Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to hr translation catalogue (1120 entries)

en:  Category URLs
hr: URL-i kategorija

en: # internal links to
hr: # unutarnjih poveznica za

en: # links in post
hr: # poveznica u objavama

en: %1$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information is about the same topic, and therefore belongs in one single paragraph? | %1$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information within each of these paragraphs is about the same topic, and therefore belongs in a single paragraph?
hr[0]: %1$d paragrafa sadrži više od preporučenog maksimuma od %2$d riječi. Jeste li sigurni da su sve informacije o istoj temi, i stoga pripadaju u jedan paragraf?
hr[1]: %1$d paragrafa sadrže više od preporučenog maksimuma od %2$d riječi. Jeste li sigurni da su sve informacije u svakom od paragrafa o istoj temi, i stoga pripadaju u jedan paragraf?
hr[2]: %1$d paragrafa sadrži više od preporučenog maksimuma od %2$d riječi. Jeste li sigurni da su sve informacije u svakom od paragrafa o istoj temi, i stoga pripadaju u jedan paragraf?

en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability. | %1$d sections of your text are longer than %2$d words and are not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability.
hr[0]: %1$d sekcija vašeg teksta je duža od %2$d riječi i nije odvojena s podnaslovima. Dodajte %3$spodnaslove%4$s kako bi poboljšali čitljivost.
hr[1]: %1$d sekcija vašeg teksta je duža od %2$d riječi i nije odvojena s podnaslovima. Dodajte %3$spodnaslove%4$s kako bi poboljšali čitljivost.
hr[2]: %1$d sekcija vašeg teksta je duža od %2$d riječi i nije odvojena s podnaslovima. Dodajte %3$spodnaslove%4$s kako bi poboljšali čitljivost.

en: %1$s Extensions
hr: %1$s ekstenzije

en: %1$s Meta Box
hr: %1$s meta okviri

en: %1$s Structured Data Blocks
hr: %1$s Blok strukturiranih podataka

en: %1$s adds several columns to this page. We've written an article about %2$show to use the SEO score and Readability score%3$s. The links columns show the number of articles on this site linking %5$sto%6$s this article and the number of URLs linked %5$sfrom%6$s this article. Learn more about %4$show to use these features to improve your internal linking%3$s, which greatly enhances your SEO.
hr: %1$s dodaje par stupaca ovoj stranici. Napisan je članak o %2$stome kako upotrijebiti SEO rezultate i rezultate čitljivosti%3$s. Stupci poveznica prikazuju broj članaka na ovoj web-stranici koji imaju poveznice %5$sprema%6$s ovom članku i broj URL-a povezanih %5$siz%6$s ovog članka. Saznajte više o %4$skako upotrijebiti ove mogućnosti za poboljšanje unutarnjih poveznica%3$s, što višestruko poboljšava SEO.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please activate %3$s to make your life better.
hr: %1$s i %2$s mogu zajedno funkcionirati puno bolje sa pomoćnim dodatkom. Aktivirajte %3$s kako bi si olakšali život.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better.
hr: %1$s i %2$s mogu zajedno funkcionirati puno bolje sa pomoćnim dodatkom. Instalirajte %3$s kako bi si olakšali život.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better. %4$s.
hr: %1$s i %2$s mogu zajedno funkcionirati puno bolje sa pomoćnim dodatkom. Instalirajte %3$s kako bi si olakšali život. %4$s.

en: %1$s by %2$s
hr: %1$s od %2$s

en: %1$s can tell search engines about your social media profiles.
     These will be used in Google's Knowledge Graph. There are additional
     sharing options in the %1$s Social settings. %2$sRead more%3$s about these options.
hr: %1$s može obavijestiti tražilice o vašim društvenim profilima.
    Ovo će se koristiti Google Knowledge Graph. Postoje dodatne
    opcije dijeljenja u %1$s Društvenim postavkama. Više %2$sinformacija%3$s.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
hr: %1$s dolazi s nekim vrlo moćnim ugrađenim alatima:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
hr: %1$s je otkrio da koristite verziju %2$s od %3$s, molimo ažurirajte na najnoviju verziju kako bi spriječili probleme nekompatibilnosti.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
hr: %1$s je otkrio da koristite verziju %2$s kola nije kompatibilna %1$s. Molimo ažurirajte %2$s na najnoviju verziju kako bi mogli koristiti ovu značajku.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
hr: %1$s izgleda nije ispravan %2$s verifikacijski niz (string). Ispravite ovo.

en: %1$s extensions
hr: %1$s extenzije

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
hr: %1$s je automatski detektirao jeli treba prisilno promijeniti naslove vaših stranica. Ako mislite da to nije ispravno i znate što radite, postavke možete promijeniti ovdje.

en: %1$s has not fetched your site's indexability status yet from %2$s
hr: %1$s još nije dohvatio status indeksiranja web stranice s %2$s

en: %1$s integrates with Google Search Console, a must-have tool for site owners.
     It provides you with information about the health of your site.
     Don't have a Google account or is your site not activated yet?
     Find out %2$show to connect Google Search Console to your site.%3$s
hr: %1$s se integrira s Google Search Console, obavezan alat za vlasnike web-stranica.
    Pruža vam informacije o zdravlju web-stranice.
    Još nemate Google račun, ili je vaša web-stranice još nije aktivna?
    Saznajte %2$skako povezati Google Search Console s vašom web-stranicom.%3$s

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
hr: %1$s nije valjani izbor za odabir tko ima pristup %2$s postavkama. Vrijednost je vraćena na izvornu.

en: %1$s of %2$s done.
hr: %1$s od %2$s gotovo.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$sviše od %3$s riječi%4$s, što je manje ili jednako preporučenom maksimumu od %5$s.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s. Try to shorten the sentences.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$sviše od %3$s riječi%4$s, što je više od preporučenog maksimuma od %5$s. Pokušajte skratiti rečenice.

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %4$s.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$spasiv%3$s, što je manje ili jednako preporučenom maksimumu od %4$s.

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is more than the recommended maximum of %4$s. Try to use their active counterparts.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$spasiv%3$s, što je više od preporučenog maksimuma od %4$s. Pokušajte upotrijebiti njihove oblike u aktivu.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is great.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$sprijelaznu riječ%3$s ili frazu, što je odlično.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is less than the recommended minimum of %4$s.
hr: %1$s rečenica sadrži %2$sprijelaznu riječ%3$s ili frazu, što je manje od preporučenog minimuma od %4$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
hr: %1$s riječi sadrži %2$sviše od %3$s slogova%4$s, što je manje od, ili jednako preporučenom maksimumu %5$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
hr: %1$s riječi sadrži %2$sviše od %3$s slogova%4$s, što je više od preporučenog maksimuma %5$s.

en: %1$s recommendations for you
hr: %1$s preporuke za vas

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
hr: %1$s poštuje vašu privatnost. Pročitajte naša %2$spravila privatnosti%3$s kako bi saznali kako upravljamo vašim osobnim informacijama.

en: %1$s settings
hr: %1$s postavke

en: %1$s to optimize your site even further
hr: %1$s za daljnju optimizaciju vaše web-stranice

en: %1$s video tutorial
hr: %1$s video vodič

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and Yoast SEO will notify you when this is not the case.
hr: %1$s provjerava na dnevnoj bazi da li je vaša web-stranica još uvijek vidljiva  tražilicama za indeksiranje i obavještava vas u slučaju kada to nije tako.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to start creating content that ranks well for keywords you care about. Check out this video in which we explain how to use the %1$s metabox when you edit posts or pages.
hr: %1$s pobrinuti će se za svu potrebnu tehničku optimizaciju vaše web-stranice. Kako bi zbilja poboljšali preformanse web-stranice u rezultatima pretraga tražilica, važno je započeti kreirati sadržaj koji se dobro rangira za ključne riječi koje su vam važne. Pogledajte ovaj video u kojem objašnjavamo kako upotrijebiti %1$s metokvir kada uređujete objave i stranice.

en: %1$s%2$s has not been able to fetch your site's indexability status%3$s from %4$s
hr: %1$s%2$s još nije uspio dohvatio status indeksiranja web stranice%3$s s %4$s

en: %1$s, Author at %2$s
hr: %1$s, Autor na %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
hr: %1$s, podignite optimizaciju na veći nivo!

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
hr: %1$sNema više mrtvih poveznica%2$s: jednostavni upravitelj preusmjeravanjima

en: %1$sPlease don't show me this notification anymore%2$s
hr: %1$sMolim više ne prikazuj ovu pouku%2$s

en: %1$sRemove this message%2$s
hr: %1$sUkloni ovu poruku%2$s

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
hr: %1$sPretpregled društvenih mreža%2$s: Facebook i Twitter

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook &amp; Twitter
hr: %1$sPretpregled društvenih medija%2$s: Facebook i Twitter

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
hr: %1$sVašu početnu stranicu tražilice ne mogu indeksirati%2$s. To je jako loše za SEO i to treba popraviti.

en: %2$s (current default for %1$s)
hr: %2$s (trenutna izvorna vrijednost za %1$s)

en: %d day | %d days
hr[0]: %d dan
hr[1]: %d dana
hr[2]: %d dana

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate | %d results found, use up and down arrow keys to navigate
hr[0]: %d rezultat pronađen, upotrijebite tipke sa strelicama za gore i dolje za navigaciju.
hr[1]: %d rezultata pronađena, upotrijebite tipke sa strelicama za gore i dolje za navigaciju.
hr[2]: %d rezultata pronađeno, upotrijebite tipke sa strelicama za gore i dolje za navigaciju.

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
hr: %s &rsaquo; Čarobnjak za konfiguraciju

en: %s Archive
hr: %s Arhiva

en: %s Archives
hr: Arhiva %s

en: %s Breadcrumbs
hr: %s Breadcrumbovi

en: %s Columns
hr: %s stupci

en: %s Description
hr: %s Opis

en: %s Image
hr: %s Slika

en: %s Posts Overview
hr: %s pregled objava

en: %s Title
hr: %s Naslov

en: %s and %s
hr: %s i %s

en: %s data found.
hr: Pronađeni podaci od %s.

en: %s data not found.
hr: Podaci od %s nisu pronađeni.

en: %s data successfully imported.
hr: Podaci od %s uspješno uvezeni.

en: %s data successfully removed.
hr: Podaci od %s uspješno uklonjeni.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
hr: %s nije ispravan Twitter korisnički ID. Ispravite ovo.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
hr: Čini se da %s nije validan url. Molimo izmijenite.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
hr: %s se ne može provjeriti za nadogradnju zbog slijedeće greške: <em>%s</em>

en: %s file
hr: %s datoteka

en: %s installation wizard
hr: %s čarobnjak za instaliranje

en: %s integration
hr: %s integracija

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
hr: %s je aktiviran na cijeloj mreži, kontaktirajte svog mrežnog administratora za upravljanje licencom.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
hr: %s se aktivira mrežno, možete upravljati vašom licencom na <a href="%s"> stranici za mrežno administriranje licence</a>.

en: %s notification | %s notifications
hr[0]: %s obavijest
hr[1]: %s obavijesti
hr[2]: %s obavijesti

en: %s restored to default SEO settings.
hr: %s vraćeni na izvorne SEO postavke.

en: %s, %s and %s
hr: %s, %s i %s

en: %s: License Settings
hr: %s: Postavke licence

en: %sRenew your license now%s.
hr: %sObnovite licencu sada%s.

en: &laquo; Back to Tools page
hr: &laquo; Natrag na stranicu s alatima

en: (Opens in a new browser tab!)
hr: (Otvara se u novoj kartici internet preglednika!)

en: (Opens in a new browser tab)
hr: (Otvara se u novoj kartice preglednika)

en: (custom field)
hr: (dodatno polje)

en: (custom taxonomy)
hr: (prilagođena taksonomija)

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
hr: (deaktivirajte vašu licencu kako biste je mogli aktivirati na nekom drugom WordPress webu)

en: (no parent)
hr: (nema roditelja)

en: (no title)
hr: (bez naslova)

en: 1 year free updates and upgrades included!
hr: Uključena 1 godina besplatnih ažuriranja i nadogradnji!

en: 24/7 support
hr: 24/7 podrška

en: 301 Redirect
hr: 301 preusmjeravanje

en: 404 pages
hr: Uvoz & izvoz

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
hr: <a href="%s">Da li ste znali da možete nadograditi svoju licencu?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d day, would you like to extend it?</a>  | <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
hr[0]: <a href="%s">Vaša licenca ističe za %d dan, želite li je produžiti?</a>
hr[1]: <a href="%s">Vaša licenca ističe za %d dana, želite li je produžiti?</a>
hr[2]: <a href="%s">Vaša licenca ističe za %d dana, želite li je produžiti?</a>

en: <b>Warning!</b> You didn't set your %s license key yet, which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Enter your license key</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
hr: <b>Upozorenje!</b> Još niste postavili vaš %s licencni ključ, što znači da ne dobivate ažuriranja i podršku! <a href="%s">Unesite licenci ključ</a> ili <a href="%s" target="_blank">ovdje nabavite licencu</a>.

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
hr: <b>Upozorenje!</b> Blokirate vanjske upite što znači da nećete moći dohvaćati %s nadogradnje. Molimo dodajte %s u %s.

en: <b>Warning!</b> Your %s license is inactive which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Activate your license</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
hr: <b>Upozorenje!</b> Vaša %s licenca je neaktivna što znači da ne dobivate ažuriranja i podršku! <a href="%s">Aktivirajte svoju licencu</a> ili <a href="%s" target="_blank">ovdje nabavite licencu</a>.

en: A blog
hr: Blog

en: A corporation
hr: Poduzeće

en: A focus keyword is the term (or phrase) you'd like to be found with, in search engines. Enter it below to see how you can improve your text for this term.
hr: Fokusirana ključna riječ je pojam (ili fraza) koju želite da bude pronađena na tražilicama. Unesite je dolje kako bi vidjeli kako možete unaprijediti vaš tekst za taj pojam.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
hr: Poveznica na arhivu autora objava, s autorovim imenom kao sidrenim tekstom.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
hr: Poveznica do objave, s naslovom kao sidrom poveznice.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
hr: Poveznica do vašeg weba, s nazivom i opisom weba kao tekstom sidra.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
hr: Poveznica na vašu web stranicu, s nazivom web stranice kao sidrenim tekstom.

en: A meta description has been specified, but it %1$sdoes not contain the focus keyword%2$s.
hr: Meta opis je unesen, ali %1$sne sadrži fokusnu ključnu riječ%2$s.

en: A news channel
hr: Kanal vijesti

en: A portfolio
hr: Portfolio

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
hr: Dogodio se problem prilikom spremanja ovog koraka, {{link}} molim vas da prijavite grešku {{/link}} te opišete u kojem koraku se nalazite te koje promjene želite napraviti.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
hr: Zamjensku varijablu ne možete započeti s "%%cf_" ili "%%ct_" zato jer su rezervirane za WPSEO standardnu varijablu varijabli (standard variable variables) za dodatna polja i prilagođene taksonomije. Potrudite se da ime vaše varijable bude jedinstveno.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
hr: Zamjenska varijabla može sadržavati samo alfanumeričke znakove, donju crticu ili crticu. Probajte promijeniti varijablu.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
hr: Zamjenska varijabla s istim imenom je već registrirana. Potrudite se da ime vaše varijable bude jedinstveno.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
hr: Neprimjetna integracija između %1$s i %2$s

en: A small offline business
hr: Mali offline biznis

en: ACTIVE
hr: AKTIVAN

en: Access denied
hr: Pristup zabranjen

en: Accounts
hr: Računi

en: Action
hr: Akcija

en: Activate License
hr: Aktivirajte licencu

en: Activate your site on My Yoast
hr: Aktivirajte svoju web-stranicu na My Yoast

en: Activated
hr: Aktivirano

en: Activation failed:
hr: Aktivacija nije uspjela:

en: Add Open Graph meta data
hr: Dodaj Open Graph meta podatke

en: Add Twitter card meta data
hr: Dodaj Twitter card meta podatke

en: Add additional keyword
hr: Dodaj dodatnu ključnu rijeć

en: Add image
hr: Dodaj sliku

en: Add question
hr: Dodaj pitanje

en: Add step
hr: Dodaj korak

en: Add synonyms
hr: Dodajte sinonime

en: Add total time
hr: Dodaj cijelokupno vrijeme

en: Add-ons
hr: Dodaci

en: Admin bar menu
hr: Administratorska traka izbornika

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
hr: Napomena samo za administratore: ova stranica ne pokazuje meta opis zato jer ga nema, ili ga napišite posebno za ovu stranicu ili idite u izbornik [%1$s - %2$s], i postavite predložak.

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
hr: Napredne <code>meta</code> robot postavke ove stranice.

en: Advanced Variables
hr: Napredne varijable

en: All Readability Scores
hr: Svi rezultati čitljivosti

en: All SEO Scores
hr: Svi SEO rezultati

en: All your texts are already counted, there is no need to count them again.
hr: Svi tekstovi su prebrojani, nema potrebe za ponovnim računanjem.

en: Allow customers to pick up their %s order locally
hr: Dopustite kupcu da pokupi %s narudžbu lokalno

en: Allow search engines to show this %s in search results?
hr: Dopustiti tražilicama da prikažu %s u rezultatima pretrage?

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
hr: Pojavila se greška u '%1$s' procjeni

en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
hr: Dogodila se greška pri učitavanju %s primarnog selektora taksonomije.

en: An online shop
hr: Online trgovina

en: Analysis
hr: Analiza

en: Analysis results
hr: Rezultat analize

en: Analyze entire site
hr: Analiziraj cijelu web stranicu

en: Analyze this page
hr: Analiziraj ovu stranicu

en: Anchor text for the Homepage
hr: Tekst sidra za Početnu stranicu

en: Anchor text for the homepage:
hr: Sidrišni tekst za početnu/naslovnu stranicu:

en: Archive title
hr: Naslov arhive

en: Archives
hr: Arhiva

en: Archives for
hr: Arhiva za

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
hr: Da li se nalazite u Google News? Povećajte broj posjeta s Google News optimizirajući sadržaj!

en: Are you trying to use multiple keywords? You should add them separately below.
hr: Pokušavate upotrijebiti više ključnih riječi? Trebate ih dodati zasebno ispod.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
hr: Kao što možete vidjeti, postoji prijevod ovog dodatka na %1$s. Ovaj prijevod je trenutno %3$d%% dovršen. Trebamo vašu pomoć kako bismo ga dovršili i popravili sve greške. Registrirajte se na %4$s kako biste pomogli dovršiti prijevod za %1$s!

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: Attachment caption
hr: Naslov privitka

en: Attract more customers near you
hr: Privucite više kupaca iz svoje okolice

en: Authenticate
hr: Autentifikacija

en: Author archives
hr: Arhive autora

en: Author archives settings
hr: Postavke Author arhive

en: Available variables
hr: Dostupne varijable

en: Bad SEO score
hr: Loš SEO rezultat

en: Baidu verification code
hr: Baidu verifkacijski kod

en: Basic SEO course
hr: Kurs SEO osnove

en: Basic Variables
hr: Osnovne varijable

en: Be found in Google Maps and local results.
hr: Budite pronađeni na na Google kartama i lokalnim rezultatima.

en: Be found in Google Video search and enhance your video sharing on social media.
hr: Postanite vidljivi na Google Video tražilici i povećajte broj dijeljenja vašeg videa na društvenim mrežama.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
hr: Ispod su SEO rezultati vaših objavljene objava. Sada je pravo vrijeme da počnete poboljšavati neke od svojih objava!

en: Blocked
hr: Blokirano

en: Bold
hr: Podebljano

en: Bold the last page
hr: Podebljaj zadnju stranicu

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
hr: %1$s i %2$s mogu kreirati XML mape stranica. Dvostruke XML mape stranica nisu korisne pretraživačima, mogu čak i usporiti vašu web stranicu.

en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
hr: I %1$s i %2$s stvaraju OpenGraph rezultat, što bi moglo izazvati prikazivanje krivih tekstova i slika na Facebooku, Twitteru, LinkedInu i drugim društvenim mrežama, kada se stranice dijele.

en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
hr: %1$s i %2$s obavljaju SEO na vašoj stranici. Štetno je koristiti dva SEO plugina istovremeno.

en: Breadcrumb for 404 Page
hr: Breadcrumb za 404 stranicu

en: Breadcrumb for 404 pages:
hr: Breadcrumb za 404 stranice:

en: Breadcrumb settings for %s archive
hr: Postavke kružnih mrvica za %s arhivu

en: Breadcrumbs
hr: Breadcrumbovi

en: Breadcrumbs Title
hr: Breadcrumbs Naslov

en: Breadcrumbs separator:
hr: Breadcrumb razdjelnik:

en: Breadcrumbs settings
hr: Breadcrumbs postavke

en: Breadcrumbs title
hr: Naslov breadcrumbova

en: Bulk editor
hr: Skupni uređivač

en: Bullet
hr: Veća točka

en: Buy %1$s
hr: Kupi %1$s

en: Buy %s
hr: Kupi %s

en: By enabling this option, attachment URLs become visible to both your visitors and Google.
    				To add value to your website, they should contain useful information, or they might have a
    				negative impact on your ranking. Please carefully consider this and %1$sread this post%2$s if
    				you want more information about the impact of showing media in search results.
hr: uključivanjem ove opcije, URL privitka postaje vidljiv vašim posjetiteljima i Google.
    Kako bi doprinijeli vrijednosti vaše web-stranice trebaju sadržavati korisne informacije,
    ili će u protivnom imati negativan utjecaj na vaše rangiranje. Ovo pažljivo razmotrite i %1$spročitajte ovu objavu%2$s
    ako želite saznati više o utjecaju prikazivanja medijskih zapisa u rezultatim pretrage.

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keywords. It also comes with 24/7 personal support.
hr: Usput, jeste li znali da imamo %1$sPremium dodatak%2$s? Nudi vam napredne mogućnosti, poput upravljanje preusmjeravanjima i podršku za više ključnih riječi. Također dolazi s 24/7 osobnom podrškom.

en: CSS Validator
hr: CSS validator

en: CSS class(es) to apply to the steps
hr: CSS klase koje će se primijeniti na korake

en: Calculation completed.
hr: Računanje je dovršeno.

en: Calculation in progress...
hr: Prebrojavanje je u tijeku&hellip;

en: Canonical URL
hr: Kanonični URL

en: Caption
hr: Tekst opisa

en: Category
hr: Kategorija

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
hr: URL-i kategorija u WordPressu sadrže prefiks, obično %s, ova značajka uklanja taj prefiks, ali samo za kategorije.

en: Category description
hr: Opis kategorije

en: Change language
hr: Promijeni jezik

en: Check Google Cache
hr: Provjeri Google Cache

en: Check Headers
hr: Provjeri zaglavlja

en: Check Keyword Density
hr: Provjeri gustoću ključnih riječi

en: Check links to this URL
hr: Provjeri poveznice do ovog URL-a

en: Check what your Facebook or Twitter post will look like.
hr: Provjerite kako će vaša Facebook ili Twitter poruka izgledati.

en: Choose a profile
hr: Izaberite profil

en: Choose an image
hr: Odaberite jednu sliku

en: Choose image
hr: Odaberite sliku

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
hr: Odaberite web stranicu čije postavke želite koristiti kao zadane za sve web stranice koje se nalaze u vašoj mreži. Ako odaberete 'Ništa', biti će upotrijebljene izvorne postavke dodatka.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
hr: Odaberite simbol koji ćete koristiti kao razdjelnik naslov. On će stajati, na primjer, između naslova objave i naziva stranice. Simboli su prikazani u veličini u kojoj će se pojaviti u rezultatima pretraživanja.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index
     of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to
     publish your site.
hr: Odaberite nedovšeno ako želite da stranica ne bude indeksirana
    od strane tražilica. Ne zaboravite aktivirati kad budete spremni
    objaviti vašu web-stranicu.

en: Choose whether you're a company or person
hr: Odaberite jeste li pravna ili fizička osoba

en: Choose your settings.zip file
hr: Odaberite svoju settings.zip datoteku

en: Clean
hr: Očisti

en: Cleanup of %s data failed.
hr: Čišćenje %s podatka nije uspjelo.

en: Close
hr: Zatvori

en: Close snippet editor
hr: Zatvori uređivač isječaka

en: Close the Wizard
hr: Zatvorite Čarobnjaka

en: Close wizard
hr: Zatvori čarobnjaka

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
hr: Dolazi s našom garancijom za povrat novca bez pitanja od 30 dana

en: Company
hr: Tvrtka

en: Company logo
hr: Logo tvrtke

en: Company name
hr: Naziv tvrtke

en: Company or person
hr: Tvrtka ili osoba

en: Configuration Wizard
hr: Konfiguracijski čarobnjak

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
hr: Konfiguracija %1$s OpenGraph postavki

en: Configure %s
hr: Konfiguriraj %s

en: Configure %s in a few steps
hr: Konfigurirajte %s u nekoliko koraka

en: Consider linking to these articles:
hr: Razmislite o povezivanju do ovih članaka:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
hr: Razmislite o povezivanju do ovih {{a}}temeljnih članaka:{{/a}}

en: Considerations
hr: Sagledavanja

en: Content Type
hr: Vrsta sadržaja

en: Content Types
hr: Vrste sadržaja

en: Content optimization
hr: Optimizacija sadržaja

en: Content optimization: Bad SEO score
hr: Optimizacija sadržaja: Loš SEO rezultat

en: Content optimization: Good SEO score
hr: Optimizacija sadržaja: Dobar SEO rezultat

en: Content optimization: Has feedback
hr: Optimizacija sadržaja: Sadrži povratni info

en: Content optimization: OK SEO score
hr: Optimizacija sadržaja: OK SEO rezultat

en: Content to put after each post in the feed
hr: Sadržaj koji će se pojaviti nakon svake objave u kanalu (feed)

en: Content to put before each post in the feed
hr: Sadržaj koji će se nalaziti ispred svake objave u feedu

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
hr: Prikaz arhive tipa objave u breadcrumbovima za taksonomije

en: Copied!
hr: Kopirano!

en: Copy error
hr: Kopiraj grešku

en: Copy home meta description
hr: Prekopiraj meta opis početne stranice

en: Copy link
hr: Kopiraj poveznicu

en: Copy link to suggested article: %s
hr: Kopiraj poveznicu do predloženog članka; %s

en: Cornerstone content
hr: Temeljni sadržaj

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
hr: Temeljni sadržaj trebaju biti najvažniji i opširniji članci na vašoj web-stranici.

en: Could not write settings to file.
hr: Nemogu zapisati postavke u datoteku.

en: Could not zip settings-file.
hr: Nije moguće arhivirati datoteku postavki u zip.

en: Count links in your texts
hr: Prebroji poveznice u tekstovima

en: Counting links in your texts
hr: Prebrojavanje poveznica u tekstovima

en: Crawl errors per page
hr: Indeksirane greške po stranici

en: Crawl issues list
hr: Lista Crawl problema

en: Crawl issues list navigation
hr: Navigacija liste Crawl problema

en: Create %s file
hr: Kreiran %s.

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
hr: Kreirajte Kako vodič na SEO prihvatljiv način. Možete kreirati samo jedan Kako blok po objavi.

en: Create and manage redirects within your WordPress install.
hr: Izradi i upravljaj  s preusmjeravanjima unutar svoje WordPress instalacije.

en: Create redirect
hr: Napravi preusmjeravanje

en: Creates XML News Sitemaps
hr: Kreira XML News mapu stranica

en: Creating redirects is a %s feature
hr: Stvaranje preusmjeravanja je dostupno kao dio %s

en: Credits
hr: Zasluge

en: Current profile
hr: Trenutni profil

en: Current year
hr: Trenutna godina

en: Dash
hr: Crtica

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Date
hr: Datum

en: Date archives
hr: Arhiva po datumima

en: Date archives settings
hr: Postavke arhiva datuma

en: Date in Snippet Preview
hr: Datum u Pretpregledu isječka

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
hr: U nekim slučajevima, arhiva bazirana na datumima može se također smatrati kao duplicirani sadržaj.

en: Deactivate %s
hr: Deaktivirajte %s

en: Deactivate License
hr: Deaktivirajte licencu

en: Default settings
hr: Zadane postavke

en: Delete question
hr: Obrišite  pitanje

en: Delete step
hr: Obriši korak

en: Delete total time
hr: Obriši cijelokupno vrijeme

en: Describe the duration of the instruction:
hr: Opišite trajanje instrukcije:

en: Description
hr: Opis

en: Desktop preview
hr: Desktop pretpregled

en: Disable SEO analysis
hr: Isključi SEO analizu

en: Disable readability analysis
hr: Isključi analizu čitljivosti

en: Disabled
hr: Onemogući

en: Discover why readability is important for SEO.
hr: Otkrijte zašto je čitljivost važna za SEO.

en: Dismiss %s upgrade motivation
hr: Zanemari %s motivaciju za nadogradnju

en: Dismiss this item.
hr: Zanemari ovu stavku.

en: Dismiss this notice
hr: Odbaci ovu obavijest

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
hr: Zabrani tražilicama da prikažu %s u rezultatima pretrage.

en: Do you want to know all the ins and outs of the %1$s plugin? Do you want to learn all about our advanced settings? Want to be able to really get the most out of the %1$s plugin? Check out our %1$s plugin training and start outranking the competition!
hr: Želite li znati sve o %1$s dodatku? Želite li naučiti o naprednim postavkama? Želite li izvući najviše iz %1$s dodatka? Provjerite naš trening za %1$s dodatak, i počnite preticati konkurenciju!

en: Do you want to learn how you can improve your SEO yourself? In our %1$s you'll learn practical SEO skills from keyword research and copywriting to technical SEO and off-page SEO. Using the %2$s plugin is one thing. Doing good SEO day-to-day is another. You simply won't get the results you want without putting in work yourself. The %1$s teaches you how.
hr: Želite li naučiti kako poboljšati SEO sami? U našem %1$s naučiti ćete praktične SEO vještine od pronalaska ključnih riječi i pisanja teksta do tehničkog SEO i SEO izvan stranice. Korištenje %2$s dodatka je jedna stvar. Korištenje dobrog SEO svakodnevno je druga stvar. Jednostavno neće dobiti rezultate koje želite bez truda. %1$s će vas naučiti kako.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Use the multiple focus keywords functionality, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
hr: Želite preteći konkurenciju? %1$s dajem vam odlične dodatne mogućnosti koje će vam pomoći postaviti SEO strategiju kako profesionalac. Upotrijebite više ključnih riječi, upravitelja preusmjeravanjima i alat za interne poveznice. %1$s također će vam omogućiti pristup premium korisničkoj podršci.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %1$s? You can, with %2$s.
hr: Želite li pretpregledati kako će izgledati ako ljudi podijele ovu objavu na %1$s? To možete s %2$s.

en: Does your site represent a person or company?
hr: Je li vaša web-stranica predstavlja osobu ili tvrtku?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
hr: Ima li, ili hoće li vaša stranica imati više autora?

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
hr: Uočite greške u Crawlanju: %1$sovdje se spojite s Google Search Console%2$s.

en: Don’t waste time figuring out the best settings yourself.
hr: Nemojte trošiti vrijeme pokušavajući prokljuviti najbolje postavke sami.

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
hr: Lako ugradite Google Maps, lokaciju trgovine, radno vrijeme i još puno toga

en: Easy redirect manager
hr: Jednostavni upravitelj preusmjeravanja

en: Edit
hr: Izmijeni

en: Edit &#8220;%s&#8221;
hr: Uredi &#8220;%s&#8221;

en: Edit Files
hr: Izmijeni datoteke

en: Edit snippet
hr: Uredi isječak

en: Edit the content of your %s:
hr: Uredite sadržaj datoteke %s:

en: Em dash
hr: Em crtica

en: Email
hr: E-pošta

en: Email support is a %s feature
hr: Podrška e-poštom je %s značajka.

en: En dash
hr: En crtica

en: Enable Breadcrumbs
hr: Omogući breadcrumbove

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
hr: Uključi XML sitemaps koje %s generira.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
hr: Uključite ovu značajku ako želite da Facebook i druge društvene mreže prikažu pretpregled sa slikama i sažetkom tekst kada netko podijeli poveznicu na vašu web-stranicu.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
hr: Uključite ovu značajku ako želite da Twitter prikaže pretpregled sa slikama i sažetkom tekst kada netko podijeli poveznicu na vašu web-stranicu.

en: Enabled
hr: Omogući

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
hr: Poboljšajte iskustvo dijeljenja objava s videima

en: Enhance your contact pages with Google Maps, opening hours and a store locator
hr: Poboljšajte svoju kontakt stranicu s Google Mapama, radnim vremenom i lokacijom trgovine.

en: Enroll in the Yoast SEO for WordPress training »
hr: Upišite se u Yoast SEO for WordPress trening »

en: Enter a description
hr: Unesite opis

en: Enter a focus keyword to calculate the SEO score
hr: Unesite ključnu riječ da izračunate SEO rezultat

en: Enter a question
hr: Postavite pitanje

en: Enter a step description
hr: Unesite opis koraka

en: Enter a step title
hr: Upišite naslov koraka

en: Enter authorization code here...
hr: Ovdje upišite autorizacijski kod&hellip;

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
hr: Upišite %1$sID web stranice%2$s čije postavke želite da budu zadane postavke za sve web stranice koje se nalaze u vašoj mreži. Ostavite prazno za nikakav odabir (biti će upotrijebljene izvorne postavke dodatka).

en: Enter the answer to the question
hr: Umetnite odgovor na pitanje

en: Enter your Google Authorization Code and press the Authenticate button.
hr: Unesite svoj Google Authorization Code i kliknite gumb Autentifikacija.

en: Environment
hr: Okruženje

en: Error 404: Page not found
hr: Greška 404: Stranica nije pronađena

en: Error creating %1$s export:
hr: Greška pri kreiranju %1$s izvoza:

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Errors
hr: Greške

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
hr: Greške koje su se dogodile kada je vašu stranicu indeksirao Googlebot - mobile ( nisu prikazane greške za desktop )

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
hr: Greške koje su se dogodile kada je vašu stranicu indeksirao Googlebot.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
hr: Greške koje su se dogodile kada je vašu stranicu indeksirao Googlebot za starije mobilne uređaje ( nisu prikazane greške za desktop )

en: Excerpt
hr: Sažetak

en: Excerpt only
hr: Samo sažetak

en: Existing %1$s Title
hr: Postoji %1$s Naslov

en: Existing Yoast Meta Description
hr: Postojeći Yoast Meta opis

en: Expected an integer as input.
hr: Očekivani unos je cijeli broj.

en: Export settings
hr: Izvezi postavke

en: Export your %1$s settings
hr: Izvezi svoje %1$s postavke

en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
hr: Izvezite svoje %1$s postavke ovdje, kako biste ih ponovno uvezli kasnije ili ih uvezli na nekoj drugoj web stranici.

en: Extend Yoast SEO
hr: Proširi Yoast SEO

en: Extensions
hr: Nadogradnje

en: FAQ
hr: Česta pitanja

en: Facebook & Twitter
hr: Facebook i Twitter

en: Facebook / Open Graph metadata
hr: Facebook / Open Graph meta podaci

en: Facebook Page URL
hr: URL Facebook stranice

en: Facebook profile URL
hr: URL Facebook profila

en: Facebook settings
hr: Facebook postavke

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
hr: Neuspjelo aktiviranje vaše licence, čini se da ključ licence nije ispravan.

en: Failed to deactivate your %s license.
hr: Deaktiviranje vaše %s licence nije uspjelo.

en: Faulty redirects
hr: Neispravna preumsjeravanja

en: Feature phone
hr: Osnovni telefon

en: Features
hr: Značajke

en: Feedback
hr: Povratne informacije

en: Fetch the current status
hr: Dohvati trenutni status

en: File editor
hr: Uređivač datoteka

en: Filter
hr: Filtar

en: Filter by Readability Score
hr: Filtriranje po rezultatima čitljivosti

en: Filter by SEO Score
hr: Filtriranje po SEO rezultatu

en: Filter by content type
hr: Filter po vrsti sadržaja

en: Filter posts list
hr: Filtriraj listu objava

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
hr: Saznajte kako temeljni sadržaj može pomoći pri poboljšanju strukture web-stranice.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
hr: Saznajte kako brojač tekstualnih poveznica može poboljšati vaš SEO.

en: Find out why you should upgrade to %s
hr: Saznajte zašto trebate nadograditi na %s

en: Find out why you should upgrade to %s &raquo;
hr: Saznajte zašto trebate nadograditi na %s &raquo;

en: First detected
hr: Prvo prepoznato

en: First-time SEO configuration
hr: Prva SEO konfiguracija

en: Focus KW
hr: Fokusirane ključne riječi

en: Focus keyword
hr: Fokusirana ključna riječ

en: Focus keyword not set.
hr: Fokusirana ključna riječ nije postavljena.

en: Focus keyword:
hr: Fokusna ključna riječ:

en: Follow our Yoast SEO for WordPress training and become a certified Yoast SEO Expert!
hr: Pratite naš Yoast SEO for WordPress trening i postanite certificirani Yoast SEO stručnjak!

en: For more information:
hr: Za više informacija:

en: Force rewrite titles
hr: Forsiraj prepisivanje naslova

en: Format-based archives
hr: Arhive temeljene na formatu

en: Free: %1$sSEO for Beginners course%2$s
hr: Besplatno: %1$sKurs SEO za početnike%2$s

en: Frequently Asked Questions
hr: Često postavljana pitanja

en: Frontpage settings
hr: Postavke početne stranice

en: Gain access to our 24/7 support team.
hr: Ostvarite pristup našem 24/7 timu.

en: General
hr: Općenito

en: Get %s now!
hr: Nabavite %s sada!

en: Get Google Authorization Code
hr: Zatraži Google Authorization Code

en: Get Yoast SEO Premium
hr: Nabavite Yoast SEO Premium

en: Get Yoast SEO Premium now »
hr: Nabavite Yoast SEO Premium sada »

en: Get better search results in local search
hr: Postignite bolje rezultate pretrage u lokalnoj pretrazi

en: Get found by potential clients
hr: Budite dostupni za pronalazak novim klijentima

en: Get quick wins to make your site rank higher in search engines.
hr: Napravite kvalitetne poteze kako bi se web-stranica rangirala više na tražilicama.

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
hr: Brzo započnite s %1$s %2$skonfiguracijskim čarobnjakom%3$s!

en: Get support
hr: Zatraži podršku

en: Get the %s plugin training now
hr: Naučite %s sada

en: Get the most out of %1$s with the %2$s
hr: Dobijte najviše od %1$s s %2$s

en: Get the most out of the %s plugin
hr: Dobijte najviše od %s dodatka

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
hr: Nabavite Baidu verifkacijski kod u %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.

en: Go Premium
hr: Prebaci se na Premium

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the set-up and use of the plug-in!
hr: Nabavite Premium i naši stručnjaci će biti tu da vam odgovore na bilo koja pitanja koja možda imate o postavljanje i upotrebi dodatka!

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the setup and use of the plugin.
hr: Nabavite Premium i naši stručnjaci će biti tu da vam odgovore na bilo koja pitanja koj možda imate o postavljanje i upotrebi dodatka.

en: Go back
hr: Povratak

en: Go back to the search results
hr: Povratak na rezultate pretrage

en: Go premium!
hr: Upotrijebi premium!

en: Good
hr: Dobro

en: Good SEO score
hr: Dobar SEO rezultat

en: Good job! All the links in your texts have been counted.
hr: Dobar posao! Sve poveznice u vašim tekstovima su prebrojane.

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
hr: Odličan posao! Nismo detektirali nikakve ozbiljne SEO probleme.

en: Good results
hr: Dobri rezultati

en: Google Search Console
hr: Konzola Google pretraživanja

en: Google Trends
hr: Google Trendovi

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
hr: Google prikazuje naziv Vaše web-stranice u rezultatima pretraživanja, a ako to želite promijeniti, možete to učiniti ovdje.

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
hr: Google ne može crawlati ovaj URL zbog neutvrđenog problema.

en: Google+ settings
hr: Google+ postavke

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
hr: Googlebot može pristupiti vašoj web stranici, ali određeni URL-ovi su blokirani za Googlebot u %1$s datoteci. Ovo blokiranje je možda postavljeno za sve Googlebotove ili samo za Googlebot-mobile.

en: Great job with using %1$ssubheadings%2$s!
hr: Odlično postavljeni %1$spodnaslovi%2$s!

en: Great news: you can, with %1$s!
hr: Odlične vijesti: možete s %1$s!

en: Great news: you can, with %s!
hr: Odlične vijesti: možete, s %s!

en: Greater than sign
hr: Znak više od

en: HTML Validator
hr: HTML validator

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
hr: Vaša SEO je vrlo dobra! Pogledajte statistiku:

en: Hide
hr: Sakrij

en: Highlight this result in the text
hr: Označi ovaj rezultat u tekstu

en: Home
hr: Početna stranica

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Homepage &amp; Front page
hr: Početna &amp; naslovna stranica

en: How to
hr: Kako

en: How to insert breadcrumbs in your theme
hr: Kako ubaciti breadcrumbove u vašu temu

en: How-to
hr: Kako

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
hr: Veliki SEO problem: blokirali ste pristup robotima tj. tražilicama.

en: INACTIVE
hr: NEAKTIVAN

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
hr: Ako je to slučaj na Vašim stranicama, možete odabrati bilo deaktiviranje (što će rezultirati preusmjeravanjem na početnu stranicu) bilo dodavanje u%s njemu, tako da se ne pojavljuje u rezultatima pretraživanja.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
hr: Ako se susrećete s poteškoćama, %1$spopunite izvješće o grešci%2$s a mi ćemo se potruditi riješiti problem.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent
     duplicate content issues.
hr: Ako odaberete NE, arhive vaših autora biti će deaktivirane kako bi se spriječili
    problemi s duplim sadržajem.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
hr: Ako ne želite koristiti meta opise za dijeljenje na %1$sm već želite koristiti drugi opis, napišite ga ovdje.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
hr: Ako ne želite koristiti meta opis za dijeljenje objave na %s, već želite koristiti drugi opis, upišite ga ovdje.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
hr: Ako ne želite koristiti naslov članka kako biste objavili članak na %s, nego ovdje želite drugi naslov, zapišite ga ovdje.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
hr: Ukoliko želite koristiti drugačiji naslov za dijeljenje na %1$s od naslova objave, unesite ga ovdje.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
hr: Da imate %s datoteku i da je možete mijenjati, mogli biste to uraditi ovdje.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
hr: Ako imate Google+ za vaš posao, ovdje dodajte URL i povežite s about Google+ stranicom.

en: If you have a problem that you can't solve with our video tutorials or knowledge base, you can send a message to our support team. They can be reached 24/7.
hr: Ako imate problem koji ne možete riješiti s našim video uputama ili bazom znanja, možete poslati poruku našem timu za podršku. Možete ih kontaktirati 24/7.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
hr: Ako ste već potvrdili svoju web stranicu s Pinterestom, možete preskočiti korak naveden ispod.

en: If you know what this means and you do not want to see this message anymore, you can %1$sdismiss this message%2$s.
hr: Ako znate što ovo znači i ne želite više vidjeti ovu poruku, možete %1$szanemariti ovu poruku%2$s.

en: If you want more help creating awesome content, check out our %2$sSEO copywriting course%3$s. Do you want to know all about the features of the plugin, consider doing our %1$s!
hr: Ako želite više pomoći pri kreiranju odličnog sadržaja, provjerite naš %2$sSEO copywriting course%3$s. Želite li znati sve o opcijama dodatka, razmislite o našem %1$s!

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
hr: Ako želite preteći konkurenciju u određenom gradu ili regiji, provjerite %1$s dodatak! Moći ćete jednostavno ubaciti Google karte, radno vrijeme, kontakt informacije i lokacije. Osim toga %1$s vam pomaže poboljšati upotrebljivost kontakt stranice.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
hr: Ako želite nadvladati sliku koja se koristi na %s za ovu objavu, prenesite / odaberite sliku ili ovdje dodajte URL slike.

en: If you want to take full advantage of the plugin, get our %1$s training. Get insights from renowned SEO expert %2$s and the team behind the plugin. Actionable tips that'll help you configure your site to perform even better in search and for your visitors. Hours of video, sliced into bite-sized clips for you to learn from!
hr: Ako želite potpuno iskoristiti dodatak, pohodite naš %1$s trening. Dobijte uvid od renimoranog SEO stručnjaka %2$s i tima koji stoji iza dodatka. Provedive savjete koji vam pomažu da konfigurirate web-stranicu kako bi radila što bolje s tražilicama i posjetiteljima. Sati videa, izrezanih u kratke klipove iz kojih možete učiti!

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
hr: Ako želite upotrijebiti sliku za dijeljenje na %1$s, možete prenijeti / odabrati sliku ili ovdje dodati URL slike.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
hr: Ako na blogu piše samo jedan autor, onda će arhiva autora biti ista kao i početna/blog stranica. Ovo se zove %1$sproblem dupliciranog sadržaja%2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
hr: Da se u datoteku %s može pisati, mogli biste je izmijeniti ovdje.

en: Image URL
hr: URL slike

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
hr: Odmah pinga Google o novoj objavi.

en: Import
hr: Uvoz

en: Import and Export
hr: Uvoz i izvoz

en: Import from other SEO plugins
hr: Uvezi iz ostalih SEO dodataka ( plugin )

en: Import settings
hr: Uvoz postavki

en: Import settings by locating %1$ssettings.zip%2$s and clicking "Import settings"
hr: Uvezite postavke iz datoteke %1$ssettings.zip%2$s i klikom na "Uvezi postavke"

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
hr: Uvezite postavke iz drugih SEO dodataka i izvezite svoje postavke za ponovno korištenje na (još jednom) blogu.

en: Improve sharing on Pinterest
hr: Poboljšajte dijeljenje na Pinterestu

en: Improve the usability of your contact page
hr: Poboljšajte uporabljivost svoje kontakt stranice.

en: Improvements
hr: Poboljšanja

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
hr: Sadrži besplatni MyYoast račun koji vam daje pristup našem besplatnom tečaju SEO for Beginners

en: Incorrect Google Authorization Code.
hr: Netočni Google Authorization Code.

en: Increase your SEO reach
hr: Povećajte svoj SEO domet

en: Indexability check by %1$s
hr: Provjera mogućnosti indeksiranja s %1$s

en: Insert question
hr: Postavite pitanje

en: Insert snippet variable
hr: Unesi varijablu isječka

en: Insert step
hr: Ubaci korak

en: Installed
hr: Instalirano

en: Issue categories
hr: Kategorije problema

en: Just another WordPress site
hr: Samo još jedna WordPress web-stranica

en: Keep
hr: Zadrži

en: Keyword Research
hr: Istraživanje ključnih riječi

en: Keyword research training
hr: Obučavanje za pronalaženja ključnih riječi

en: Keyword:
hr: Ključna riječ:

en: Knowledge base
hr: Baza znanja

en: Knowledge base article
hr: Članak baze znanja

en: Label
hr: Natpis

en: Large parts of your text do not contain the keyword. Try to %1$sdistribute%2$s the keyword more evenly. | Large parts of your text do not contain the keyword or its synonyms. Try to %1$sdistribute%2$s them more evenly.
hr[0]: Veliki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ. Pokušajte %1$srasporediti%2$s ključnu riječ jednoliko kroz tekst.
hr[1]: Veliki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ ili njene sinonime. Pokušajte ih %1$srasporediti%2$s jednoliko kroz tekst.
hr[2]: Veliki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ ili njene sinonime. Pokušajte ih %1$srasporediti%2$s jednoliko kroz tekst.

en: Last crawled
hr: Zadnje indeksirano

en: Latest blog posts on %1$s
hr: Najnovije blog objave na %1$s

en: Learn all about SEO with our %1$s
hr: Naučite sve o SEO s našim %1$s

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
hr: Saznajte kako SEO analiza može pomoći pri rangiranju.

en: Learn more about Cornerstone Content.
hr: Saznajte više o Temeljnom sadržaju.

en: Learn more about Readability Analysis.
hr: Saznajte više o Analizi čitljivosti.

en: Learn more about the Keyword Analysis.
hr: Saznaj više o Analizi ključne riječi.

en: Learn more about the Snippet Preview.
hr: Saznajte više o Pretpregledu isječka

en: Learn practical SEO skills to rank higher in Google.
hr: Naučite praktične SEO vještine kako bi se bolje rangirali na Google-u.

en: Left angle quotation mark
hr: Znak navodnika ulijevo

en: Less than sign
hr: Znak manje od

en: License Key
hr: Licenčni ključ

en: License status
hr: Status licence

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
hr: Izlistajte Često postavljana pitanja na SEO prihvatljiv način. Možete kreirati samo jedan ČPP blok po objavi.

en: Loading help center.
hr: Učitavanje centra pomoći

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Low asterisk
hr: Zvjezdica nisko

en: MailChimp signup failed:
hr: Prijava na MailChimp nije uspjela:

en: Make %1$s primary %2$s
hr: Postavi %1$s kao primarnu %2$s

en: Make primary
hr: Učini primarnim

en: Make sure you don't miss out on traffic!
hr: Pobrinite se da ne izgubite promet!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
hr: Učinite video prilagodljivim uključivanjem fitvids.js

en: Manage your subscription on My Yoast
hr: Upravljanje pretplatama na My Yoast

en: Mark as cornerstone content
hr: Označi kao temeljni sadržaj

en: Mark as fixed
hr: Označi kao riješeno

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
hr: Označite najvažnije %1$s kao 'temeljni sadržaj' kako bi poboljšali strukturu vaše web-stranice. %2$sSaznajte više o temeljnom sadržaju%3$s.

en: Mark this result in the text
hr: Označi ovaj rezultat u tekstu

en: Marks are disabled in current view
hr: Oznake (Marks) su onesposobljene u trenutnom pregledu

en: Media & attachment URLs
hr: URL-i medija i privitaka

en: Meta Desc.
hr: Meta opis

en: Meta box
hr: Meta okvir

en: Meta description
hr: Meta opis

en: Meta description not set.
hr: Meta opis nije postavljen.

en: Meta description preview
hr: Pretpregled meta opisa

en: Meta description preview:
hr: Pretpregled meta opisa:

en: Meta description to use for Author page
hr: Meta opis za korištenje na stranicama autora

en: Meta robots advanced
hr: Napredni meta roboti

en: Middle dot
hr: Srednja točka

en: Mobile preview
hr: Mobilni pretpregled

en: Mobile-Friendly Test
hr: Test mobilne kompatibilnosti

en: Modified
hr: Modificirano

en: Modify your meta description by editing it right here
hr: Izmijenite meta opis tako da ga uredite upravo ovdje

en: More info
hr: Više informacija

en: More information
hr: Više informacija

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
hr: Više informacija %1$so %3$s%2$s

en: More information about %1$s
hr: Više informacija o %1$s

en: Move question down
hr: Povuci dole pitanje

en: Move question up
hr: Povuci pitanje gore

en: Move step down
hr: Pomakni dolje za jedan nivo

en: Move step up
hr: Pomakni gore za jedan nivo

en: Multiple authors
hr: Više autora

en: Multiple focus keywords
hr: Višestruke ključne riječi

en: Multiple keywords
hr: Više ključnih riječi

en: Muted notifications:
hr: Prigušene obavijesti:

en: Muted problems:
hr: Prigušeni problemi:

en: Name
hr: Ime

en: Need help?
hr: Trebate pomoć?

en: Need some help?
hr: Trebate više pomoći?

en: Needs improvement
hr: Treba doraditi

en: Network Settings
hr: Postavke mreže

en: New %1$s Title
hr: Novi %1$s Naslov

en: New Yoast Meta Description
hr: Novi Yoast meta opis

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
hr: Novi webovi u mreži nasljeđuju SEO postavke ovog weba

en: New support request
hr: Novi zahtjev za podršku

en: Newsletter
hr: E-novosti

en: Next
hr: Sljedeće

en: Next step
hr: Sljedeći korak

en: No
hr: Ne

en: No %1$sfocus keyword%2$s was set for this page. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
hr: Za ovu stranicu nije postavljena %1$sključna riječ%2$s. Ako ne postavite ključnu riječ, ne može se izračunati rezultat.

en: No %1$simages%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
hr: Ova stranica ne sadrži %1$sslike%2$s, razmislite o dodavanju nekih prigodnih.

en: No %1$sinternal links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
hr: Na ovoj stranici nema %1$sinternih poveznica%2$s, razmislite o dodavanju prigodnih internih poveznica.

en: No %1$smeta description%2$s has been specified. Search engines will display copy from the page instead.
hr: %1$sMeta opis%2$s nije upisan, pretraživači će umjesto toga prikazati tekst iz stranice.

en: No %1$soutbound links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
hr: Na ovoj stranici nema %1$sodlaznih poveznica%2$s, razmislite o dodavanju nekih ako je prigodno.

en: No Archive
hr: Nema arhive

en: No Image Index
hr: Bez indeksa slika

en: No Snippet
hr: Nema isječka

en: No ads
hr: Bez oglasa

en: No ads!
hr: Bez oglasa!

en: No focus keyword set.
hr: Fokusirana ključna riječ nije postavljena.

en: No more dead links
hr: Nema više mrtvih poveznica

en: No new notifications.
hr: Nema novih obavijesti.

en: No numeric value was received.
hr: Nije primljena nikakva numerička vrijednost.

en: No results
hr: Nema rezultata

en: No results found.
hr: Nema rezultata pretrage.

en: No settings found in file.
hr: Postavke nisu pronađene u datoteci.

en: No site has been selected to restore.
hr: Nije odabrana web-stranicu za oporavak

en: No taxonomy metadata found
hr: Nije pronađena taxonomy metadata

en: None
hr: Nijedno

en: None of the paragraphs are too long, which is great.
hr: Nijedan paragraf nije predugačak, što je odlično.

en: Not activated
hr: Nije aktivirano

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
hr: Sva obavezna polja nisu dana. Nedostaje polje %1$s

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Not followed
hr: Nije praćeno

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not supported!
hr: Nepodržano!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
hr: Imajte na umu da poveznice do arhiva možda još uvijek kreira vaša tema, i trebate ih ukloniti manualno.

en: Note that not all variables can be used in every field.
hr: Imajte na umu da se sve varijable mogu koristiti u svim poljima.

en: Note that not all variables can be used in every template.
hr: Napominjemo da se ne mogu sve varijable koristiti u svakom predlošku.

en: Note: we don't store your data in any way and don't have full access to your account. 
    Your privacy is safe with us.
hr: Napomena: ne spremamo vaše podatke ni na koji način i nemamo puni pristup vašem računu.
    Vaša privatnost je sigurna s nama.

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Number of internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
hr: Broj unutarnjih poveznica u ovoj objavi. U kartici Pomoć pogledajte tekst "Yoast Columns" za više informacija.

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
hr: Broj unutarnjih poveznica koje vode do ove objave. U kartici Pomoć pogledajte tekst "Yoast Columns" za više informacija.

en: Number of results found: %d
hr: Broj pronađenih rezultata: %d

en: Number of results found: %s
hr: Rezultat pretrage: %s

en: OK
hr: u redu

en: OK SEO score
hr: Ok SEO rezultat

en: Object %1$s with id %2$s not found
hr: Objekt %1$s s id %2$s nije pronađen

en: On this page, you can change the name of your site and choose which
     separator to use. The separator will display, for instance, between your
     post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in
     the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up
     the least space in the snippets.
hr: Na ovoj stranici možete promijeniti ime vaše web-stranice i odabrati koji
    razdjelnik želite koristiti. Razdjelnik će se prikazati npr. između imena
    vaše objave i imena web-stranice. Simboli su prikazani u veličini kako
    će se prikazati u rezultatima pretrage. Odaberite onaj koji odgovara vašem
    brendu ili uzima najmanje mjesta u isječcima.

en: Once Weekly
hr: Jednom tjedno

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
hr: Kada dodate još malo teksta, dobiti ćete listu predloženog sadržaja koje možete povezati u vašoj objavi.

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words and word combination that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
hr: Kada dodate još malo teksta, dobiti ćete listu riječi i kombinaciju riječi koje se najviše pojavljuju u sadržaju. Te riječi daju indikaciju na što se fokusira vaš sadržaj.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
hr: Kada ste sigurni da je vaša web-stranica OK, možete očistiti. Ovo će ukloniti sve originalne podatke.

en: Open
hr: Otvori

en: Open the knowledge base article in a new window or read it in the iframe below
hr: Otvori u novom prozoru članak baze znanja ili ga pročitajte ispod u iframeu

en: Optimize a single post for up to 5 keywords.
hr: Optimiziraj poruku do 5 ključnih riječi.

en: Optimize your shop's SEO and sell more products!
hr: Optimizirajte SEO svoje trgovine i prodajte više proizvoda.

en: Optimize your site for Google News
hr: Optimizirajte svoju web-stranicu za Google News

en: Optimize your site for Google News.
hr: Optimizirajte svoju stanicu za Google novosti.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
hr: Optimizirajte svoje video uradke kako bi bili vidljivi u rezultatima pretraživanja i donijeli vam više klikova!

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
hr: Opcija a: Moja web-stranica je dovršena i treba biti indeksirana

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
hr: Opcija B: Moja web-stranica još nije dovršena i ne bi trebala biti indeksirana

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
hr: Opcionalno. Prilagodite kako želite opisati trajanje instrukcije.

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
hr: Opcionalno. Ovo vam može dati bolju kontrolu nad stilom koraka.

en: Other
hr: Drugo

en: Other benefits of %1$s for you:
hr: Druge blagodati %1$s za vas:

en: Other benefits of %s for you:
hr: Drugi beneficije %s za vas:

en: Outrank the competition with %s
hr: Pretecite konkurenciju s %s

en: Page
hr: Stranica

en: Page %1$d of %2$d
hr: Stranica %1$d od %2$d

en: Page URL/Slug
hr: Slug/URL stranice

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena

en: Page number
hr: Boj stranice

en: Pagenumber
hr: Broj stranice

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend to disable it.
hr: Omogućena je podjela komentara na stranice, ovo nije potrebno u 999 od 1000 slučajeva, preporučamo da onemogućite ovo.

en: Parent title
hr: Naslov matičnog

en: Paste your %s license key here...
hr: Zalijepite %s ključ licence ovdje...

en: Person
hr: Osoba

en: Pinterest confirmation
hr: Pinterest potvrda

en: Pinterest settings
hr: Pinterest postavke

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
hr: Pinterest koristi Open Graph meta oznake kao i Facebook. Zato budite  sigurni da vam je označen Open Graph na Facebook tab-u ukoliko želite optimizirati stranicu za Pinterest.

en: Please check the %1$sarchive template%2$s for the following content type: %3$s. |  Please check the %1$sarchive templates%2$s for the following content types: %3$s.
hr[0]: Provjerite %1$spredložak arhive%2$s zbog sljedeće vrste sadržaja: %3$s.
hr[1]: Provjerite %1$spredloška arhive%2$s zbog sljedeće vrste sadržaja: %3$s.
hr[2]: Provjerite %1$spredloške arhive%2$s zbog sljedeće vrste sadržaja: %3$s.

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
hr: Provjerite objave i stranice i pregledajte da li su meta podaci uspješno uvezeni.

en: Please choose the %s configuration of your liking:
hr: Odaberite %s konfiguraciju koja vam se sviđa:

en: Please create an %1$sSEO title%2$s.
hr: Kreirajte %1$sSEO naslov%2$s.

en: Please enter a license key in the field below first.
hr: Molimo prvo unesite ključ licence u polje ispod.

en: Please make a backup of your database before starting this process.
hr: Napravite sigurnosnu kopiju vaše baze podataka prije nego započete ovaj proces.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
hr: Molimo, navedite meta opis uređujući isječak u nastavku.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
hr: Unesite meta opis tako da uredite isječak ispod. Ako ne unesete isječak, Google će pokušati pronaći relevantni dio vaše objave koji će prikazati u rezultatima pretrage.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
hr: Molimo, navedite SEO naslov uređujući isječak u nastavku.

en: Please refer to %1$sour article about how to connect your website to Google Search Console%2$s if you need assistance.
hr: Pročitajte %1$snaš članak o povezivanju vaše web-stranice s Google Search Console%2$s ako trebate pomoć.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
hr: Izaberite ispravan tip objave za taksonomiju "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
hr: Molimo odaberite ispravnu taksonomiju za tip objave "%s"

en: Please specify if your site is under construction or already active.
hr: Navedite je li vaša web-stranica nedovršena ili već aktivna.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines.
     If you do not know the differences between these, it's best to choose the
     default settings.
hr: Navedite koje vrste sadržaja želite da se prikazuju u tražilicama.
     Ako ne znate razliku između njih, najbolje je izabrati
    izvorne postavke.

en: Plugin:
hr: Dodatak:

en: Post Status
hr: Status objave

en: Post doesn't exist.
hr: Objava ne postoji.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
hr: Objava ima ne važeći tip objave: %s.

en: Post is set to noindex.
hr: Objava je postavljena na noindex.

en: Post type (plural)
hr: Vrsta objave (množina)

en: Post type (singular)
hr: Vrsta objave (jednina)

en: Posts
hr: Objave

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyword
hr: Objave %1$sbez%2$s fokusne ključne riječi

en: Posts list
hr: Lista objava

en: Posts list navigation
hr: Navigacija liste objava

en: Posts that should not show up in search results
hr: Objave koje se ne bi trebale pojaviti u rezultatima pretrage

en: Posts with the SEO score: %1$sOK%2$s
hr: Objave s SEO rezultatom: %1$sOK%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sgood%2$s
hr: Objave s SEO rezultatom: %1$sdobro%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sneeds improvement%2$s
hr: Objave s SEO rezultatom: %1$streba poboljšanje%2$s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
hr: Prefiks za breadcrumb Arhive

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
hr: Prefiks za breadcrumb Stranice pretrage

en: Prefix for archive pages:
hr: Prefiks za stranice arhive:

en: Prefix for breadcrumbs:
hr: Prefiks za breadcrumbove:

en: Prefix for search result pages:
hr: Prefiks za stranicu s rezultatima pretrage:

en: Prefix for the breadcrumb path
hr: Prefiks za breadcrumb putanju

en: Premium Support
hr: Plaćena podrška

en: Premium support
hr: Premium podrška

en: Preview
hr: Predpregled

en: Preview &#8220;%s&#8221;
hr: Predpregled &#8220;%s&#8221;

en: Previous
hr: Prethodno

en: Previous step
hr: Prijašnji korak

en: Primary
hr: Primarna

en: Primary %s
hr: Primarna %s

en: Primary category
hr: Osnovna kategorija

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
hr: Postavke koje se tiču privatno osjetljivih informacija (FB admini i slično), postavke teme (ispis naslova) i neke druge specifične postavke neće biti uveze u nove web-stranice.

en: Problems
hr: Problemi

en: Profile
hr: Profil

en: Prominent words
hr: Značajne riječ

en: Provide an image of the company logo
hr: Dodajte sliku loga tvrtke

en: Publication date
hr: Datum objavljivanja

en: RSS feed settings
hr: Postavke RSS kanala

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
hr: Bolje se rangirajte lokalno i na Google Maps, bez puno muke!

en: Read more about how %s works.
hr: Pročitajte kako %s funkcionira.

en: Read more like this on our SEO blog
hr: Pročitajte više na našem SEO blogu

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
hr: Pročitajte naš %1$sultimativni vodič za pronalazak ključnih riječi%2$s kako bi više naučili o pronalasku ključnih riječi i strategiji ključnih riječi.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
hr: Pročitajte zašto su XML Sitemaps važne za vašu web-stranicu.

en: Read {{a}}our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
hr: Pročitajte {{a}}naš artikl o strukturi{{/a}} web-stranice da bi više naučili kako unutarnje poveznice mogu pomoći poboljšati vaš SEO.

en: Readability
hr: Čitljivost

en: Readability Analysis
hr: Analiza čitljivosti

en: Readability analysis
hr: Analiza čitljivosti

en: Readability score
hr: Rezultat čitljivosti

en: Readability: %1$sGood%2$s
hr: Čitljivost: %1$sDobra%2$s

en: Readability: %1$sNeeds improvement%2$s
hr: Čitljivost: %1$sPotrebno poboljšanje%2$s

en: Readability: %1$sNot available%2$s
hr: Čitljivost: %1$sNije dostupno%2$s

en: Readability: %1$sOK%2$s
hr: Čitljivost: %1$sOK%2$s

en: Readability: Good
hr: Čitljivost: Dobra

en: Readability: Needs improvement
hr: Čitljivost: Treba poboljšati

en: Readability: OK
hr: Čitljivost: OK

en: Reauthenticate with Google
hr: Ponovna provjera s Googleom

en: Reauthenticate with Google
hr: Ponovna autentifikacija s Googleom

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyword.
hr: Preračunavam SEO ocjene za sve dijelove sadržaja s ključnom riječi.

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
hr: Preusmjeri URL-e privitka izravno na sam privitak?

en: Redirect manager
hr: Upravitelj preusmjeravanjem

en: Register now &raquo;
hr: Registriraj se &raquo;

en: Regular
hr: Normalno

en: Reload crawl issues
hr: Ponovno učitaj probleme s crawlanjem

en: Remove
hr: Obriši

en: Remove blog page from breadcrumbs
hr: Ukloni blog stranicu iz breadcrumbova

en: Remove highlight from the text
hr: Ukloniti istaknuto iz teksta

en: Remove keyword
hr: Uklonite ključnu riječ

en: Remove marks in the text
hr: Ukloni oznake (marks) u tekstu

en: Remove the image
hr: Uklonite sliku

en: Removes the keyword tab from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
hr: Uklanja karticu ključne riječi iz meta okvira i isključuje sve povezane prijedloge za ključnu riječ.

en: Removes the readability tab from the metabox and disables all readability-related suggestions.
hr: Uklanja sekciju analize čitljivosti iz meta okvira i isključuje sve povezane prijedloge za čitljivost.

en: Replaced with a custom taxonomies description
hr: Zamijenjeno s vlastitim opisom taksonomije

en: Replaced with a posts custom field value
hr: Zamijenjeno s sadržajem iz dodatnih polja objava

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
hr: Zamijenjeno s prilagođenim taksonomijama objava, odvojeno zarezom.

en: Replaced with the category description
hr: Zamijenjeno s opisom kategorije

en: Replaced with the content type plural label
hr: Zamijenjeno s etiketom množine tipa objave

en: Replaced with the content type single label
hr: Zamijenjeno s etiketom jednine tipa objave

en: Replaced with the current page number
hr: Zamijenjeno s trenutnim brojem stranice

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
hr: Zamijenjeno s trenutnim brojem stranice zajedno s kontekstom (npr. stranica 2 od 4)

en: Replaced with the current page total
hr: Zamijenjeno s sumom trenutne stranice

en: Replaced with the current search phrase
hr: Zamijenjeno s trenutnom frazom pretrage

en: Replaced with the current tag/tags
hr: Zamijenjeno s trenutnom oznakom/oznakama

en: Replaced with the date of the post/page
hr: Zamijenjeno s datumom objave/stranice

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
hr: Zamijenite s normalnim naslovom za arhivu koju će generirati WordPress.

en: Replaced with the post categories (comma separated)
hr: Zamijenjeno s kategorijom objave (odvojeno zarezom)

en: Replaced with the post/page ID
hr: Zamijenjeno s ID-em objave/stranice

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
hr: Zamijenjeno s autorovom 'Biografskim informacijama' objave/stranice

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
hr: Zamijenjeno s 'nicename' imenom autora objave/stranice

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
hr: Zamijenjeno s izvatkom (ili automatski generiranim ako ne postoji) objave/stranice

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
hr: Zamijenjeno s izvatkom (bez automatski generiranog) objave/stranice

en: Replaced with the post/page modified time
hr: Zamijenjeno s promijenjenim vremenom objave/stranice

en: Replaced with the posts focus keyword
hr: Zamijenjeno s fokusiranom ključnom riječi objave

en: Replaced with the primary category of the post/page
hr: Zamijeni s primarnom kategorijom objave/stranice

en: Replaced with the slug which caused the 404
hr: Zamijenjeno s slugom koji je uzrokovao 404

en: Replaced with the tag description
hr: Zamijenjeno s opisom oznake

en: Replaced with the term description
hr: Zamijenjeno s opisom pojma

en: Replaced with the term name
hr: Zamijenjeno s nazivom pojma

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
hr: Zamijenjeno s naslovom matične stranice trenutne stranice

en: Replaced with the title of the post/page
hr: Zamijenjeno s naslovom objave/stranice

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
hr: Greška kod upita: "%s" (%scommon license notices%s)

en: Request method %1$s is not valid.
hr: Zatražena metoda %1$s nije ispravna.

en: Request timed out or site is blocking Google.
hr: Zahtjev je istekao ili web stranica blokira Google.

en: Response code
hr: Kod odgovora

en: Restore Site
hr: Oporavi web-stranicu

en: Restore site to defaults
hr: Vrati web na zadane postavke

en: Restore this item.
hr: Vrati ovu stavku.

en: Right angle quotation mark
hr: Znak navodnika udesno

en: SEO Settings
hr: SEO postavke

en: SEO Title
hr: SEO naslov

en: SEO analysis
hr: SEO analiza

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
hr: SEO problem: Istaknuta slika treba biti najmanje 200x200 piksela velika da bi bila prihvatljiva za Facebook i druge stranice društvenih mreža.

en: SEO score
hr: SEO rezultat

en: SEO title
hr: SEO naslov

en: SEO title preview
hr: Predpregled SEO naslova

en: SEO title preview:
hr: Pretpregled SEO naslova:

en: SEO: %1$sGood%2$s
hr: SEO: %1$sDobra%2$s

en: SEO: %1$sNeeds improvement%2$s
hr: SEO: %1$sPotrebno poboljšanje%2$s

en: SEO: %1$sNot available%2$s
hr: SEO: %1$sNije dostupno%2$s

en: SEO: Good
hr: SEO: Dobro

en: SEO: Needs improvement
hr: SEO: Treba poboljšati

en: SEO: No Focus Keyword
hr: SEO: Nema fokusirane ključne riječi

en: SEO: Post Noindexed
hr: SEO: Objava Noindexed

en: Save
hr: Spremi

en: Save Profile
hr: Spremi profil

en: Save all
hr: Spremi sve

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Save changes to %s
hr: Spremite promijene u %s

en: Scroll to see the preview content.
hr: Pomaknite kako bi pretpregledali sadržaj.

en: Scroll to see the table content.
hr: Pomaknite stranicu kako bi vidjeli sadržaj tablice.

en: Seamlessly integrate %1$s into your AMP pages!
hr: Neprimjetno integrirajte %1$s u vaše AMP stranice!

en: Seamlessly integrate %2$s with %1$s for the content analysis!
hr: Neprimjetno integrirajte %2$s s %1$s za analizu sadržaja!

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
hr: Neprimjetno integrirajte WooCommerce s %1$s kako biste dobili dodatne značajke!

en: Search
hr: Pretraži

en: Search Appearance
hr: Izgled pretrage

en: Search engine visibility
hr: Vidljivost u tražilicama

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
hr: Tražilice i druge web-stranice još uvijek mogu slati promet na obrisanu objavu.

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
hr: Tražilice bi trebale prikazati "%1$s" u rezultatima pretrage:

en: Search for "%s"
hr: Traži "%s"

en: Search pages
hr: Stranice pretrage

en: Search phrase
hr: Fraza pretrage

en: Search result
hr: Rezultati pretrage

en: Search results
hr: Rezultati pretrage

en: Search the Yoast Knowledge Base for answers to your questions:
hr: Pretražite Yoast Knowledge Base za odgovore na vaša pitanja:

en: See the XML sitemap.
hr: Pogledaj XML sitemap.

en: Select profile
hr: Izaberite profil

en: Select redirect
hr: Odaberi preusmjeravanje

en: Select the primary %s
hr: Odaberite primarni %s

en: Separator between breadcrumbs
hr: Razdjelnik između breadcrumbova

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
hr: Potrebna je autentifikacija za poslužitelj, u protivnom će Googlebotu blokirati pristup stranici.

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings Updated.
hr: Postavke ažurirane.

en: Settings could not be imported:
hr: Postavke nisu uvezene:

en: Settings for %s archive
hr: Postavke za %s arhivu.

en: Settings for single %s URLs
hr: Postavke za pojedinačne %s URL-e

en: Settings successfully imported.
hr: Postavke uspješno uvezene.

en: Should search engines follow links on this %1$s?
hr: Trebaju li tražilice pratiti poveznice u %1$s?

en: Show
hr: Prikaži

en: Show All Content Types
hr: Prikaži sve vrste sadržaja

en: Show Blog page
hr: Pokaži Blog stranicu

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Pristup odbijen"

en: Show information about errors in category 'Blocked'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Blokirano"

en: Show information about errors in category 'Not Found'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Nije pronađeno"

en: Show information about errors in category 'Other'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Ostalo"

en: Show information about errors in category 'Server'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Server"

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
hr: Prikaži informacije o greškama u kategoriji "Soft 404"

en: Show your videos in Google Videos
hr: Prikažite svoj video u Google Videos

en: Showing step items as an ordered list.
hr: Prikazuju se stavke koraka kao brojčana lista.

en: Showing step items as an unordered list
hr: Prikazuju se stavke koraka kao nebrojčana lista.

en: Sign Up!
hr: Prijavite se!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
hr: Pretplatite se na naš newsletter ako želite ostati u toku s %1$s, drugim super %2$s dodacima, i zanimljivim vijestima i savjetima iz SEO svijeta.

en: Site Admins (default)
hr: Administratori weba (zadano)

en: Site ID
hr: ID weba

en: Site title
hr: Naslov stranice

en: Site type
hr: Vrsta stranice

en: Site with ID %d not found.
hr: Web-stranica ID %d nije pronađena

en: Site-wide default: %s
hr: Zadano za cijelu web stranicu: %s

en: Slug preview:
hr: Pretpregled sluga:

en: Small tilde
hr: Mala tilda

en: Smartphone
hr: Pametni telefon

en: Snippet Preview
hr: Pretpregled isječka

en: Snippet preview
hr: Pretpregled isječka

en: Snippet variables
hr: Varijable isječka

en: Social
hr: Društvene

en: Social Previews
hr: Društveni pregledi

en: Social media preview
hr: Pretpregled društvenih medija

en: Social previews
hr: Društveni pretpregledi

en: Social profiles
hr: Društveni profili

en: Soft 404
hr: Blagi (soft) 404

en: Some parts of your text do not contain the keyword. Try to %1$sdistribute%2$s the keyword more evenly. | Some parts of your text do not contain the keyword or its synonyms. Try to %1$sdistribute%2$s them more evenly.
hr[0]: Neki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ. Pokušajte %1$srasporediti%2$s ključnu riječ jednoliko kroz tekst.
hr[1]: Neki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ ili njene sinonime. Pokušajte ih %1$srasporediti%2$s jednoliko kroz tekst.
hr[2]: Neki dijelovi teksta ne sadrže ključnu riječ ili njene sinonime. Pokušajte ih %1$srasporediti%2$s jednoliko kroz tekst.

en: Something else
hr: Nešto drugo

en: Something went wrong. Please reload the page.
hr: Nešto je pošlo po krivu. Ponovno učitajte stranicu.

en: Something went wrong. Please try again later.
hr: Nešto je pošlo krivo. Pokušajte ponovno kasnije.

en: Special Pages
hr: Posebne stranice

en: Step %1$d: %2$s
hr: Korak %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
hr: 1. korak: Kreirajte sigurnosnu kopiju

en: Step 2: Import
hr: 2. korak: Uvoz

en: Step 3: Check your data
hr: 3. korak: Provjerite svoje podatke

en: Step 4: Run the configuration wizard
hr: 4. korak: Pokrenite konfiguracijski čarobnjak

en: Step 5: Clean up
hr: 5. korak: Čišćenje

en: Stop counting
hr: Zaustavi prebrojavanje

en: Success!
hr: Uspjeh!

en: Success: %s
hr: Dovršeno: %s

en: Summary
hr: Sažetak

en: Summary with large image
hr: Sažetak s velikom slikom

en: Super Admins only
hr: Samo Super Admini

en: Superfast internal linking suggestions
hr: Super brzo predlaganje unutarnjih poveznica

en: Superfast internal links suggestions
hr: Super brzo predlaganje unutarnjih poveznica

en: Support requests you create here are sent directly into our support system, which is secured with 256 bit SSL, so communication is 100% secure.
hr: Zahtjevi za podrškom koje ovdje napravite direktno se šalju u naš sistem za podršku, koji je osiguran s 256 bit SSL, tako da je komunikacija 100% sigurna.

en: Tag
hr: Oznaka

en: Tag description
hr: Opis oznake

en: Tagline
hr: Slogan

en: Take note:
hr: Uzmi zabilješku:

en: Taxonomies
hr: Taksonomije

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
hr: Prikaz taksonomije u breadcrumbovima za tipove objava

en: Team Yoast
hr: Tim Yoast

en: Template explanation
hr: Objašnjenje predloška

en: Term description
hr: Opis pojma

en: Term is set to noindex.
hr: Uvjet je postavljen na noindex.

en: Term title
hr: Naslov pojma

en: Text %1$s of %2$s processed.
hr: Obrađuje se %1$s od %2$s tekstova

en: Text link counter
hr: Brojanje poveznica u tekstovima

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
hr: %1$s administratorska traka izbornika sadrži korisne veze na alate naših partnera za analizu stranica i čini vam lakšim pogled na nove obavijesti.

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
hr: %1$s podaci su uklonjeni. Trebate ponoviti autentifikaciju ako želite ponovno primati podatke.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
hr: Instalacija %1$s dodatka nije kompletna. Proučite %2$sinstalacijske upute%3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
hr: %1$s dodatak može uzrokovati probleme kada se koristi zajedno s %2$s.

en: The %1$sSEO title%2$s contains the focus keyword, at the beginning which is considered to improve rankings.
hr: %1$sSEO naslov%2$s sadrži ključnu riječ na početku, za što se smatra da poboljšava rangiranje.

en: The %1$sSEO title%2$s contains the focus keyword, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
hr: %1$sSEO naslov%2$s sadrži ključnu riječ, ali se ne nalazi pri početku; pokušajte ju pomaknuti na početak.

en: The %1$sSEO title%2$s has a nice length.
hr: %1$sSEO naslov%2$s ima odgovarajuću duljinu.

en: The %1$sSEO title%2$s is too short. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
hr: %1$sSEO Naslov%2$s je prekratak. Iskoristite prostor i dodajte varijacije ključne riječi ili kreirajte neodoljiv tekst poziva-na-akciju.

en: The %1$sSEO title%2$s is wider than the viewable limit.
hr: %1$sSEO Naslov%2$s je dulji od vidljivog limita.

en: The %1$simages%2$s on this page are missing alt attributes.
hr: %1$sSlike%2$s na ovoj stranici nemaju alt oznake (tagove).

en: The %1$simages%2$s on this page contain alt attributes with the focus keyword.
hr: %1$sSlike%2$s na ovoj stranici sadrže alt atribute s ključnom riječi.

en: The %1$simages%2$s on this page contain alt attributes.
hr: %1$sSlike%2$s na ovoj stranici sadrže alt oznake (tagove).

en: The %1$simages%2$s on this page do not have alt attributes containing the focus keyword.
hr: %1$sSlike%2$s na ovoj stranici nemaju alt atribute koji sadržavaju fokusnu ključnu riječ.

en: The %1$skeyphrase%2$s is over 10 words, a keyphrase should be shorter.
hr: %1$sKljučna rečenica%2$s sadrži više od 10 riječi, ključna rečenica treba biti kraća.

en: The %1$smeta description%2$s has a nice length.
hr: %1$sMeta opis%2$s ima odgovarajuću duljinu.

en: The %1$smeta description%2$s is over %3$d characters. Reducing the length will ensure the entire description will be visible.
hr: Navedeni %1$smeta opis%2$s sadrži više od %3$d znakova. Skraćivanjem ćete osigurati vidljivost cijelog opisa.

en: The %1$smeta description%2$s is under %3$d characters long. However, up to %4$d characters are available.
hr: %1$sMeta opis%2$s sadrži manje od %3$d znakova, stoga ima slobodnog mjesta za %4$d znakova.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
hr: Funkcionalnost uvoznika %s koristi privremene tablice baze podataka. Izgleda da vaša WordPress instalacija nema  mogućnost za to, stoga kontaktiraje svoj hosting.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
    					Please read the following %3$sknowledge base article%4$s to find out how to resolve this problem.
hr: Funkcija brojača tekstualnih poveznica (uvedena u %1$s %2$s) je trenutno onemogućena. Kako bi ova značajka funkcionirala %1$s treba kreirati tablicu u vašoj bazi podataka. Nije bilo moguće automatski kreirati navedenu tablicu.
    					Pročitajte sljedeći %3$sčlanak baze znanja%4$s kako bi saznali riješenje ovog problema.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s requires at least PHP version %3$s. We have detected PHP version %4$s on this website.
    					Please read the following %5$sknowledge base article%6$s to find out how to resolve this problem.
hr: Značajka <strong>Prebrojavanje poveznica teksta</strong> (predstavljena u %1$s %2$s) trenutno je onemogućena. Kako bi ova značajka funkcionirala %1$s zahtijeva najmanje PHP inačicu %3$s. Na ovoj web-stranici etektirana je PHP inačica %4$s.
    					Pročitajte sljedeći %5$sčlanak baze znanja%6$s kako bi saznali kako riješiti ovaj problem.

en: The Breadcrumbs Title is used in the breadcrumbs where this taxonomy appears.
hr: Breadcrumbs naslov se koristi u breadcrumbovina gdje se ova taksonomija pojavljuje.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
hr: SEO analiza nudi prijedloge za poboljšanje SEO vašeg teksta.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
hr: Nadogradnja Standard PHP Library (SPL) nije dostupna. Zamolite vašeg web poslužitelja da vam je uključi.

en: The URL that this page should redirect to.
hr: URL na koji bi ova stranica se trebala preusmjeriti.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
hr: Propisani URL na koji ova stranica treba usmjeravati, ostavite prazan kao zadan za stalnu vezu. %1$sPodržava međudomenske propisane%2$s.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
hr: Kanonska poveznica je prikazana na stranici arhive ovog pojma

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
hr: Konfiguracijski čarobnjak pomaže vam jednostavno konfigurirati web-stranicu za optimalne SEO postavke.

en: The copy scores %1$s in the %2$s test, which is considered %3$s to read. %4$s
hr: Rezultat teksta je %1$s po %2$s testu, što se smatra %3$s za pročitati. %4$s

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
hr: Značajka temeljnog sadržaja omogućava vam označavanje i filtriranje temeljnog sadržaja na web-stranici.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
hr: Postavka zadanog bloga treba biti numerički blog ID bloga kojeg želite koristiti kao zadanog.

en: The default card type to use
hr: Zadani tip kartice za korištenje

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d times.
hr[0]: %3$sUčestalost ključne riječi%4$s je %1$s, što je odlično; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[1]: %3$sUčestalost ključne riječi%4$s je %1$s, što je odlično; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[2]: %3$sUčestalost ključne riječi%4$s je %1$s, što je odlično; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d times.
hr[0]: %3$sGustoća ključne riječi%4$s je %1$s, što je malo; ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[1]: %3$sGustoća ključne riječi%4$s je %1$s, što je malo; ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[2]: %3$sGustoća ključne riječi%4$s je %1$s, što je malo; ključna riječ je pronađena %2$d puta.

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d times.
hr: Egzaktna %3$sgustoća ključnih riječi%4$s je %1$s, što je prenisko; fokusna riječ je pronađena %2$d puta.

en: The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
hr[0]: %4$sGustoća ključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog %3$s maksimuma; ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[1]: %4$sGustoća ključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog %3$s maksimuma; ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[2]: %4$sGustoća ključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog %3$s maksimuma; ključna riječ je pronađena %2$d puta.

en: The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
hr[0]: Učestalost %4$sključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog maksimuma od %3$s; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[1]: Učestalost %4$sključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog maksimuma od %3$s; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.
hr[2]: Učestalost %4$sključne riječi%5$s je %1$s, što je više od preporučenog maksimuma od %3$s; fokusna ključna riječ je pronađena %2$d puta.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
hr: Izgleda da je nedostupna filter ekstenzija. Kontaktirajte hosting da vam to omoguće.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
hr: Prvo pravo sve-u-jednom SEO rješenje za WordPress, uključujući on-page analizu sadržaja, XML mapom weba i mnogo toga drugog.

en: The focus keyword '%1$s' does not appear in the %2$sSEO title%3$s.
hr: Ključna riječ '%1$s' ne pojavljuje se u %2$sSEO naslovu%3$s.

en: The focus keyword appears in %1$d (out of %2$d) %3$ssubheadings%4$s in your copy.
hr: Fokusna ključna riječ se pojavljuje u %1$d (od %2$d) %3$spodnaslova%4$s u vašem tekstu.

en: The focus keyword appears in the %1$sURL%2$s for this page.
hr: Ključna riječ pojavljuje se u %1$sURL-u%2$s ove stranice.

en: The focus keyword appears in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy.
hr: Ključna riječ se nalazi u %1$sprvom paragrafu%2$s teksta.

en: The focus keyword contains a stop word. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s. | The focus keyword contains %3$d stop words. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s.
hr[0]: Fokusirana riječ sadrži zaustavnu riječ. Ovisno o situaciji ovo može biti ne preporučljivo. %1$sSaznajte više o zaustavnim riječima%2$s.
hr[1]: Fokusirana riječ sadrži %3$d zaustavne riječi. Ovisno o situaciji ovo može biti ne preporučljivo. %1$sSaznajte više o zaustavnim riječima%2$s.
hr[2]: Fokusirana riječ sadrži %3$d zaustavnih riječi. Ovisno o situaciji ovo može biti ne preporučljivo. %1$sSaznajte više o zaustavnim riječima%2$s.

en: The focus keyword does not appear in the %1$sURL%2$s for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
hr: Fokusirana ključna riječ pojavljuje se u %1$sURL-u%2$s ove stranice. Ako odlučite preimenovati URL, sjetite se postaviti 301 preusmjeravanje s starog URL-a na novi!

en: The focus keyword doesn't appear in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
hr: Fokusna ključna riječ ne pojavljuje se u %1$sprvom paragrafu%2$s teksta. Provjerite da je tema teksta odmah jasna.

en: The following words and word combinations occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
hr: Sljedeće riječi i kombinacije riječi najviše se pojavljuju u sadržaju. Te riječi daju indikaciju na što se fokusira vaš sadržaj. Ako se riječi jako razlikuju od teme sadržaja, trebali bi prepraviti sadržaj.

en: The issues have been successfully reloaded!
hr: Problemi su uspješno ponovno učitani!

en: The links in all your public texts need to be counted. This will provide insights of which texts need more links to them. If you want to know more about the why and how of internal linking, check out %1$sthe article about internal linking on %2$s%3$s.
hr: Potrebno je prebrojati poveznice u javno dostupnim tekstovima. Ovo će pružiti uvid prema kojim tekstovima treba više poveznica. Ako želite saznati više o unutarnjim poveznicama, provjerite %1$sčlanak o unutarnjim poveznicama na %2$s%3$s.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
hr[0]: Meta opis sadrži %1$d rečenicu %2$ss više od %3$s riječi%4$s. Pokušajte skratiti rečenicu.
hr[1]: Meta opis sadrži %1$d rečenice %2$ss više od %3$s riječi%4$s. Pokušajte skratiti rečenice.
hr[2]: Meta opis sadrži %1$d rečenice %2$ss više od %3$s riječi%4$s. Pokušajte skratiti rečenice.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
hr: Meta opis ne sadrži rečenice %1$ss više od %2$s riječi%3$s.

en: The name of the company
hr: Naziv tvrtke

en: The name of the person
hr: Ime osobe

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
hr: Dodatak %2$s mijenja izlazne informacije vaše web-stranice i to čini razliku za tražilice i normalne korisnike, proces koji se naziva cloaking. Preporučamo da ga isključite.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
hr: Objava %1$s pojavila se prvi puta na %2$s.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
hr: Premium inačica %1$s s više mogućnosti i podrškom.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
hr: Analiza čitljivosti nudi prijedloge za poboljšanje strukture i stila vašeg teksta.

en: The recommended image size for %1$s is %2$s pixels.
hr: Preporučene dimenzije %1$s slike su %2$s piksela.

en: The search appearance settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The table below contains a list of the available variables.
hr: Postavke izgleda pretrage za %1$s čine varijable koje su zamijenjene specifičnim vrijednostima sa stranice kada je ona prikazana. Tablica ispod sadrži listu dostupnih varijabli.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
hr: Razdjelnik je definiran u Vašoj temi %s oznakom.

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
hr: Postavke na ovo stranici omogućuju vam da odredite kakav bi izvorni izgled pretrage trebao biti za bilo koju vrstu sadržaja. Možete odabrati koje će se vrste sadržaja pojaviti u rezultatima pretrage i koji je njihov izvorni opis.

en: The site's name
hr: Naziv weba

en: The site's tagline
hr:  Slogan web-stranice

en: The slug for this page contains a %1$sstop word%2$s, consider removing it. | The slug for this page contains %1$sstop words%2$s, consider removing them.
hr[0]: Slug ove stranice sadrži %1$szaustavnu riječ%2$s, razmislite o uklanjanju.
hr[1]: Slug ove stranice sadrži %1$szaustavne riječi%2$s, razmislite o uklanjanju.
hr[2]: Slug ove stranice sadrži %1$szaustavnih riječi%2$s, razmislite o uklanjanju.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
hr: Slug za ovu stranicu je predugačak, razmislite o skraćivanju.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
hr: Odredišni URL ne postoji, ali vaš server ne vraća 404 grešku

en: The text contains %1$d word. | The text contains %1$d words.
hr[0]: Tekst sadrži %1$d riječ.
hr[1]: Tekst sadrži %1$d riječi.
hr[2]: Tekst sadrži %1$d riječi.

en: The text contains %2$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up! | The text contains %1$d instances where %2$d or more consecutive sentences start with the same word. Try to mix things up!
hr[0]: Tekst sadrži %2$d uzastopnu rečenicu koja započinje s istom riječju. Pokušajte to malo izmiješati!
hr[1]: Tekst sadrži %1$d instance gdje %2$d ili više uzastopnih rečenica započinju s istom riječju. Pokušajte to malo izmiješati!
hr[2]: Tekst sadrži %1$d instanci gdje %2$d ili više uzastopnih rečenica započinju s istom riječju. Pokušajte to malo izmiješati!

en: The text link counter helps you improve your site structure.
hr: Brojač tekstualnih poveznica pomaže vam poboljšati strukturu web-stranice.

en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
hr: Postavke za naslove i meta za %1$s sačinjene su od varijabli koje zamjenjuju specifične vrijednosti iz stranice kada se ona prikazuje. Kartice na lijevoj strani objašnjavaju dostupne varijable.

en: There is a new notification. | There are new notifications.
hr[0]: Imate novu obavijest.
hr[1]: Imate nove obavijesti.
hr[2]: Imate novih obavijesti.

en: There is an error with the request.
hr: Došlo je do pogreške u vašem zahtjevu.

en: There were no profiles found
hr: Nema pronađenih profila

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
hr: Ovo su naslov, opis i slika koji se koriste u Open Graph meta oznakama na početnoj stranici vaše web stranice.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
hr: Ove stranice biti će %s po zadanom, tako da se nikad neće pojavljivati u rezultatima pretraga.

en: This analysis checks your writing for grammar and writing style so your content is as clear as it can be.
hr: Ova analiza provjerava gramatičke i pravopisne greške u vašem tekstu, tako da sadržaj bude jasan.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either a company, or a person.
hr: Ovi podaci su prikazani kao meta podaci na vašoj web stranici. Namjena im je da se pojave u %1$sGoogle Knowledge Graph%2$s. Možete odabrati između opcija tvrtka/pravna osoba ili fizička osoba:

en: This export includes taxonomy metadata
hr: Ovaj izvoz sadrži taksonomijske meta podatke

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
hr: Ova mogućnost se koristi za automatsko dodavanje sadržaja u RSS, točnije, namjena joj je dodavanje poveznica prema vašem blogu i objavama kako bi scraperi automatski dodali ove poveznice, pomažući tražilicama da identificiraju vas kao originalni izvor sadržaja.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
hr: Slika se koristi ako objava/stranica koja se dijeli ne sadrži nikakve slike.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big
     block of information you see on the right side of the search results.
hr: Ova informacija biti će korištena u Google Knowledge Graph Card, velikom
    bloku informacija koje vidite na desnoj strani rezultata pretrage.

en: This is a list of related content to which you could link in your post. {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
hr: Ovo je list srodnog sadržaja prema kojem možete postaviti poveznice u objavi. {{a}}Pročitajte naš članak o strukturi web-stranice{{/a}} kako bi naučili više o tome kako interno povezivanje može poboljšati SEO.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.
hr: Ovo je samo grafički prikaz kako bi objava mogla izgledati u Google rezultatima pretrage.

en: This is a settings export file for the %1$s plugin by %2$s
hr: Ovo je izvozna datoteka postavki za dodatak %1$s autora %2$s

en: This is below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add more content that is relevant for the topic. | This is below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add more content that is relevant for the topic.
hr[0]: Ovo je ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.
hr[1]: Ovo je ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.
hr[2]: Ovo je ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.

en: This is far below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add more content that is relevant for the topic. | This is far below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add more content that is relevant for the topic.
hr[0]: Ovo je jako ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.
hr[1]: Ovo je jako ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.
hr[2]: Ovo je jako ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još teksta koje je relevantan za ovu temu.

en: This is more than or equal to the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. | This is more than or equal to the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words.
hr[0]: Ovo je više od ili jednako %2$spreporučenom minimumu%3$s od %4$d riječi.
hr[1]: Ovo je više od ili jednako %2$spreporučenom minimumu%3$s od %4$d riječi.
hr[2]: Ovo je više od ili jednako %2$spreporučenom minimumu%3$s od %4$d riječi.

en: This is slightly below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add a bit more copy. | This is slightly below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add a bit more copy.
hr[0]: Ovo je neznatno ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još malo teksta.
hr[1]: Ovo je neznatno ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još malo teksta.
hr[2]: Ovo je neznatno ispod %2$spreporučenog minimuma%3$s od %4$d riječi. Dodajte još malo teksta.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
hr: Ovo se prikazuje u rezultatima pretrage kada posjetiocu pronađu vašu web-stranicu. To znači da je ovo najvjerojatnije ono što vide kada traže vaše brand ime.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
hr: Ovo treba biti postojeći blog. Blog %s ne postoji ili je označen kao obrisan.

en: This page has %1$s %2$sinternal link(s)%3$s, all nofollowed.
hr: Ova stranica sadrži %1$s %2$sinternih poveznica%3$s, sve su nofollowed.

en: This page has %1$s %2$sinternal link(s)%3$s.
hr: Stranica sadrži %1$s %2$sinternih poveznica%3$s.

en: This page has %1$s %2$soutbound link(s)%3$s, all nofollowed.
hr: Ova stranica sadrži %1$s %2$sodlaznu poveznicu%3$s, sve su nofollowed.

en: This page has %1$s %2$soutbound link(s)%3$s.
hr: Ova stranica sadrži %1$s %2$sodlaznih poveznica%3$s.

en: This page has %1$s nofollowed %2$sinternal link(s)%3$s and %4$s normal internal link(s).
hr: Ova stranica sadrži %1$s nofollowed %2$sinternih poveznica%3$s i %4$s normalnih internih poveznica.

en: This page has %1$s nofollowed %2$soutbound link(s)%3$s and %4$s normal outbound link(s).
hr: Ova stranica sadrži %1$s nofollowed %2$sodlaznu poveznicu%3$s i %4$s normalne odlazne poveznice.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
hr: Ova stranica nije pravilno aktivirana na yoast.com i na taj način buduće ugradnje se ne mogu izvršiti. Molimo vas da aktivirate stranicu s važećim licencnim ključem.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
hr: Ovaj alat dopušta vam brzo mijenjanje datoteka važnih za vaš SEO, kao što su robots.txt, ako je imate, ili vaša .htaccess datoteka.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
hr: Ovaj alat dopušta vam da brzo izmijenite naslove i opise u svojim objavama i na stranicama, bez da morate otvarati i uređivati svaku stranicu.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your Yoast SEO metadata. It will only do this when there is no existing Yoast SEO metadata yet. The original data will remain in place.
hr: Ovo će uvesti meta podatke objava kao što su SEO naslovi i opisi u vaše Yoast SEO meta podatke. To će napraviti samo kada nema postojeći Yoast SEO meta podataka. Originalni podaci ostati će gdje jesu.

en: Time needed:
hr: Potrebno vremena

en: Title
hr: Naslov

en: Title Separator
hr: Razdjelnik naslova

en: Title optimization
hr: Optimizacija naslova

en: Title separator symbol
hr: Simbol Razdjelnika naslova

en: Title settings
hr: Postavke naslova

en: Title to use for Author page
hr: Naslov koji se koristi na stranici autora

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
hr: Naslov koji će se koristiti za ovu stranicu u breadcrumb putanji

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
hr: Za %1$sverificiranje stranice kod Pinterest%2$s, dodajte meta oznaku ovdje:

en: To allow %1$s to fetch your %2$s information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
hr: Kako bi omogućili %1$s da dohvati vaše %2$s informacije, unesite Google Authorization Code. Klikom na gumb ispod otvoriti ćete novi prozor.

en: To allow %s to fetch your Google Search Console information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
hr: Da bi ste omogućili %s da dohvati vaše podatke sa Googleove konzole za pretraživanje molimo vas da unesete vaš Googleov autorizacijski kod. Klikom na gumb ispod otvoriti će se novi prozor.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
hr: Kako bi kreirali preusmjeravanje i ispravili ovaj problem, trebate %1$s. Dodatak možete kupiti, uključujući godinu dana podrške, ažuriranja i nadogradnji na %2$s.

en: To fix this uncheck the box in front of the "Break comments into pages..." on the %1$sComment settings page%2$s.
hr: Kako bi ovo popravili odznačite ispred "Razbij komentare na stranice..." na %1$szaslonu Postavke komentara%2$s.

en: To make sure all the links in your texts are counted, we need to analyze all your texts.
    					All you have to do is press the following button and we'll go through all your texts for you.
    
    					%3$sCount links%4$s
    
    					The Text link counter feature provides insights in how many links are found in your text and how many links are referring to your text. This is very helpful when you are improving your %1$sinternal linking%2$s.
hr: Kako bi potpuno pobrojali poveznice u tekstovima, potrebno je analizirati sve tekstove..
    					Samo trebate kliknuti sljedeći gumb, i svi tekstovi biti će analizirani..
    
    					%3$sPobroji poveznice%4$s
    
    					Značajka Prebrojavanja poveznica pruža vam uvid u broj poveznica koje se nalaze u tekstovima i koliko poveznica se referira na tekst. Ovo je vrlo korisno kada poboljšavate %1$sunutarnje poveznice%2$s.

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
hr: Uključi/isključi %1$s's XML Sitemap

en: Toggle license status
hr: Promijeni status licence

en: Tools
hr: Alati

en: Translation of %s
hr: %s prijevod

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
hr: Pokušajte skratiti rečenice kako biste poboljšali čitljivost.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
hr: Pokušajte pisati kraće rečenice, koristeći lakše riječi kako bi popravili čitljivost.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
hr: Pri pokušaju kreiranja ključ predmemorije mape stranice (cache key), ali kombinacija postfixa i prefixa ne ostavlja dovoljno mjesta za ovo. Vjerojatno tražite stranicu koja je izvan očekivanoga raspona.

en: Twitter Username
hr: Twitter korisničko ime

en: Twitter metadata
hr: Twitter meta podaci

en: Twitter settings
hr: Twitter postavke

en: Twitter username (without @)
hr: Korisničko ime na Twitteru (bez @)

en: Type here to search...
hr: Za pretragu pišite ovdje...

en: URL points to a non-existent page.
hr: URL upućuje na nepostojeću stranicu.

en: Unknown type %1$s
hr: Nepozanta vrsta %1$s

en: Unordered list
hr: Nebrojčani popis

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
hr: Odpakiravanje neuspjelo - datoteka settings.ini nije pronađena.

en: Unzipping failed with error "%s".
hr: Odpakiravanje neuspješno, greška "%s".

en: Updated %s
hr: Ažuriran %s.

en: Upgrade to %s »
hr: Nadogradite na %s »

en: Upgrade to Premium
hr: Nadogradnja na Premium

en: Upload Image
hr: Upload slike

en: Upload failed.
hr: Upload nije uspio.

en: Url preview
hr: Url pretpregled

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
hr: Korištenje ove značajke breadcrumbova je objašnjeno u %1$sčlanku o implementaciji breadcrumbova u našoj bazi znanja%2$s.

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
hr: Upotrijebite %1$s breadcrumbove umjesto %2$s

en: Use Image
hr: Koristi sliku

en: Use your keyword or synonyms more often in your text so that we can check %1$skeyword distribution%2$s.
hr: Upotrijebite ključne riječi ili sinonime češće i tekstu kako bi se mogla provjeriti %1$sdistribuciju riječi%2$s.

en: User description
hr: Opis korisnika

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
hr: Koristeći ovu formu možete resetirati web na zadane SEO postavke.

en: Variable
hr: Varijabla

en: Vertical bar
hr: Ispravna crta

en: Video tutorial
hr: Video upute

en: View
hr: Pregled

en: View &#8220;%s&#8221;
hr: Pregled &#8220;%s&#8221;

en: View in KB
hr: Pogledajte u bazi znanja

en: WP Page Title
hr: WP naslov stranice

en: Want to be a Yoast SEO Expert?
hr: Želite li postati Yoast SEO stručnjak?

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
hr: Upozorenje: iako se postavke meta robota mogu podesiti ovdje, cijeli web je podešen da se ne indeksira (noindex) u glavnim postavkama privatnosti stoga ove postavke neće imati učinka.

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template. See the help center for more info.
hr: Upozorenje: varijabla %s ne može se koristiti u ovom predlošku. Za više informacija poslužite se s centrom pomoći

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
hr: Spajanje s našim API-jem za provjeru vašeg licencnog ključa nije uspjelo. Kontaktirajte vaš hosting da omoguće odlazne konekcije s vašeg poslužitelja ka %s.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
hr: Detektirali smo da niste završili s konfiguracijskim čarobnjakom, stoga vam preporučamo da %2$spokrenete konfiguracijski čarobnjak kako bi konfigurirali %1$s%3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
hr: Detektirali smo sljedeće probleme koji utječu na SEO vaše web stranice.

en: We recommend you set this to Yes.
hr: Preporučamo da ovo postavite na Da.

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
hr: Detektirali smo podatke iz jednog ili više SEo dodataka na vašoj web-stranici. Pratite sljedeće korake kako bi uvezli podatke:

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
hr: Obavješteni smo da koristite %1$s već neko vrijeme; nadamo se da vam se sviđa! Bili bi smo oduševljeni ako bi ste mogli %2$sdati ocjenu od 5 zvjezdica na WordPress.org%3$s!

en: We've recently improved the functionality of the Search Appearance settings. Unfortunately, we've discovered that for some edge-cases, saving the settings for specific post type archives might have gone wrong.
hr: Nedavno smo poboljšali funkcionalnost postavki Izgleda pretrage. Nažalost, otkrili smo da u nekim krajnjim slučajevima, spremanje postavki za određene arhive vrsti objava mogu poći krivo.

en: We've updated our SEO score algorithm. %1$sRecalculate the SEO scores%2$s for all posts and pages.
hr: Ažurirali smo naš algoritam za SEO rezultat. %1$sPonovno izračunavanje SEO rezultata%2$s za sve objave i stranice.

en: Webmaster Tools
hr: Alati za webmastere

en: Webmaster Tools verification
hr: Verifikacija Webmaster Toolsa

en: Website name
hr: Naziv web stranice

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs!
hr: Dobrodošli u %1$s konfiguracijski Čarobnjak. U nekoliko jednostavnih koraka pomoći ćemo vam konfigurirati SEO postavke koje će ispuniti potrebe vaše web-stranice!

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs! %1$s will take care of all the technical optimizations your site needs.
hr: Dobro došli u %1$s konfiguracijski čarobnjak. U nekoliko jednostavnih koraka pomoći ćemo vam konfigurirat SEO postavke koje će odgovarati potrebama vaše web-stranice! %1$s pobrinuti će se za svu tehničku optimizaciju koju treba vaša web-stranica.

en: Welcome!
hr: Dobro došli!

en: What does the site %1$s represent?
hr: Što znači %1$s web-stranice?

en: While we strive to make setting up %1$s as easy as possible, we understand it can be daunting. If you’d rather have us set up %1$s for you (and get a copy of %2$s in the process), order our %3$s%1$s configuration service%4$s here!
hr: Iako nastojimo učiniti postavljanje %1$s-a što jednostavnijim, razumijemo i da vam to može biti zastrašujuće. Ako bi ste radije nama prepustili postavljanje %1$s-a (i dobili kopiju %2$s unutar tog procesa) naručite naš %3$s%1$s uslugu konfiguracije%4$s ovdje!

en: Who should have access to the %1$s settings
hr: Tko bi trebao imati pristup %1$s postavkama

en: Why Google won't display the right page title
hr: Zašto Google ne prikazuje ispravan naslov stranice

en: With Yoast SEO Premium, you can easily create such redirects.
hr: S Yoast SEO Premium jednostavno možete kreirati takve direktorije.

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
hr: WordPress automatski stvara URL za svaku medijsku stavku u knjižnici. Uključivanjem ovoga Googleu će biti omogućeno indeksiranje stvorenih URL-ova.

en: Would you like to add another keyword?
hr: Želite li dodati drugu ključnu riječ?

en: Would you like to add keyword synonyms?
hr: Želite li dodati sinonime ključne riječi?

en: Would you like to add more than one keyword?
hr: Želite li dodati više od jedne ključne riječi?

en: XML sitemaps
hr: XML mape stranica

en: Yes
hr: Da

en: Yoast SEO did not detect any plugin data from plugins it can import from.
hr: Yoast SEO nije detektirao podatke iz dodataka iz kojih ih može uvesti.

en: Yoast SEO for WordPress course
hr: Kurs Yoast SEO za WordPress

en: Yoast SEO video tutorial
hr: Yoast SEO video upute

en: Yoast option %1$s not found.
hr: Yoast opcija %1$s nije pronađena.

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
hr: Yoast dodaci međusobno dijele neke kodove da bi Vaše stranice ubrzali. Zato je potrebno da svi Yoast dodaci budu ažurni. Otkrili smo da to nije tako pa Vas molimo da ažurirate Yoast dodatke koji još nisu ažurni.

en: You are not allowed to access this page.
hr: Nemate dopuštenje za pristup ovoj stranici.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
hr: Nije vam dopušteno mijenjati neregistrirane postavke mreže.

en: You are not allowed to perform this action.
hr: Nije vam dozvoljena ta akcija

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
hr: Ne dobivate ažuriranja ili podršku! Popravite ovaj problem tako što ćete dodati ovu web-stranicu i uključiti %1$s za nju u %2$s.

en: You are not using any %1$ssubheadings%2$s, but your text is short enough and probably doesn't need them.
hr: Ne koristite niti jedan %1$spodnaslov%2$s, ali vaš tekst je dovoljno kratak i vjerojatno ih ne treba.

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add  some %1$ssubheadings%2$s.
hr: Ne koristite niti jedan podnaslov, ali vaš tekst je dosta dugačak. Pokušajte dodati nekoliko %1$spodnaslova%2$s.

en: You are trying to load non-minified files. These are only available in our development package. Check out %1$s to see all the source files.
hr: Pokušavate učitati datoteke koje nisu smanjene (non-minified). Navedene datoteke su dostupne samo u našem razvojnom paketu. Posjetite %1$s kako bi vidjeli sve izvorne datoteke.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
hr: U pretpregledu možete kliknuti na svaki element i skočiti u Uređivač isječaka.

en: You can determine the title and description for the blog page by %1$sediting the blog page itself &raquo;%2$s
hr: Možete odrediti naslov i opis za blog stranicu %1$suređivanjem blog stranice &raquo;%2$s

en: You can determine the title and description for the front page by %1$sediting the front page itself &raquo;%2$s
hr: Možete odrediti naslov i opis za početnu stranicu %1$suređivanjem početne stranice &raquo;%2$s

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
hr: Možete urediti SEO meta podatke za ovu prilagođenu objavu na %1$sStranici trgovine%2$s.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
hr: Ovo možete popraviti na zaslonu %1$sPostavki stalnih veza%2$s.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
hr: Sljedeće varijable možete upotrijebiti unutar sadržaja, biti će zamijenjene s vrijednostima navedenim zdesna.

en: You can't edit %s that aren't yours.
hr: Ne možete ažurirati %s koji nisu vaši.

en: You can't edit %s.
hr: Ne možete ažurirati %s.

en: You cannot create a %s file.
hr: Ne možete kreirati %s datoteku.

en: You cannot edit the %s file.
hr: Ne možete uređivati %s datoteku.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
hr: Ne možete nadvladati WPSEO standardnu zamjensku varijablu registrirajući varijablu s istim imenom. Upotrijebite filter "wpseo_replacements" za postavljanje zamjenske vrijednosti.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
hr: Definirali ste vaš ključ licence s %s PHP konstantom.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
hr: Nemate postname u URL-u svojih objava i stranica, što izričito preporučamo. Razmislite o postavljanju strukture stalnih veza na <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a %s file, create one here:
hr: Nemate %s datoteku, kreirajte ju ovdje:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
hr: Nemate objavljenih objava, vaš SEO rezultat prikazati će se ovdje nakon što objavite prvu objavu!

en: You have an unlimited license.
hr: Imate neograničenu licencu.

en: You have far too little content, please add some content to enable a good analysis.
hr: Imate premalo sadržaja, dodajte još sadržaja kako bi omogućili dobru analizu.

en: You have not used the focus keyword in any %1$ssubheading%2$s (such as an H2) in your copy.
hr: Niste upotrijebili fokusiranu ključnu riječ ni u jednom %1$spodnaslovu%2$s (kao što je H2) u vašem tekstu.

en: You have used %d/%d activation.  | You have used %d/%d activations.
hr[0]: Iskoristili ste %d%d aktivacije.
hr[1]: Iskoristili ste %d%d aktivacije.
hr[2]: Iskoristili ste %d%d aktivacija

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
hr: Koristili ste HTML u svojoj vrijednosti što nije dopušteno.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
hr: Niste postavili Stranicu trgovine u WooCommerce postavkama. To trebate prvo napraviti.

en: You just deleted a %1$s.
hr: Upravo ste obrisali %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
hr: Poslali ste u smeće %1$s.

en: You might like
hr: Možda vam se sviđa

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
hr: Trebate %1$sotvoriti zaslon Postavki čitanja%2$s i odznačiti okvir za Vidljivost tražilicama.

en: You searched for
hr: Tražili ste

en: You searched for %s
hr: Tražili ste %s

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
hr: Trebali bi kreirati preusmjeravanje kako bi posjetitelji ne bi dobili 404 grešku kada kliknu na URL koji više ne radi.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
hr: Trebali bi pokrenuti konfiguracijski čarobnjak, s zaslona SEO &rarr; Općenito &rarr; Nadzorna ploča, kako bi se pobrinuli da su sve postavke ispravne za web-stranicu.

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
hr: Još uvijek imate izvorni WordPress slogan, čak je i nikakav slogan bolji. %1$sOvo možete ispraviti u prilagodniku%2$s.

en: You're %1$slinking to another page with the focus keyword%2$s you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.
hr:  %1$sStavljate poveznicu na drugu stranicu koja sadrži fokusnu riječ%2$s za koju želite da se ova stranica rangira. Razmislite o promijeni ako zbilja želite da se ova stranica rangira.

en: You're not getting the benefits of %1$s yet. If you had %1$s, you could use its awesome features:
hr: Ne dobijate sve najbolje od %1$s još. Kada bi imali %1$s, mogli bi koristiti sve super opcije:

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
hr: Koristite WordPress na %1$s. Iako je %2$s preveden na %1$s za %3$d%%, još se ne isporučuje s dodatkom. Možete pomoći! Registrirajte se na %4$s kako biste pomogli dovršiti prijevod za %1$s!!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
hr: Koristite WordPress na jeziku koji trenutno ne podržavamo. Bilo bi nam drago da %2$s bude preveden i u ovaj jezik, ali nažalost, trenutno nije. To možete promijeniti! Registrirajte se na %4$s kako biste pomogli napraviti prijevod!

en: You've %1$snever used this focus keyword before%2$s, very good.
hr: Nikada %1$sprije niste koristili ovu ključnu riječ%2$s, vrlo dobro.

en: You've done it!
hr: Dovršili ste!

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
hr: Dostigli ste aktivacijski limit. Morate <a href="%s">nadograditi svoju licencu</a> kako biste je koristili na ovom webu.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s. It’s probably a good idea to read about %4$swhy you should not use your focus keyword more than once%5$s.
hr: Već ste upotrijebili ovu ključnu riječ %1$s%2$d puta%3$s. Preporučamo da pročitate %4$szašto nije dobro upotrebljavati ključnu riječi više od jednom%5$s.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s. It’s probably a good idea to read about %3$swhy you should not use your focus keyword more than once%4$s.
hr: Već ste %1$sjednom%2$s upotrijebili ovu ključnu riječ. Preporučamo da pročitate %3$szašto nije dobro upotrebljavati ključnu riječi više od jednom%4$s.

en: Your %s license has been activated.
hr: Vaša %s licenca je aktivirana.

en: Your %s license has been deactivated.
hr: Vaša %s licenca je deaktivirana.

en: Your %s license will expire on %s.
hr: Vaša %s licenca će isteći %s.

en: Your homepage can be indexed by search engines.
hr: Vaša početna stranica ne može biti indeksirana od strane tražilica.

en: Your keyword is %1$sdistributed%2$s evenly throughout the text. That's great. | Your keyword and its synonyms are %1$sdistributed%2$s evenly throughout the text. That's great.
hr[0]: Vaša ključna riječ je %1$sraspoređena%2$s jednoliko kroz tekst. To je odlično.
hr[1]: Vaša ključna riječ i njeni sinonimi su %1$sraspoređeni%2$s jednoliko kroz tekst. To je odlično.
hr[2]: Vaša ključna riječ i njeni sinonimi su %1$sraspoređeni%2$s jednoliko kroz tekst. To je odlično.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
hr: Vaša licenca je istekla. Morate <a href="%s">produžiti vašu licencu</a> kako biste je mogli ponovno koristiti.

en: Your name
hr: Vaše ime

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
hr: Vaš poslužitelj ima zastarjelu inačicu PHP cURL modula (Inačica: %s). Kontaktirajte vaš hosting da ovo ažurira na najnoviju inačicu cURL-a. Više o ovome možete pročitati u našoj %sBazi znanja%s.

en: Your site language is set to %s.
hr: Jezik web-stranice je postavljen na %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
hr: Jezik vaše web-stranice je postavljen na %s. Ako je to nije točno, kontaktirajte administratora web-stranice.

en: Your site language is set to {language}.
hr: Jezik web-stranice je postavljen na {language}.

en: Your site language is set to {language}. If this is not correct, contact your site administrator.
hr: Jezik web-stranice je postavljen na {language}. Ako ovo nije točnom kontaktirajte administratora web-stranice.

en: Your site's settings currently allow attachment URLs on your site to exist. Please read %1$sthis post about a potential issue%2$s with attachment URLs and check whether you have the correct setting for your site.
hr: Postavke vaše web-stranice trenutno dopuštaju postojanje URL-e privitaka. Pročitajte %1$sovu objavu o potencijalnim problemima%2$s s URL-ovima privitaka i provjerite da li imate ispravne postavke na web-stranici.

en: Your social profiles
hr: Vaši društveni profili

en: archived
hr: arhiviran

en: archives for authors without posts
hr: arhive za autore bez objava

en: author archives
hr: Arhiva autora

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
hr: Provjerite kako će izgledati vaše Facebook ili Twitter objave.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
hr: kreirajte i upravljajte preusmjeravanjima iz svoje WordPress instalacije.

en: date archives
hr: arhiva datuma

en: days
hr: dani

en: deleted
hr: obrisano

en: description (custom taxonomy)
hr: opis (prilagođena taksonomija)

en: difficult
hr: teško

en: easy
hr: jednostavno

en: fairly difficult
hr: prilično teško

en: fairly easy
hr: prilično jednostavno

en: gain access to our 24/7 support team.
hr: Osigurajte pristup našem timu za podršku 24/7.

en: hours
hr: sati

en: image preview
hr: Pregled slike

en: mature
hr: zreli

en: minutes
hr: minute

en: ok
hr: U redu

en: optimize a single post for up to 5 keywords.
hr: optimizirajte pojedinačnu objavu za do 5 ključnih riječi.

en: or
hr: ili

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hr[0]: Sva <span class="count">(%s)</span>
hr[1]: Sve <span class="count">(%s)</span>
hr[2]: Svih <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
hr[0]: Smeće <span class="count">(%s)</span>
hr[1]: Smeća <span class="count">(%s)</span>
hr[2]: Smeća <span class="count">(%s)</span>

en: public
hr: javni

en: the archive for %s
hr: arhiva za %s

en: this author's archives
hr: arhive autora

en: very difficult
hr: vrlo teško

en: very easy
hr: vrlo jednostavno

en: you are <strong>not</strong> receiving updates.
hr: vi <strong>nećete</strong> primati nadogradnje.

en: you are receiving updates.
hr: vi primate naogradnje.
