form_maker - en to mk translation catalogue (39 entries)

en: Reset
mk: Ресетирање

en: Street Address
mk: Улица и број,

en: Street Address Line 2
mk: Улица и број Линија 2

en: City
mk: Град

en: State / Province / Region
mk: Држава / Покраина / Регион

en: Postal / Zip Code
mk: Поштенски / Поштенски код

en: Country
mk: Земја

en: Title
mk: Наслов

en: Your score should be less than
mk: Вашиот резултат треба да биде помал од

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
mk: Не можете да изберете поранешниот датуми. Изберете датум почнувајќи од сегашната.

en: field is required.
mk: поле е задолжително.

en: The
mk: На

en: value must be between
mk: вредност мора да биде помеѓу

en: Quantity
mk: Кол

en: January
mk: јануари

en: February
mk: февруари

en: March
mk: март

en: April
mk: април

en: May
mk: Мај

en: June
mk: јуни

en: July
mk: јули

en: August
mk: август

en: September
mk: септември

en: October
mk: октомври

en: November
mk: ноември

en: December
mk: декември

en: Error, incorrect Security code.
mk: Грешка, неправилна безбедносен код.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
mk: Вашата IP е во црната листа. Ве молиме контактирајте го веб-сајтот администратор.

en: Error, file cannot be moved.
mk: Грешка, датотеката не може да се премести.

en: Nothing was submitted.
mk: Ништо не е доставен.

en: Your form was successfully submitted.
mk: Твојата форма беше успешно поднесени.

en: Error, email was not sent.
mk: Грешка, е-мејл порака не беше испратена.

en: Your email address is already verified.
mk: Вашиот е-мејл адреса е веќе потврден.

en: Your email verification has timed out.
mk: Проверка на вашата е-маил истече.

en: Your email has been successfully verified.
mk: Вашиот е-мејл беше успешно потврдена.

en: Verification link is invalid.
mk: Верификација врска е валиден.

en: This is not a valid email address.
mk: Ова не е валидна емаил адреса.

en: From
mk: Од

en: To
mk: Да
