form_maker - en to tr translation catalogue (83 entries)

en: Choices
tr: Seçenekler

en: Reset
tr: sıfırla

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Street Address
tr: Sokak Adresi

en: Street Address Line 2
tr: Adres Satırı 2

en: City
tr: Şehir

en: State / Province / Region
tr: Eyalet / İl / Bölge

en: Postal / Zip Code
tr: Posta / Posta Kodu

en: Country
tr: Ülke

en: Connection type
tr: Bağlantı türü

en: Date
tr: Tarih

en: Title
tr: Başlık:

en: Address
tr: Adres

en: Total
tr: Genel Toplam

en: Can not upload this type of file
tr: Bu tür dosyaları yükleyemiyorum

en: Field is required
tr: Alan gereklidir

en:  value must be between
tr: Değer arasında olmalı

en: Value must be between
tr: Değer arasında olmalı

en: Are you sure you want to clear saved data?
tr: Kaydedilen verileri temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Your score should be less than
tr: Puanınız daha az olmalıdır

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
tr: Sen eski tarih seçemezsiniz. Geçerli olandan başlayarak bir tarih seçin.

en: field is required.
tr: Alan gerekmektedir

en: value must be between
tr: değer arasında olmalıdır

en: Quantity
tr: Miktar

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Error, incorrect Security code.
tr: Hata, yanlış güvenlik kodu.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
tr: Ip kara listeye alındı​​.Web sitesi yöneticisine başvurun

en: This is not a valid date format.
tr: Bu geçerli bir tarih biçimi değil.

en: Error, file cannot be moved.
tr: Hata, dosya taşınamaz.

en: Nothing was submitted.
tr: Hiçbir şey sunuldu.

en: Your form was successfully submitted.
tr: Formunuz başarıyla gönderildi.

en: Error, email was not sent.
tr: Hata, e-posta gönderilmedi.

en: Your email address is already verified.
tr: E-posta adresiniz zaten doğrulandı.

en: Your email verification has timed out.
tr: E-posta doğrulaması zaman aşımına uğradı.

en: Your email has been successfully verified.
tr: E-posta başarıyla doğrulandı.

en: Verification link is invalid.
tr: Doğrulama bağlantısı geçersiz.

en: Password values don't match
tr: Parola değerleri uyuşmuyor

en: The email addresses don't match
tr: E-posta adresleri uyuşmuyor

en: This is not a valid email address.
tr: Bu geçerli bir e-posta adresi değil.

en: You have no permission to view submissions.
tr: Gönderimleri görüntülemek için iznin yok.

en: From
tr: Gönderen

en: To
tr: Için

en: Canceled
tr: İptal edildi

en: Cleared
tr: Temizlendi

en: Cleared by payment review
tr: Ödeme incelemesi ile temizlendi

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Failed
tr: Başarısız oldu

en: Held
tr: Düzenlenen

en: In progress
tr: devam etmekte

en: On hold
tr: Beklemede

en: Paid
tr: Ödenen

en: Partially refunded
tr: Kısmen geri ödenmiştir

en: Pending verification
tr: Doğrulama beklemede

en: Placed
tr: Yerleştirilen

en: Processing
tr: İşleme

en: Refunded
tr: Geri Ödeme

en: Refused
tr: Reddedildi

en: Removed
tr: Kaldırıldı

en: Returned
tr: İade

en: Reversed
tr: Ters çevrilen

en: Temporary hold
tr: Geçici olarak bekletme

en: Unclaimed
tr: İhaniye tabi değil

en: Show on Map
tr: Haritada Göster

en: Show Matrix
tr: Matrisi Göster

en: Please select the field!
tr: Lütfen alanı seçin!

en: Leave A Review?
tr: Bir İnceleme bırakmak mı?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
tr: Umarız WordPress% s kullanmaya bayılırsın! Bize WordPress.org'da bir inceleme bırakmayı düşünüyor musunuz?

en: Sure! I'd love to!
tr: Emin! Ben isterdim!

en: I've already left a review
tr: Zaten bir inceleme bıraktım

en: Maybe Later
tr: Belki sonra

en: Never show again
tr: Bir daha asla göstermeyeceğim
