls do not use a string literal
sv: Använd textdomäner för teman eller insticksprogram när gettext-anrop inte använder en teckensträng

en: Use this language as the default language for new strings in this domain
sv: Använd detta språk som standard för nya strängar på denna domän

en: View
sv: Visa

en: WPML Package Translation is enabled but not effective. It requires <a href="%s">WPML</a>, String Translation and Translation Management in order to work.
sv: Översättning av WPML-paket är aktiverad men har ingen effekt. Den kräver <a href="%s">WPML</a>, Strängöversättning och Översättningshantering för att fungera.

en: WPML String Translation is enabled but not effective, because WPML is outdated. Please update WPML first.
sv: WPML String Translation är aktiverad men inte aktiv eftersom WPML är föråldrad. Uppdatera först WPML.

en: WPML String Translation is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
sv: WPML String Translation är aktiverad men har ingen effekt. Avsluta installationen av WPML först.

en: WPML String Translation will send all strings to WPML’s Advanced Translation Editor and to the translation services which are used.
sv: WPML String Translation kommer att skicka alla strängar till WPML:s avancerade översättningsredigerare och till de översättningstjänster som används.

en: WPML Translation
sv: WPML-översättning

en: WPML Update is Incomplete
sv: Uppdateringen av WPML är ofullständig

en: WPML can automatically register strings for translation. This allows you to translate user-generated content with minimal PHP code.
sv: WPML kan automatiskt registrera strängar för översättning. Det låter dig översätta innehåll från användare med mycket lite PHP.

en: WPML can keep track of where strings are used on the public pages. Activating this feature will enable the 'view in page' functionality and make translation easier.
sv: WPML kan följa var strängar visas på offentliga sidor. Den här funktionen aktiverar 'visa på sida' och gör översättning lättare.

en: WPML could not delete the strings
sv: WPML kunde inte ta bort strängarna

en: WPML needs to update the database. This update will help improve WPML's performance when fetching translated strings.
sv: WPML måste uppdatera databasen. Denna uppdatering kommer hjälpa till att förbättra WPML:s prestanda när översatta strängar hämtas.

en: WPML.org account
sv: WPML.org-konto

en: Waiting for translator
sv: Väntar på översättare

en: We have detected a problem with some tables in the database. Please contact %sWPML support%s to get this fixed.
sv: Vi har upptäckt ett problem med vissa tabeller i databasen. Kontakta %sWPML:s support%s för att få det åtgärdat.

en: Widget is already converted
sv: Widget har redan konverterats

en: Yes - disable these notifications completely
sv: Ja - inaktivera dessa aviseringar helt

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
sv: Du kör uppdaterade %s och %s, men följande komponenter har inte uppdaterats:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
sv: Du kör uppdaterade %s, men följande komponent har inte uppdaterats:

en: You can't translate this string because it hasn't been sent for translation in this language
sv: Du kan inte översätta den här strängen eftersom den inte har skickats för översättning till detta språk

en: You can't translate this string because it's assigned to another translator
sv: Du kan inte översätta den här strängen eftersom den har tilldelats till en annan översättare

en: You cannot add packages in this language to the basket since it already contains posts, packages or strings of another source language!\n\t\t\t\t\tEither submit the current basket and then add the post or delete the posts of differing language in the current basket
sv: Du kan inte lägga till paket på det här språket i korgen eftersom den redan innehåller inlägg, paket eller strängar på ett annat källspråk!\n\t\t\t\t\tSkicka antingen den aktuella korgen och lägg sedan till inlägget eller radera inläggen på andra språk i den aktuella korgen

en: You excluded:
sv: Du exkluderade:

en: You have been assigned to a new translation job from %s to %s.\n\nStart editing: %s\n\nYou can view your other translation jobs here: %s\n\n This message was automatically sent by Translation Management running on WPML. To stop receiving these notifications contact the system administrator at %s.\n\n This email is not monitored for replies.\n\n - The WPML team\n
sv: Du har tilldelats ett nytt översättningsjobb från %s till %s.\n\nStarta redigering: %s\n\nDu kan se dina andra översättningsjobb här: %s\n\n  Detta meddelande har skickats automatiskt av Översättningshantering som körs på WPML. För att inte få fler aviseringar som denna, kontakta systemadministratören på %s.\n\n Du kan inte svara på det här meddelandet.\n\n - WPML-teamet\n

en: You have been assigned to a new translation job on %s.
sv: Du har tilldelats ett nytt översättningsjobb på %s.

en: You have removed some of the texts that are translated already. The translations will be lost.
sv: Du har tagit bort texter som redan översatts. Översättningarna kommer försvinna.

en: You have selected strings belonging to a package. Please select all strings from the affected package or unselect these strings.
sv: Du har valt strängar som tillhör ett paket. Välj alla strängar från det berörda paketet eller avmarkera dessa strängar.

en: You included:
sv: Du inkluderade:

en: Your site can run faster
sv: Din sida kan bli snabbare

en: Your site will not work as it should in this configuration
sv: Din webbplats kommer inte att fungera korrekt med den här inställningen

en: and others
sv: och övriga

en: bottom of this page
sv: nederst på denna sida

en: edit
sv: redigera

en: new
sv: Ny

en: none
sv: ingen

en: select from existing
sv: välj från befintliga

en: translations
sv: översättningar

en: view in page
sv: visa på sida

en: view in source
sv: Se i källa

en: was automatically disabled. To enable it back, go to WPML->Theme and Plugins localization.
sv: aktiverats automatiskt. För at ångra detta, gå till WPML->Lokalisering av tema- och insticksprogram.
