form_maker - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Reset
id: Atur ulang

en: City
id: Kota

en: State / Province / Region
id: Negara / Provinsi / Wilayah

en: Postal / Zip Code
id: Pos / Kode Pos

en: Country
id: Negara

en: Your score should be less than
id: Skor Anda harus kurang dari

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
id: Anda tidak dapat memilih mantan tanggal. Pilih tanggal mulai dari yang sekarang.

en: field is required.
id: bidang yang diperlukan.

en: The
id: itu

en: value must be between
id: Nilai harus antara

en: Quantity
id: Kuantitas

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: December
id: Desember

en: Error, incorrect Security code.
id: Kesalahan, kode keamanan yang salah.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
id: Ip Anda daftar hitam. Silahkan hubungi administrator website.

en: Error, file cannot be moved.
id: Error, file tidak dapat dipindahkan.

en: Nothing was submitted.
id: Tidak ada yang diajukan.

en: Your form was successfully submitted.
id: Bentuk kamu telah diserahkan.

en: Error, email was not sent.
id: Kesalahan, email tidak dikirim.

en: Your email address is already verified.
id: Alamat email Anda sudah diverifikasi.

en: Your email verification has timed out.
id: Email verifikasi Anda telah habis waktunya.

en: Your email has been successfully verified.
id: Email Anda telah berhasil diverifikasi.

en: Verification link is invalid.
id: Link verifikasi tidak valid.

en: This is not a valid email address.
id: Ini bukan alamat email yang valid.

en: From
id: dari

en: To
id: untuk
