WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (118 entries)

en: %d left
el: %d έμειναν

en: Add media file translation
el: Προσθήκη μετάφρασης αρχείου πολυμέσων

en: All dates
el: Όλες οι ημερομηνίες

en: All translation statuses
el: Όλες οι καταστάσεις μετάφρασης

en: Alt Text
el: Εναλλακ. κείμενο

en: Alt text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Any changes you make to the text here will not affect any previous publications of this media on your website. This edited version will only appear if you select it from the library to be embedded.
el: Οποιεσδήποτε αλλαγές κάνετε στο κείμενο εδώ δεν θα επηρεάσουν προηγούμενες εκδόσεις αυτών των πολυμέσων στην ιστοσελίδα σας. Αυτή η επεξεργασμένη έκδοση θα εμφανίζεται μόνο αν την επιλέξετε αυτό τη συλλογή προς ενσωμάτωση.

en: Any language
el: Οποιαδήποτε γλώσσα

en: Before you start, we highly recommend that you review the %s. Then, you’ll be able to close this message.
el: Πριν ξεκινήσετε προτείνουμε να επανεξετάσετε το %s. Στη συνέχεια, θα μπορείτε να κλείσετε αυτό το μήνυμα.

[ctx: Button label (verb)]
en: Scan & Replace
el: Σάρωση & Αντικατάσταση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Choose which media to translate with this %s
el: Επιλογή των πολυμέσων που θα μεταφράζονται με αυτόν τον %s

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Copy from original
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Even if you’re already familiar with WPML, you should read the new %s. Then, you’ll be able to close this message.
el: Ακόμη κι αν είστε ήδη εξοικειωμένοι με το WPML, θα πρέπει να διαβάσετε τα νέα %s. Στη συνέχεια θα μπορείτε να κλείσετε αυτό το μήνυμα.

en: Failed to load the image editor
el: Αποτυχία φόρτωσης του επεξεργαστή εικόνων

en: File
el: Αρχείο

en: Filter
el: Φιλτράρισμα

en: Filter by date
el: Φιλτράρισμα κατά ημερομηνία

en: Filter by language
el: Φιλτράρισμα ανά γλώσσα

en: Filter by translation status
el: Φιλτράρισμα ανά κατάσταση μετάφρασης

en: Finish setup
el: Ολοκλήρωσης εγκατάστασης

en: First page
el: Πρώτη σελίδα

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
el: Για τα στοιχεία του WPML μπορείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις από τον %s σας ή αυτόματα, αφότου κάνετε εγγραφή στο WPML.

en: If you want to use a different %s for each language, you can set them in: %s.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε διαφορετικό %s για κάθε γλώσσα, μπορείτε να τα ορίσετε στο: %s.

en: In order to get WPML Media Translation fully working, you need to run this set up which takes only a few moments depending on the total number of posts in your WordPress install.
el: Για να λειτουργεί πλήρως το WPML Media Translation, πρέπει να εκτελέσετε αυτή την εγκατάσταση η οποία διαρκεί λίγα μόνο λεπτά, ανάλογα με τον συνολικό αριθμό δημοσιεύσεων στην εγκατάσταση WordPress σας.

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: Last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Learn how to translate media
el: Μάθετε πώς θα μεταφράζετε πολυμέσα

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about Media Translation
el: Περισσότερες πληροφορίες για τη μετάφραση πολυμέσων

en: Learn more about WPML Media Translation
el: Περισσότερες πληροφορίες για το WPML Media Translation

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Media
el: Μέσα

en: Media Translation documentation
el: Έγγραφα μετάφρασης πολυμέσων

en: Media Translation is completely different now
el: Η μετάφραση πολυμέσων είναι πλέον πολύ διαφορετική

en: Media file not translated
el: Το αρχείο πολυμέσων δεν μεταφράστηκε

en: Media sent to translation
el: Τα πολυμέσα στάλθηκαν προς μετάφραση

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Name
el: Όνομα

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Needs media file translation
el: Χρειάζεται μετάφραση αρχείου πολυμέσων

en: Needs translation
el: Χρειάζεται μετάφραση

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: No attachments found
el: Δε βρέθηκαν συνημμένα

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: Number of items per page:
el: Αριθμός στοιχείων ανά σελίδα:

en: Original language
el: Αρχική γλώσσα

en: Original:
el: Πρωτότυπο:

en: Please update all components which you are using.
el: Ενημερώστε όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείτε.

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Reset new content duplication settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων αναπαραγωγής νέου περιεχομένου

en: Restore original media file
el: Επαναφορά αρχικού αρχείου πολυμέσων

en: Revert to original
el: Επαναφορά στο αρχικό

en: Running setup...
el: Εκτέλεση εγκατάστασης...

en: Save media translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης πολυμέσων

en: Scan complete!
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε!

en: Scan for content that has any of the media files that I translated (takes more time)
el: Σάρωση για περιεχόμενο που έχει οποιοδήποτε από τα αρχεία πολυμέσων τα οποία μετάφρασα (χρειάζεται περισσότερος χρόνος)

en: Scan for content that has specifically this media (faster)
el: Σάρωση για περιεχόμενο που έχει συγκεκριμένα αυτά τα πολυμέσα (πιο γρήγορο)

en: Search Media:
el: Αναζήτηση πολυμέσων:

en: Setting language to media: done!
el: Ορισμός γλώσσας στα μέσα: ολοκληρώθηκε!

en: Setup complete!
el: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε!

en: Setup in progress: %d%% complete...
el: Εγκατάσταση σε εξέλιξη: %d%% ολοκληρώθηκε...

en: Setup required
el: Απαιτείται εγκατάσταση

en: Started...
el: Έναρξη εκτέλεσης...

en: The %1$s setup is almost complete. Click %2$s to finish the setup.
el: Η %1$s εγκατάσταση έχει σχεδόν ολοκληρωθεί. Κάντε κλικ στο %2$s για να ολοκληρώσετε την εγκατάσταση.

en: The %sWPML Media%s database needs updating. Please run the updater and leave the tab open until it completes.
el: Η βάση δεδομένων %sWPML Media%s χρειάζεται ενημέρωση. Παρακαλούμε εκτελέστε το πρόγραμμα ενημέρωσης και αφήστε την καρτέλα ανοιχτή μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: The following components are not updated:
el: Τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: The media that you uploaded was replaced in these translated posts:
el: Τα πολυμέσα που μεταφορτώσατε αντικαταστάθηκαν από αυτές τις μεταφρασμένες δημοσιεύσεις:

en: The media that you uploaded will be used in future post translations. The same media might be used in already existing posts. Do you want to scan and replace it now?
el: Τα πολυμέσα που μεταφορτώσατε θα χρησιμοποιηθούν σε μελλοντικές μεταφράσεις δημοσιεύσεων. Τα ίδια πολυμέσα μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε ήδη υπάρχουσες δημοσιεύσεις. Θέλετα να σαρώσετε και να τα αντικαταστήσετε τώρα;

en: The same media might be used in other posts too. Do you want to scan and replace it?
el: Τα ίδια πολυμέσα μπορούν να χρησιμοποιηθούν επίσης σε άλλες δημοσιεύσεις. Θέλετε να σαρώσετε και να το αντικαταστήσετε;

en: There are two ways for you to translate Media:
el: Υπάρχουν δύο τρόποι μετάφρασης των πολυμέσων:

en: This release of Media Translation includes a complete new workflow, with complete new features and possibilities.
el: Αυτή η κυκλοφορία της μετάφρασης πολυμέσων περιλαμβάνει μια ολοκαίνουργια ροή εργασιών, με εντελώς νέα χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

en: Title
el: Τίτλος

en: Title, caption or description
el: Τίτλος, λεζάντα ή περιγραφή

en: Translated
el: Μεταφράστηκε

en: Translated media uploaded
el: Μεταφρασμένα πολυμέσα μεταφορτώθηκαν

en: Translating Media
el: Μετάφραση πολυμέσων

en: Translating media urls in custom field translations: %s
el: Μετάφραση url πολυμέσων σε μεταφράσεις προσαρμοσμένων πεδίων: %s

en: Translating media urls in custom fields translations failed: Please try again (%s)
el: Αποτυχία μετάφρασης url πολυμέσων σε μεταφράσεις προσαρμοσμένων πεδίων: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Translating media urls in post translations: %s
el: Μετάφραση url πολυμέσων σε μεταφράσεις δημοσιεύσεων: %s

en: Translating media urls in posts translations failed: Please try again (%s)
el: Αποτυχία μετάφρασης url πολυμέσων σε μεταφράσεις δημοσιεύσεων: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Translating media urls in string translations failed: Please try again (%s)
el: Αποτυχία μετάφρασης url πολυμέσων σε μεταφράσεις συμβολοσειρών: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Translating media urls in string translations: %s
el: Μετάφραση url πολυμέσων σε μεταφράσεις συμβολοσειρών: %s

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Translation:
el: Μετάφραση:

en: Translators will translate all your %smedia texts%s.
el: Οι μεταφραστές θα μεταφράσουν όλα τα %κείμενα πολυμέσων%s σας.

[ctx: Update button label]
en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update complete!
el: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε!

en: Updating attachments translation status: %d remaining.
el: Κατάσταση ενημέρωσης μετάφρασης συνημμένων: %d υπολείπονται.

en: Upgrade required
el: Απαιτείται αναβάθμιση

en: Upload translated media file
el: Μεταφόρτωση μεταφρασμένου αρχείου πολυμέσων

en: Use a different file
el: Χρήση διαφορετικού αρχείου

en: Use the dashboard on the %s page to send pages that contain media, for translation.
el: Χρήση του πίνακα εργαλείων στη σελίδα %s για να στέλνετε σελίδες που περιέχουν πολυμέσα, προς μετάφραση.

en: Use the dashboard on the %s page to translate your images and other media files.
el: Χρήση του πίνακα εργαλείων στη σελίδα %s για να μεταφράσετε τις εικόνες και άλλα αρχεία πολυμέσων.

[ctx: Used to build a link in the "Click here to finish the setup"]
en: here
el: εδώ

en: WPML Media Translation will send the email address and name of each manager and assigned translator as well as the content itself to Advanced Translation Editor and to the translation services which are used.
el: Το WPML Media Translation θα αποστείλει τη διεύθυνση email και το όνομα κάθε διαχειριστή και ανατεθέντα μεταφραστή, καθώς και το ίδιο το περιεχόμενο στον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης και στην υπηρεσία μετάφρασης που χρησιμοποιείται.

en: WPML Media is enabled but not effective. It requires <a href="%s">WPML</a> in order to work.
el: Το WPML Media είναι ενεργοποιημένο αλλά όχι σε εφαρμογή. Απαιτεί το <a href="%s">WPML</a> για να λειτουργήσει.

en: WPML Update is Incomplete
el: Η ενημέρωση του WPML δεν ολοκληρώθηκε

en: WPML allows you to use different media (images, etc.) for translated content. The Media Translation process is integrated with WPML’s content translation, but requires additional steps.
el: Το WPML σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε διαφορεικά πολυμέσα (εικόνες, κ.λπ.) για μεταφρασμένο περιεχόμενο. Η διαδικασία μετάφρασης πολυμέσων είναι ενσωματωμένη στη μετάφραση περιεχομένου του WPML, αλλά απαιτεί επιπλέον βήματα.

en: WPML.org account
el: Λογαριασμό WPML.org

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
el: Χρησιμοποιείτε τα ενημερωμένα στοιχεία %s και %s, αλλά τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
el: Χρησιμοποιείτε την ενημερωμένη προσθήκη %s, αλλά το εξής στοιχείο δεν είναι ενημερωμένο:

en: You have sent content which contains media attachments for translation.
el: Έχετε στείλει προς μετάφραση περιεχόμενο που περιέχει συνημμένα πολυμέσων.

en: Your site will not work as it should in this configuration
el: Ο ιστότοπός σας δεν θα λειτουργεί κανονικά με αυτή τη ρύθμιση παραμέτρων

en: done!
el: τέλος!

en: in
el: σε

en: media file
el: αρχείο πολυμέσων

en: of
el: από

en: to
el: σε

[ctx: wpml addon name]
en: Media Translation
el: Μετάφραση πολυμέσων
